Czy to schizofrenia?

F25 - zaburzenia schizoafektywne
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Marley17
zarejestrowany użytkownik
Status: student

Czy to schizofrenia?

Postby Marley17 » Sat Aug 30, 2014 1:13 pm

Witam, obecnie mam 17 lat. Od ponad czterech lat miewam objawy typu słyszenia głosów, kroków. Oprócz tego mam manię prześladowczą, np. kiedy idę ulicą czuję, że ludzie mnie obgadują, śmieją się ze mnie. Codziennie zmagam się ze sobą, żeby rano wstać, zrobić cokolwiek, nie mam energii do życia. Ludzie bardziej mi przeszkadzają, izoluję się od wszystkich, bo strach mnie paraliżuje. Czy to może być schizofrenia?
Last edited by Marley17 on Tue Dec 15, 2015 1:27 am, edited 2 times in total.

Necro
zaufany użytkownik

Re: Czy to schizofrenia?

Postby Necro » Sat Aug 30, 2014 1:18 pm

musisz iść pogadać z lekarzem na ten temat bo to co opisałeś podlatuje pod zaburzenia ja miałem podobnie jak to się rozwijało u mnie my ci tu diagnozy nie wystawimy ale doradzić możemy ;)
Śmierć Wrogom Ojczyzny

Necro
zaufany użytkownik

Postby Necro » Sat Aug 30, 2014 1:39 pm

nie lekceważ ty objawów możesz pierwsze pójść do psychologa a on ci doradzi czy z tym iść do psychiatry
Śmierć Wrogom Ojczyzny

44
zaufany użytkownik

Postby 44 » Sat Aug 30, 2014 1:45 pm

To wygląda na schizofrenię. Radzę iść do dobrego psychologa klinicznego. Przeprowadzi Ci testy, porozmawia, postawi wstępną diagnozę i pokieruje dalej. Radzę nie bagatelizować tego, bo najprawdopodobniej będzie tylko gorzej.
I radzę się nawrócić, bo schizofrenia ma też podłoże duchowe.
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.
"Żaden cudzołożnik, żaden kłamca, żaden bałwochwalca nie wejdzie do Królestwa Niebieskiego"-JAHSZUA (JEZUS CHRYSTUS)

avery
zaufany użytkownik

Postby avery » Sat Aug 30, 2014 2:22 pm

@ 44, czesto sie z Toba zgadzam, ale w tym przypadku bardzo bym prosila zebys nie diagnozowal drugiego czlowieka jako majacego schizofrenie. Do autora topicu - idz jak najszybciej do psychologa i to jakiegos z prawdziwego zdarzenia - sprawdz opinie na necie bo latwo trafic na konowala. Dzialaj ! Byc moze w Twoim przypadku terapia pomoze.
'From day one, giving people the message that recovery is about changing our lives, not changing our biochemistry' Dr Patricia Deegan

Open Dialogue http://www.youtube.com/watch?v=QhEVs3Cu5u4

Orzeł

Postby Orzeł » Sat Aug 30, 2014 2:24 pm

Ile jest tych wrednych opętujących duchów błąkających się po świecie, znowu kogoś dopadły.

44
zaufany użytkownik

Postby 44 » Sat Aug 30, 2014 2:31 pm

Avery, po pierwsze, nikt tu nie przychodzi po fachową diagnozę psychiatryczną. Tylko po opinie innych schizofreników, którzy mają pojęcie o schizofrenii. Chciała takiej opinii, to ją wyraziłem. Po drugie, nie stwierdzam jednoznacznie, że to jest schizofrenia, tylko napisałem, że to wygląda na schizofrenię.
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.
"Żaden cudzołożnik, żaden kłamca, żaden bałwochwalca nie wejdzie do Królestwa Niebieskiego"-JAHSZUA (JEZUS CHRYSTUS)

Orzeł

Postby Orzeł » Sat Aug 30, 2014 2:43 pm

Diagnozę zostaw lekarzom, a sobie pisz w co wierzysz. ;)

Return to “zab.schizoafektywne”