Demonstracje 13 grudnia

Moderator: moderatorzy

Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Posty: 8028
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 1:24 am
Status: webmaster
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Demonstracje 13 grudnia

Post autor: zbyszek »

Witam, kto idzie dziś wieczorem odwiedzić Kiszczaka i pogratulować mu w rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego ? Ja - tak !
Miejsce ? - ul.Oszczepników 13 https://www.google.pl/maps/place/Oszcze ... 966143,17z Czas: chyba 21:00

Do tej pory pikiety 13-tego grudnia miały miejsce przed domem Jaruzelskiego, lecz zmarł bez konfrontacji ze sprawiedliwością. Kiszczak był drugą osobą, odpowiedzialną za zbrodnię stanu wojennego.

---------------------------

Jutro natomiast tj. 13-tego o 13:00 idę ze Stasiem na demonstrację organizowaną przez Prawo i Sprawiedliwość, która przypomni, że zgwałcone wtedy ideały są nadal dalekie od naszej politycznej rzeczywistości. Jakkolwiek otworzyło się wiele nowych możliwości Polska jest w mojej ocenie rządzona nadal przez zgraję złodziei i bandytów mających swoje umocowanie w tamtym okresie, czyli przyniesionych nam przez Armię Czerwoną.
Matt
moderator
moderator
Posty: 2474
Rejestracja: wt cze 10, 2014 12:50 pm
płeć: mężczyzna

Re: Demonstracje 13 grudnia

Post autor: Matt »

Bo czerwonych tak naprawde nikt nie rozliczył po 89r bo przecież się nie dało - gruba kreska Mazowieckiego swoje zrobiła.
Chyba takie były ustalenia "okrągło stołowe" nie stety .
W całym chaosie jest kosmos
w całym nie porządku sekretny porządek.
Awatar użytkownika
Wspaniale
zaufany użytkownik
Posty: 5581
Rejestracja: pt paź 26, 2012 6:59 pm

Re: Demonstracje 13 grudnia

Post autor: Wspaniale »

Mieszkańcy Trójmiasta i okolic powinni pójść pod rezydencję agenta Bolka, który parę dni temu wylądował w tym samym szpitalu co generał i powiedział, że ludzie nic nie rozumieją, popierając tym ówczesne działania Kiszczaka. Kiszczak przynajmniej wiadomo, że był elementem aparatu opresji i powinien za to odpowiedzieć i odpowiedziałby, gdyby tacy zdrajcy jak Wałęsa za profity (dojście do żłoba) nie powiedzieli temu nie, a rozliczyli to towarzystwo obecnie wzajemnej adoracji.
Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Posty: 8028
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 1:24 am
Status: webmaster
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Demonstracje 13 grudnia

Post autor: zbyszek »

[youtube]HgvOGDKlkqQ[/youtube]
Film z odwiedzin u "gen." Kiszczaka - moje słowa od piątej minuty.
Awatar użytkownika
Słonecznik1
bywalec
Posty: 6456
Rejestracja: czw sie 16, 2012 9:13 pm
płeć: mężczyzna

Re: Demonstracje 13 grudnia

Post autor: Słonecznik1 »

Ja zobaczę . Idea jest słuszna.
Tutaj nikt go nie rozliczy już pewnie a on w Boga nie sądzę by wierzył ...
Ale raczej mnie tam dziś nie będzie.
mateuzs
bywalec
Posty: 508
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 8:26 pm
płeć: mężczyzna

z prochu powstałeś i w proch się obrócisz

Post autor: mateuzs »

z prochu powstałeś i w proch się obrócisz
Ostatnio zmieniony ndz gru 14, 2014 12:09 am przez mateuzs, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Necro
zaufany użytkownik
Posty: 1500
Rejestracja: śr paź 23, 2013 7:15 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Północny Wschód

Re: Demonstracje 13 grudnia

Post autor: Necro »

Tak trzymaj Zbyszek trzeba rozliczyć zdrajców narodu niech wiedzą ze pamietamy :clap:
Śmierć Wrogom Ojczyzny
Arom
zaufany użytkownik
Posty: 2413
Rejestracja: wt sie 30, 2011 9:30 pm
płeć: mężczyzna

Re: Demonstracje 13 grudnia

Post autor: Arom »

Obrazek
Awatar użytkownika
bertha
zaufany użytkownik
Posty: 981
Rejestracja: ndz cze 16, 2013 7:38 pm

Re: Demonstracje 13 grudnia

Post autor: bertha »

Zbyszku, Twoj Stas uczy sie historii od malego. Pokazujesz Mu malymi kroczkami milosc od Ojczyzny, przynaleznosc, czym jest patriotyzm. Ta lekcja nie pojdzie na marne.
Kiedys z pewnoscia bedzie dumny ze jest Polakiem.

