Jak to w końcu jest z tą rentą?

właściwa organizacja opieki nad chorymi
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Jeżyk
zaufany użytkownik

Re: Jak to w końcu jest z tą rentą?

Postby Jeżyk » Fri Apr 15, 2016 10:43 am

Ja nie brałam leków jak stawałam na ostatniej komisji w ZUS i dostałam rentę. Branie leków nie ma znaczenia, bardziej liczy się czy chodzisz regularnie do psychiatry - raz na miesiąc czy co dwa miesiące. Mój lekarz wiedział że nie biorę leków. Niestety skończyło się to szpitalem, gdzie wielokrotnie mnie unieruchamiano w pasach na kilkanaście godzin, utratą domu rodzinnego - matka zmieniła zamki w drzwiach jak byłam w szpitalu. W szpitalu też nie chciałam brać leków-to stado ochroniarzy ganiało mnie po korytarzu by mnie przytrzymać i dać mi zastrzyk w tyłek. Nie polecam. Teraz biorę abilify 15mg by nie stracić pracy by nie wylądować w schronisku dla bezdomnych . Życie jest brutalne. W moim przypadku. Rodzina mnie odrzuciła jak chorego psa. Muszę brać te cholerne leki żeby trzymać się jako tako pionu by udawać przed światem normalną bo społeczeństwo jest bezwzględne - nikt nie chce chorego psychicznie mieć w swoim otoczeniu. Taka jest prawda. ALe często myślę- po co mam się trzymać pionu? po co mam w ogóle żyć? może lepiej zatracić się w psychozie ? co ja piszę !
PSYCHOMACHIA - jeden z toposów średniowiecznych przedstawiający konflikt duszy z ciałem albo walkę między dobrem a złem o duszę człowieka

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Fri Apr 15, 2016 10:51 am

Ja nie brałam leków jak stawałam na ostatniej komisji w ZUS i dostałam rentę.
Tylko że ja nie o tym. Jakby ktoś dostał zwolnienie chorobowe z powodu złamanej nogi, która z czasem by mu się zrosła, kule mógłby odrzucić, zacząłby
chodzić jak zdrowy, ale chorobowe dalej chciałby pobierać "bo kiedyś miałem złamaną nogę" (a może tylko zwichniętą?) A że tak funkcjonuje zus to inna bajka.

Unknown
zaufany użytkownik
Status: Schizo

Postby Unknown » Fri Apr 15, 2016 11:06 am

Nie trzeba nawet chodzić do psychiatry aby otrzymać rentę, ani tym bardziej brać "leków" - tylko nie informować o tym zusu.
''Insanity - a perfectly rational adjustment to an insane world.'' http://chomikuj.pl/Antypsychiatra

Zapraszam wszystkich popierających antypsychiatrie do dołączenia: http://www.digart.pl/grupy/16361/Anty-psychiatria/ moja grupa ma charakter otwarty.

Jeżyk
zaufany użytkownik

Postby Jeżyk » Fri Apr 15, 2016 11:43 am

ALe ja poinformowałam ZUS że nie biorę leków. A o "chodzeniu" do psychiatry ZUS wie z dokumentacji medycznej z poradni jaką trzeba mu przedstawić - tam odnotowana jest każda wizyta.

Wspaniale, czy można wyzdrowieć ze schizofrenii według psychiatrów i ZUS ? podobno to choroba przewlekła - czy to znaczy że nieuleczalna ? Nawet Ryszard z forum który przedstawia się jako "Zdrowy od xxx lat" bierze leki. A leki przecież biorą chorzy a nie zdrowi.
PSYCHOMACHIA - jeden z toposów średniowiecznych przedstawiający konflikt duszy z ciałem albo walkę między dobrem a złem o duszę człowieka

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Fri Apr 15, 2016 11:55 am

Wspaniale, czy można wyzdrowieć ze schizofrenii według psychiatrów i ZUS ?
Choroba może wygasnąć lub być w uśpieniu (remisja), klient zusu tym samym
na tę chwilę być zdolnym do jakiejś pracy, bo przecież mowa o całkowitej niezdolności do pracy. Są przypadki, kiedy ludziom z taką diagnozą po wielu
latach przyznawania świadczenia zus tego odmawiał w oparciu o orzeczenie
ich lekarza.

Erika_Kohut
zaufany użytkownik
Status: Trójca
Gadu-Gadu: 48512284

Postby Erika_Kohut » Fri Apr 15, 2016 12:14 pm

Wyobraża sobie, ze choruje po tych lekach, które mi dawali. Wyobraz sobie, ze byłam 5 razy w szpitalu w ciagu trzech lat. Wyobraz sobie, ze nie mam zdolności społecznych i mam stres pourazowy po tym co widziałam w szpitalu, w domu i w głowie. Byłam tez w normalnym szpitalu dwa razy, bo miałam wypadek. I ludzie wymagają, ze będę pracować studiować i co jeszcze. Cieszę sie, ze żyje. Próbowałam pracować, ale takich ludzi nikt nie chce. Pracownik socjalna powiedziała, ze pomoże mi załatwić rentę socjalna z powodu moich dlugomiesiecznych pobytow w szpitalu i tego, ze okresowo nie miałam gdzie mieszkać.

A leki kosztują trzy złote. Pozdro.
Milosc to iluzja

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Fri Apr 15, 2016 12:19 pm

No to się staraj, z otrzymaniem jej nie będziesz miała problemów.

pamal
zaufany użytkownik

Postby pamal » Fri Apr 15, 2016 12:24 pm

Na pewno nie przestanę brać leków tylko po to, by udowodnić, że jestem zdrowa. Ostatnio odkryłam herbową praprababkę, więc nie powiem gdzie to mam. Tylko ewentualnie z powodu skutków ubocznych.

Erika_Kohut
zaufany użytkownik

Postby Erika_Kohut » Fri Apr 15, 2016 3:10 pm

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi, pamal.
Milosc to iluzja

pamal
zaufany użytkownik

Postby pamal » Fri Apr 15, 2016 3:21 pm

To odpowiedź na dyskusję powyżej, czy chory na schizofrenię może wyzdrowieć.

Erika_Kohut
zaufany użytkownik

Postby Erika_Kohut » Fri Apr 15, 2016 3:28 pm

A co to jest herbowa praprababka?
Milosc to iluzja

pamal
zaufany użytkownik

Postby pamal » Fri Apr 15, 2016 3:30 pm

Zgorszyłaby się, gdybym powiedziała, że mam w dupie udowadnianie, czy jestem zdrowa.

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Fri Apr 15, 2016 4:10 pm

A co to jest herbowa praprababka?
Babcia babci z rodowodem szlacheckim, zdaje się.

Chłopiec Papuśny
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 46660127

Postby Chłopiec Papuśny » Thu Mar 16, 2017 2:20 pm

Podbijać temat. Co muszę zrobić, by uzyskać rentę? Krok po kroku. Dzięki za odpowiedź.
Per aspera ad astra
Przez cierpienie do gwiazd

piotr 84
bywalec

Postby piotr 84 » Thu Mar 16, 2017 4:17 pm

pójść do lekarza z papierami z zusu a potem te papiery złożyć w zusie i czekać na komisje

Return to “opieka medyczna i społeczna, praca, prawo”