Na kogo głosować zgodnie z sumieniem?

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Francesco
zaufany użytkownik
Status: jatądrobnącząstkącowieczniezłegochceazawszeczynidobro
Gadu-Gadu: Czarnokrwista

Re: Na kogo głosować zgodnie z sumieniem?

Postby Francesco » Sat Mar 14, 2015 5:33 pm

Ja też nie idę, dla mnie politycy nie istnieją, sama sobie poradzę.
Nie da się mną rządzić. Nie ma dla mnie znaczenia czy to jest szef czy generał. Nigdy im się nie kłaniam.
~ Tylko idiota się obraża ~

pogrzebany żywcem
zaufany użytkownik

Postby pogrzebany żywcem » Sat Mar 14, 2015 6:33 pm

Czy ja podałem konkrety dzień i godzinę? Zawsze przed wyrokiem JAHWE wysyła Proroków, aby ludziom dać szansę nawrócenia ze złej drogi. A obecnie działa wielu Proroków i nie głoszą przyjemnych rzeczy. Prorocy głoszą, że jest już za minuta północ. A o północy wszystko się zacznie.
Od dwóch tysięcy lat głoszą, że już za minutę północ.

Necro
zaufany użytkownik

Postby Necro » Sat Mar 14, 2015 11:34 pm

Na korwina innej opcji niema trzeba skończyć z tym lewactwem
Śmierć Wrogom Ojczyzny

pogrzebany żywcem
zaufany użytkownik

Postby pogrzebany żywcem » Sun Mar 15, 2015 12:46 am

Necro gdyby nie ci, jak ty to mówisz "lewacy" to tak jak twoi przodkowie pasłbyś pańskie świnie i o bożym świecie nie wiedział.

JudasHonor
moderator
moderator

Postby JudasHonor » Sun Mar 15, 2015 12:46 am

Nikt nie reprezentuje zwykłych obywateli. Politycy to inna klasa, inny wymiar, dla nich istniejemy tylko w dniu wyborów. Dlatego w ogóle nie chodzę na wybory.
Kolejny dzień pełen nowych możliwości.

moi
moderator
moderator
Gadu-Gadu: 9

Postby moi » Sun Mar 15, 2015 4:27 pm

Dlatego w ogóle nie chodzę na wybory.
A potem marudzę, że źle się dzieje.
To najgorsza rzecz, jaką można zrobić - pozwolić innym decydować za siebie.

Pozdrawiam.m.

Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Postby Kamil Kończak » Sun Mar 15, 2015 7:01 pm

Moi powiela tutaj typowy, wytarty slogan, który w obecnych czasach nie ma wiele wspólnego z prawdą. Obecny system daje jedynie iluzję że cos wybieramy ale Moi widocznie woli nabierać się na to złudzenie.
Pragniesz czegoś? - rób to bo zaczniesz o tym marzyć.

" May your love of the form culminite in the love of
the formless."

https://www.youtube.com/watch?v=0joS1fzwFcU

moi
moderator
moderator

Postby moi » Sun Mar 15, 2015 7:49 pm

Zapewniam Cię, że tylko dzięki aktywnym ludziom (np. sufrażystkom) ten świat poszedł do przodu.

Pozdrawiam.m.

Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Postby Kamil Kończak » Sun Mar 15, 2015 8:10 pm

Ja nie widzę aby świat szedł do przodu - raczej się cofa :) Poza tym ja nigdzie nie negowałem aktywności jako takiej - pisałem o wyborach a nie aktywności chociażby na szczeblu lokalnym.

the formless."

moi
moderator
moderator

Postby moi » Sun Mar 15, 2015 8:11 pm

Polujesz teraz na mamuty? Rozpalasz ogień za pomocą krzesiwa? Obowiązuje prawo pierwszej nocy? Mamy pańszczyznę? ;)

Pozdrawiam.m.

Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Postby Kamil Kończak » Sun Mar 15, 2015 9:13 pm

Nie wiem - ja na mamuty nie polowałem :) Pańszczyzna jako taka nie istnieje ale współczesna forma niewolnictwa jak najbardziej -zmieniła się tylko forma - kiedyś chłop pracował dla właściciela folwarku i dla plebana, który przychodził i brał co jego. Dzisiaj pleban nie przychodzi bo państwo samo mu daje.

Ludzi na wiele rzeczy nie stać chociaż uczciwie i ciężko pracują, muszą oddawać wiele danin i podatków albo stają się niewolnikami banków. Większość co wypracowali oddają a wcale nie mamy państwa socjalnego jak twierdzi JKM - państwa socjalne istnieją w Skandynawii. Gdyby istniało państwo socjalne to taki wysokie daniny jak w Polsce miałby jakiś sens i uzasadnienie a tak są rabunkiem i okradaniem w biały dzeń.