Pozdrawiam
"Nadzieja przychodzi do czlowieka wraz z drugim czlowiekiem"
Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Posty: 8028
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 1:24 am
Status: webmaster
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Demonstracje 13 grudnia

Post autor: zbyszek »

[youtube]NXmmcUSWqMs[/youtube]
A tu jest rocznica 13-tego grudnia obchodzona 2014 r. ze Stasiem, Warszawa, Al.Ujazdowskie
Orzeł

Re: Demonstracje 13 grudnia

Post autor: Orzeł »

Szkoda że depcze się polską historię i urządza zamiast marszy historycznych marsze polityczne.
Awatar użytkownika
przegłosowany
zaufany użytkownik
Posty: 7887
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:59 am
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu
płeć: mężczyzna

Re: Demonstracje 13 grudnia

Post autor: przegłosowany »

bertha pisze:Zbyszku, Twoj Stas uczy sie historii od malego. Pokazujesz Mu malymi kroczkami milosc od Ojczyzny, przynaleznosc, czym jest patriotyzm. Ta lekcja nie pojdzie na marne.
Kiedys z pewnoscia bedzie dumny ze jest Polakiem.

Pozdrawiam
Ale masakra. :shock: Współczuję Stasiowi. I życzę mu żeby nie zapamiętał i nie wyciągnął żadnej lekcji z tego politycznego deptania kogo popadnie oraz na każdy możliwy sposób i wykorzystywania narodowych i religijnych symboli dla celów politycznych wiadomej partii politycznej.

Mam nadzieję, Zbyszku, że zachowujesz w wychowaniu Stasia zdrowy umiar. Twoja wypowiedź w filmiku wszak nie brzmi jak to całe dzisiejsze bicie w bęben, przypominające marsze w czasach III Rzeszy. :)
gówno w proszku na kijoszku
Matt
moderator
moderator
Posty: 2474
Rejestracja: wt cze 10, 2014 12:50 pm
płeć: mężczyzna

Re: Demonstracje 13 grudnia

Post autor: Matt »

przegłosowany pisze: Ale masakra. :shock: Współczuję Stasiowi.
Masakra ! - to twoja wypowiedz przegłosowany. Ty lepiej martw ze masz pusto wełbie a nie współczuj synowi Zbyszka.
W całym chaosie jest kosmos
w całym nie porządku sekretny porządek.
Awatar użytkownika
przegłosowany
zaufany użytkownik
Posty: 7887
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:59 am
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu
płeć: mężczyzna

Re: Demonstracje 13 grudnia

Post autor: przegłosowany »

Matt pisze:
przegłosowany pisze: Ale masakra. :shock: Współczuję Stasiowi.
Masakra ! - to twoja wypowiedz przegłosowany. Ty lepiej martw ze masz pusto wełbie a nie współczuj synowi Zbyszka.
Obrazek
gówno w proszku na kijoszku
Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Posty: 8028
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 1:24 am
Status: webmaster
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Demonstracje 13 grudnia

Post autor: zbyszek »

Docent pisze:... czy nie jest ... tak, że Kiszczak i Jaruzelski ... stanęli przed sądem na ławie oskarżonych, a potem ich starannie i sprawiedliwie osądzono i ukarano? ...
Nie, tak nie jest ! Możliwe, że tak piszą w gazetach, które czytasz, lecz spójrz na fakty: Jaruzelski w ogóle nigdy nie został osądzony i jest bardzo wątpliwe, czy w ogóle kiedykolwiek stanął przed sądem. Dziesięciolecia mijały, a sąd zawsze akceptował wymówki. Kiszczak dostał dwa lata w zawieszeniu. Za zdradę stanu jest przecież dożywocie, lub minimum 10 lat. Który z generałów Rady Ocalenia dostał jakikolwiek wyrok ? A zorganizowali przecież i przeprowadzili zamach na instytucje państwa gwałcąc prawa obywatelskie - to się nazywa zdrada stanu.

Chyba żyjesz w niebezpiecznej iluzji, że mamy w Polsce sprawiedliwe sądy. Oczywiście nic nie wiesz o tym, że sędziowie Sądu Najwyższego od lat biorą w łapę, ustalają sobie wyroki według koneksji koleżeńskich i nikt nigdy nie pociągnął ich do odpowiedzialności. Czy się mylę, że nie masz o tym zielonego pojęcia, a media, z których mógłbyś się o tych porażających faktach ewentualnie dowiedzieć uważasz za "nienawistne" i z zasadny nie wolno Ci brać tych informacji pod uwagę, czy tak ?
Awatar użytkownika
Wspaniale
zaufany użytkownik
Posty: 5581
Rejestracja: pt paź 26, 2012 6:59 pm

Re: Demonstracje 13 grudnia

Post autor: Wspaniale »

Jak to jest, że kara za wydrukowanie fałszywego banknotu 10 złotowego przynajmniej teoretycznie można dostać 25 lat więzienia, a za przekręcenie milionów trzy lata, a najczęściej nawet nie to. I to wszystko w tej Polsce rządzonej na zmianę resztkami komuchów, którzy przyklepali sztamę ze sprzedawczykami zasiadającymi przy okrągłym stole.
Awatar użytkownika
przegłosowany
zaufany użytkownik
Posty: 7887
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:59 am
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu
płeć: mężczyzna

Re: Demonstracje 13 grudnia

Post autor: przegłosowany »

zbyszek pisze:Za zdradę stanu jest przecież dożywocie, lub minimum 10 lat. Który z generałów Rady Ocalenia dostał jakikolwiek wyrok ? A zorganizowali przecież i przeprowadzili zamach na instytucje państwa gwałcąc prawa obywatelskie - to się nazywa zdrada stanu.
Zbyszku, ja też uważam jak Wszyscy tutaj, że Twoje zdanie i Twój osąd jest uczciwszy, lepszy, poparty większą ilością materialu dowodowego i w ogóle niezależniejszy niż osąd tego skorumpowanego Sądu w Polsce!

Chciałem przypomnieć o sprawie paprykarza. Dziwię się, że tak rzadko się o nim wspomina. A wszyscy go jedzą. Już nie mówię nawet, że przedstawiciele mediów głównego nurtu, ale też nurtu nienależnego. I nikt się nawet nie zająknie! Ba! Wręcz przeciwnie - wszyscy się nim zajadają aż im się uszy trzęsą! Taka prawda. A może mi ktoś wyjaśnić dlaczego jego skład, zawartość konserwantów, konsystencja, receptura czy wygląd zewnętrzny metalowej puszki w ogóle się nie zmieniły w związku z rzekomym i okłamanym przejściem od komunizmu stalinowskiego do rzekomej demokracji?

Obrazek

CHVJ DUPA KAMIENI KUPA A NIE PAŃSTWO! KOPACZ PRAWDY NIE ZAKOPIESZ! WYBORY ZUPEŁNIE ZFAŁSZOVANO! POWTÓRZYĆ WYBORY, TYM RAZEM BEZ GEN. KISZCZAKA! W EFEKCIE POROZUMIEŃ SIERPNIOWYCH PODPISANO W BRUKSELI PAKIET KLIMATYCZNY DO 2030, BO CHCĄ ZAMKNĄĆ KOPALNIE PRAWDZIWIE POLSKIEGO WĘGLA I ODEBRAĆ PRACĘ PRAWDZIWIE POLSKIM GÓRNIKOM ORAZ WSZYSTKICH POLAKÓW NA SIŁĘ ZATRUDNIĆ W SIECI MARKETÓW TESCO ORAZ NIEMIECKIEJ DO CNA CASTORAMIE! ŻEBY POLSKA BYŁA POLSKĄ A NIE RZADEN ŻĄD ŚWIATOWY!!! TO TEN SIKORSKI, CO SAM WYPIJAŁ POLSKIE, SEJMOWE PALIWO, WROBIŁ HOFMANA, A PIS GO USUNĄŁ CO RÓWNIEŻ ZASZKODZIŁO BARDZO WYBOROM W CAŁYM POLSKIM KRAJU, TYM RZEKOMYM PAŃSTWIE PRAWA!! A PIS TAK NAPRAWDĘ WYGRAŁ WYBORY W NIEZALEżNYCH WYNIKACH OSIĄGAJĄC 98%PROCENTOWĄ PRZEWAGĘ BEZWZGLĘDNĄ NAD NAWET PSL-EM!! O CZYM WIEM NA 100%, BO MÓWIŁ O TYM SAM JERZY ZELNIK, TEN SAM, KTÓRY JAKO AKTOR W WYBITNYM FILMIE "FARAON" I JAKO FARAON NAKRYŁ I UJAWNIŁ WSZYSTKICH TYCH WSZYSTKICH CZERWONORYJNYCH MNICHÓW ROBIĄCYCH SZTUCZKI ZE SAMYM SŁOŃCEM!!!!
gówno w proszku na kijoszku
Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Posty: 8028
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 1:24 am
Status: webmaster
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Demonstracje 13 grudnia