Kiedyś ludzie byli zdrowsi mentalnie bo znali swoje prawdziwe położenie, przez co byli bardziej pogodzeni z życiem i jego realiami, akceptowali je i nie żyli w takiej iluzji jak dzisiaj - chłop wiedział, że jest chłopem i znał swoje miejsce w szeregu, miał niewiele ale cieszył się z tego co ma. Dzisiaj za to stworzona została iluzja równości, ludzie zapożyczają się na wiele lat aby dorownać innym i kupić to czym karmi ich propaganda reklam.

Poza tym ludzie stają się coraz większymi ignorantami co do postrzegania rzeczywistości więc widać regres a nie postęp. Prawdziwy postęp jest wtedy kiedy idzie za nim rozwój świadomości. A tzw. cywilizacja i wynazlazki większość ogłupia i robi z nich niewolników. Więc ten tzw. "postęp" prędzej przyczyni się do końca tej cywilizacji. Kiedy ludzie stają się skrajnymi materialistami i ignorantami.

the formless."

moi
moderator
moderator

Postby moi » Sun Mar 15, 2015 9:26 pm

Zgadzam się, że postęp technologiczny nie zawsze idzie w parze z rozwojem świadomości, lecz dziś już kobieta w krajach zachodnich może jednak wyjść bez sama na ulice. Czytałeś "Panią Dalloway" Virginii Woolf? Przeczytaj, warto.
Nadajemy dziś dzieciom imiona, a nie -jak kiedyś- chowamy bezimiennie kilka lat (przecież i tak 80 procent z naszego potomstwa umrze). Także polecam książkę: 'Historia dzieciństwa. Dziecko i rodzina w dawnych czasach" P. Aries.
Nadal uważasz, że nic się nie zmieniło? Że jesteśmy tymi samymi ludźmi, co 1000, 500 i 100 lat temu?

Pozdrawiam.m.

Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Postby Kamil Kończak » Sun Mar 15, 2015 9:40 pm

Tak - uważam, że ludzie we wszystkich czasach są w miarę podobni co nie znaczy że nie zgadzam się z tym co piszesz :)

Znasz historię więc wiesz, że kolejne epoki niekoniecznie są postępem a mogą być regresem i zapaścią- w porównaniu do antyku to średniowiecze było tym regresem.
Last edited by Kamil Kończak on Sun Mar 15, 2015 9:45 pm, edited 1 time in total.

the formless."

moi
moderator
moderator

Postby moi » Sun Mar 15, 2015 9:44 pm

Znasz historię więc wiesz, że kolejne epoki niekoniecznie są postępem a mogą być regresem i zapaścią- w porównaniu do antyku to średniwiecze było tym regresem.
Takie myślenie, to pozostałość po czasach renesansu ;) Każda następna epoka uważała, że ich poprzednicy byli wsteczni (vide: spór pozytywistów z romantykami).
Obecnie uważa się, że każda kolejna epoka wnosiła do kultury danego społeczeństwa coś nowego. Rzadko zdarzały się epoki zupełnego zacofania. Jeśli nawet, to proces dotyczył tylko pewnych dziedzin życia, w innych następował regres.

Pozdrawiam.m.

Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Postby Kamil Kończak » Sun Mar 15, 2015 9:59 pm

Takie myślenie, to pozostałość po czasach renesansu ;) Każda następna epoka uważała, że ich poprzednicy byli wsteczni (vide: spór pozytywistów z romantykami).

Pozdrawiam.m.
Ale ja nic takiego nie napisałem. Nigdzie nie negowałem tego, że każda następna epoka uważa się za bardziej postępową. Nigdzie też nie napisałem, że średniowiecze było okresem zupełnego zacofania ani inna epoka. Napisałem o średniowiowieczu, które na tle innych epok było okresem ciemnoty i zacofania bo zwiazane było z dominującą rolą Kościoła katolickiego. Takie są fakty i nie możesz im zaprzeczyć. To KK ograniczał rozwój oświaty i tępił wszystkie nowinki, ludzi inaczej myślących, wizjonerów, wynalazców - indeks ksiąg zakazanych gdzie Kopernik był na liście bo ziemia była przecież plaska. A teologia była królową nauk i główną wykładnią. Przypominam, że takie Chiny były w tamtym czasie lepiej rozwinięte naukowo a my europejczycy wiele od nich przejęliśmy. Europa za to przodowała w kategoriach postępu militarnego bo jak wiadomo wojna jest matką wynalazków. Ale nie przekładało się to na życie zwykłych obywateli.
Last edited by Kamil Kończak on Sun Mar 15, 2015 10:15 pm, edited 1 time in total.

the formless."

Return to “polityka”