Post autor: zbyszek »

przegłosowany pisze:... uważam jak Wszyscy tutaj, że Twoje zdanie i Twój osąd jest uczciwszy, lepszy, poparty większą ilością materialu dowodowego i w ogóle niezależniejszy niż osąd tego skorumpowanego Sądu w Polsce!
Jasne. Widzisz sam, że zamiast argumentów pozostały ci tylko skojarzenia emocjonalne, z którymi nie da się nic więcej zrobić, jak tylko zamienić na drwinę. Jeszcze raz fakty: Jaruzelski nie został nigdy osądzony. Zdrada stanu podlega wg. art.127 "karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności." Zdrada stanu miała miejsce, bo dokonano zamachu na instytucje państwa, przejęte one zostały przez wojsko, bezprawnie porozwiązywano stowarzyszenia, a tysiące obywateli zamknięto bez procesu w więzieniu.
... .. CHCĄ ZAMKNĄĆ KOPALNIE PRAWDZIWIE POLSKIEGO WĘGLA ...
Widzisz sam, że zamieniasz fakty na drwiny, bo nie możesz się z tym pierwszymi w żaden sposób uczuciowo pogodzić.
Awatar użytkownika
przegłosowany
zaufany użytkownik
Posty: 7887
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:59 am
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu
płeć: mężczyzna

Re: Demonstracje 13 grudnia

Post autor: przegłosowany »

zbyszek pisze:Jasne. Widzisz sam, że zamiast argumentów pozostały ci tylko skojarzenia emocjonalne, z którymi nie da się nic więcej zrobić, jak tylko zamienić na drwinę. Jeszcze raz fakty: Jaruzelski nie został nigdy osądzony. Zdrada stanu podlega wg. art.127 "karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności." Zdrada stanu miała miejsce, bo dokonano zamachu na instytucje państwa, przejęte one zostały przez wojsko, bezprawnie porozwiązywano stowarzyszenia, a tysiące obywateli zamknięto bez procesu w więzieniu.
Ohoho, Zbyszku, nie wiedziałem, że jesteś takim legalistą i specem od prawa! :D

Tak przy okazji, przytoczyłbyś źródło, z którego korzystasz, a nie, że ja muszę sobie sam po internetach szukać.

Ale ok.

Źle trafiłeś, bo masz do czynienia z osobą o jednak jakimś tam wykształceniu kierunkowym. Nie żebym się jakoś chciał tym szczególnie szczycić, ale chciałem Ci po prostu donieść, że tak samo jak Ty nie odróżniasz podstawowych pojęć, tak samo ja się znam na np. programowaniu komputerowym. Mamy więc coś wspólnego. Ja, podobnie jak Ty, nie znam się na wszystkim, a o pewnych sprawach nie mam zielonego wręcz pojęcia. :)

A więc, w ustawie Kodeksu Karnego z 1997 roku. Nie ma mowy o żadnej "Zdradzie Stanu". To jest gromko brzmiąca definicja z wikipedii, która Ci akurat przypasowała, bo ładnie i mocno brzmi. Do sprawy "Zdrady Stanu" wrócę szerzej jeszcze za chwilę.
zbyszek pisze:Zdrada stanu podlega wg. art.127 "karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności." Zdrada stanu miała miejsce, bo dokonano zamachu na instytucje państwa, przejęte one zostały przez wojsko, bezprawnie porozwiązywano stowarzyszenia, a tysiące obywateli zamknięto bez procesu w więzieniu.
Tu już w ogóle wszystko mylisz, bo treści artykułu 127. KK, przytoczmy tu ją..

Art. 127. § 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru lub zmianę przemocą konstytucyjnego ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 10, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.
§ 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.


... w ogóle nie daje się odnieść do wydarzeń Stanu Wojennego. :D

Masz pewnie na myśli więc artykuł 128. KK z 1997 roku

Art. 128. § 1. Kto, w celu usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej, podejmuje działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.
§ 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 3. Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.


Przy okazji podkreśliłem/wskazałem Ci błąd/różnicę, bo chyba żyłeś dotychczas w złym przeświadczeniu co do wymiaru kary.

Teraz przychodzą mi do głowy dwa podstawowe pytania.

Pierwsze, związane z zasadą prawo nie działa wstecz. Nie chcę tu rozstrzygać, bo naprawdę nie wiem na podstawie jakich przepisów odbywał się proces Jaruzelskiego czy Kiszczaka, ale zasieję w Twojej głowie takie ziarnko wątpliwości:
- Kodeks Karny, to ustawa z 1997 roku;
- W Polskim prawie, jak prawie wszędzie na świecie, obowiązuje zasada prawo nie działa wstecz;
- Jak to jest (przyznaję się bez bicia nie wiem) w przypadku tak poważnego przestępstwa - czy istnieje jakiś szczególny wyjątek od tej zasady czy może Jaruzelski i Kiszczak byli sądzeni na podstawie przepisów obowiązujących w 1981 roku?

Drugie pytanie, czy doszło do "usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej"? Przyznaję bez bicia, również nie wiem. Podobnie jak nie wiem czy związki stowarzyszeniowe były "organami konstytucyjnymi", jak chce przepis KK z 1997 roku.


ALE OK, wróćmy teraz do tej Twojej "Zdrady Stanu". Pewnie mniej byś miał teraz ze mną problemu, gdybyś napisał, chociaż "ZAMACH Stanu", bo to pojęcie węższe, niż "ZDRADA" i wymaga dla siebie spełnienia warunków okreslonych w art 128 KK, czyli faktu "usunięcia przemocą konstytucyjnego organu Rzeczypospolitej Polskiej" (lub takiej próby).

Pojęcie "ZDRADY STANU" zaś daje się lepiej zrozumieć poprzez skojarzenie z terminem politologicznym "RACJI STANU":

Racja stanu (fr. raison d'État, łac. ratio status) – nadrzędny interes państwowy, interes narodowy, wyższość interesu państwa nad innymi interesami i normami, wspólny dla większości obywateli i organizacji działających w państwie lub poza jego granicami, ale na jego rzecz.
Za twórcę nowożytnej koncepcji racji stanu uważany jest Niccolò Machiavelli, natomiast pierwsze użycie terminu „racja stanu” przypisuje się arcybiskupowi Giovanniemu della Casa[1].
Francuski myśliciel polityczny Cardin Le Bret twierdził, że król powinien rządzić sprawiedliwie, są jednak przypadki (jednym z nich była według Le Breta i Richelieu wojna trzydziestoletnia i udział Francji w tym konflikcie), kiedy władca powinien porzucić etykę i postępować tak jak nakazuje racja stanu (raison d'état).
Racja stanu, choć różnie rozumiana, przedstawiana bywa jako kwestia nadrzędna. Powołują się na nią organizacje i partie polityczne bez względu na orientacje ideowe. Zwykle dotyczy zagadnień suwerenności kraju, jego pozycji ekonomicznej oraz pozycji w sojuszach gospodarczych i politycznych.
Racją stanu kieruje się mąż stanu.[/i]


Widzisz co narobiłeś pisząc "Zdrada stanu"? :)

Jaruzelski twierdził, że się kieruję racją stanu, która dopuszcza odstępstwo od norm etycznych (w tym prawnych).

Jego przeciwnicy twierdzili, że nie kierował się racją stanu, bo Rosjanie by nie wkroczyli. I dlatego, że sądzą, że by nie wkroczyli twierdzą, że dopuścił się zdrady stanu. Taka ich teza, opinia czy jak chcesz to nazwać. ;) W każdym razie na pewno nie jest (jak byś chciał?) to kwestia czysto prawna i rzucając mi jakiś błędnie w dodatku przywołany paragraf z wikipedii nie przybliżasz się do prawdy, bo to kwestia w równym stopniu lub nawet większym historyczna i faktyczna.....

I teraz. Nie wiem czy wiesz, ale całkiem kompetentni historycy i badacze przeszłości, nadal toczą spór o to, czy Rosjanie by wkroczyli. I pewnie jeszcze długo (jeśli w ogóle - bo ruski som głupie i nie pomogą nam np. ujawniając własne, tajne archiwa z tamtego okresu) się na 100% nie dowiemy czy by wkroczyli czy nie.

Nie chce mi się teraz nic na siłę udowadniać. Zrelaksuj się więc i puść sobie film: viewtopic.php?f=189&t=19561&p=355086#p355086

To jest film według wielu prezentujący zagadnienie w sposób tak bardzo "na prawo", że dalej na prawo jest już tylko ściana. :) A jednak i on prezentuje jedynie pewną tezę czy parę tez wygłoszonych przez renomowanych historyków i pozostawia ziarnko wątpliwości.

I drżę cały wewnętrznie oczekując na to, co napiszesz, bo uważam Cię za mądrego człowieka i jeśli zechcesz mi udowodnić, że to Ty jesteś tą ścianą, będę przeżywał dysonans poznawczy.
zbyszek pisze:Widzisz sam, że zamieniasz fakty na drwiny, bo nie możesz się z tym pierwszymi w żaden sposób uczuciowo pogodzić.
Drwili to wczoraj cały dzień ze mnie organizatorzy marszu "w imię sfałszowanych wyborów, wolności mediów ... i z okazji daty wprowadzenia stanu wojennego", tak się nazywał czy jeszcze coś tam wmiksowali? Ja tylko przelałem tę ten kisiel propagandowy w paru słowach niespecjalnie się wysilając na drwinę czy złośliwość.

A Ty Zbyszku dobrze, że nie uczestniczyłeś w nim, a zamiast tego stałeś i mówiłeś pod domem Kiszczaka, bo to wskazuje na to, że nie pobłądziłeś geograficznie i myślowo i - przynajmniej z grubsza - wiesz jaką rocznicę obchodziłeś. ;)
gówno w proszku na kijoszku
Awatar użytkownika
przegłosowany
zaufany użytkownik
Posty: 7887
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:59 am
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu
płeć: mężczyzna

Re: Demonstracje 13 grudnia

Post autor: przegłosowany »

O, już mam.

Totalnie nie wiem skąd wziąłeś Zbyszku tę ZDRADĘ STANU, gdyż

akt oskarżenia wobec gen. Jaruzelskiego (i 9 innych osób) brzmiał:

Wojciech Jaruzelski, jako stojący na czele utworzonej w nocy z 12 na 13 grudnia 1981 Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego, został oskarżony o:

- zbrodnię komunistyczną, polegającą na kierowaniu „związkiem przestępczym o charakterze zbrojnym, mającym na celu popełnianie przestępstw”,
- podżeganie członków Rady Państwa PRL (organ ten formalnie wprowadził stan wojenny w PRL) do przekroczenia ich uprawnień poprzez uchwalenie dekretów o stanie wojennym w czasie trwającej sesji Sejmu PRL – wbrew obowiązującej wówczas Konstytucji.


Postępowanie sądowe rozpoczęło się w marcu 2008[77]. Akt oskarżenia nie został odczytany, gdyż sąd w maju 2008 nakazał prokuratorowi z IPN-u uzupełnienie materiału dowodowego[78] m.in. o przesłuchanie świadków Margaret Thatcher i Michaiła Gorbaczowa[79][80].

- Był również oskarżony w procesie o „sprawstwo kierownicze” masakry robotników Wybrzeża w grudniu 1970[81].


A PODSTAWĄ PRAWNĄ dla wysunięcia aktu oskarżenia w procesie był nie Kodeks Karny z 1997 roku, a
ustawa z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.


(i to by się zgadzało i ładnie układało, bo prawo działa wstecz tylko w wyjątkowych sytuacjach, jak zbrodnie wojenne, które nie ulegają przedawnieniu czy - jak w tym szczególnym przypadku - "zbrodnie komunistyczne" http://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_komunistyczna)

źródło:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_Jaruzelski

Sorry Zbyszku ale Twoje wynurzenia prawne , to.... EPIC FAIL :mrgreen:

Pozdr
Dzień Dobry
gówno w proszku na kijoszku
ODPOWIEDZ

Wróć do „polityka”