Jak to w końcu jest z tą rentą?

właściwa organizacja opieki nad chorymi
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Jeżyk
zaufany użytkownik

Re: Jak to w końcu jest z tą rentą?

Postby Jeżyk » Wed Jul 21, 2010 9:20 am

A mi nie zabrali renty jak poszłam do pracy. Mi w ZUSie powiedzieli że do renty można dorobić 1777zł ale to było parę lat temu, za parę miesięcy po raz trzeci staję na komisji więc dowiem się dokładnie
PSYCHOMACHIA - jeden z toposów średniowiecznych przedstawiający konflikt duszy z ciałem albo walkę między dobrem a złem o duszę człowieka

Nefka
zaufany użytkownik

Postby Nefka » Wed Jul 21, 2010 12:19 pm

Ja dostałam bez problemów rentę socjalną, 525,88 zł miesięcznie, na dwa lata. Choruję na zespół paranoidalny, ale z tego powodu nie byłam w szpitalu, tylko z innych (anoreksja, parasomnia, próba samobójcza). Ale rentę dali :)

wini
zaufany użytkownik

Postby wini » Wed Jul 21, 2010 2:54 pm

Zespół paranoidalny to nic innego jak schizofrenia paranoidalna F20.0

piotr 84
bywalec

Postby piotr 84 » Fri Jul 23, 2010 12:24 pm

I jak jest z twoją rentą Pinokio

Mysia666
zarejestrowany użytkownik

Postby Mysia666 » Thu Oct 07, 2010 6:01 pm

witam,
mój brat choruje na schizofrenię paranoidalną od 9 lat. choroba ujawniła się w wieku lat 18. jest pod stałą kontrolą psychiatry i na terapii farmakologicznej.w tej chwili jest na rencie i posiada całkowitą niezdolność do pracy. niestety,ostatnim razem komisja przyznała bratu rentę na okres 1 roku. zbliża się termin następnej komisji i kolejnego stresu z tym związanego. brat bardzo to przeżywa za każdym razem. proszę o informacje, jak można ubiegać się o rente na stałe. z góry dziękuje.
D.

Petruccio
zaufany użytkownik

Postby Petruccio » Sun Oct 10, 2010 2:21 pm

W tej chwili rzadko przyznają rentę na stałe. Ok. 2 lata temu zaostrzyli w związku z tym procedury i maksymalnie przyznają teraz rentę na okres 5 lat. Uważam, że twój brat nie ma co się obawiać decyzji, bo za pierwszym razem (tak zrozumiałem) zawsze komisja przyznaje rentę na minimalny okres czasu. Życzę zdrowia i powodzenia.

Jeżyk
zaufany użytkownik

Postby Jeżyk » Wed Oct 20, 2010 9:00 am

Wczoraj złożyłam po raz trzeci dokumenty o przyznanie tzn teraz o przedłużenie renty. Lekarz i Zus zajął mi siedem godzin załatwiania. Teraz pozostało mi czekanie na komisje. Tym razem nie byłam w szpitalu więc może ZUS uzna że jestem zdrowa i lekarz odnotował w historii choroby że pracowałam w sklepie AGD-RTV
PSYCHOMACHIA - jeden z toposów średniowiecznych przedstawiający konflikt duszy z ciałem albo walkę między dobrem a złem o duszę człowieka

panpanpan
bywalec

Postby panpanpan » Wed Oct 20, 2010 3:21 pm

Sorki, że nie pomogę tobie. Podsumuję to tak: POjebany kraj(kraj dziki, chory i całkowicie absurdalny). I proszę mnie nie banować, bo to jest cała prawda. Nie pisanie takich rzeczy, byłoby hipokryzją. Ktoś, kto konczy studia i od razu zachoruje na schizofrenię, dostaje rente socjalną 400pln. Co ma za to kupić?? Bo nie wiem. Zapłacić czynsz i zęby w scianę wlozyc. Mlody czlowiek po szkole, ktory zachoruje na schizofrenię i nie ma kilku lat pracy dostanie 400pln na zycie, a stary dziadyga po 50tce dostaje renty z zusu 850pln i pracuje jeszczae w zakładzie i zarabia w nim 1317 pln. Czy to nie jest chory kraj. Mało tego dziad po 50tce, ktory pracuje jako zarabia 1600pln na ręke, otrzymuje jeszcze 500-600 pln renty rodzinnej. Czy ten kraj nie jest jednym wielkim dzikim absurdem, ktory to zjada ludzi i ich psychikę. Na potwierdzenie moich argumentów: ten dziadek co ma 850 pln renty i zarabia 1100pln to pewny przypadek bo z nim pracowalem, dopoki nie zwolnili mnie bo nie chcialem z nikim gadac i nikogo poznać. czyli ma 1800-1900pln na życie. A psychotyk, ktory wali pod siebie na widok ludzi i nie ma co zrobic ze swoim zyciem jest skazany na wegetację. Polski system przyznawania rent, emerytur jest tak chory jak wszystko w tym kraju(budowa solidnych dróg, nastroj w dzielnicach, dresiarze po bramach). Jeden wielki koszmar. Jakby to była wina mlodego czlowieka, ze skonczyl studia i zachorował. Masakra. Pozdrawiam.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Fri Oct 22, 2010 10:50 pm

No bo widzisz, uwazaja, ze jak mlody, to nich zapierncza na budowach, tam nie musi z nikim gadac i nikogo poznawac :(

Jeżyk
zaufany użytkownik

Postby Jeżyk » Tue Nov 23, 2010 12:24 pm

Za cztery dni mam komisję. Dam znać jak było

Jeżyk
zaufany użytkownik

Postby Jeżyk » Fri Nov 26, 2010 5:16 pm

Komisja była dziwna. Pani z komisji zapytała się m.in. czy czuję się zdrowa. Odpowiedziałam, że tak, czuję się zdrowa. I myślałam, że ta odpowiedź mnie pogrążyła, że nie dostanę przedłużenia renty. A tu zaskoczenie- mam całkowitą niezdolność do pracy na okres kolejnych trzech lat. Nie wiem czy cieszyć się czy płakać. Renta to zawsze jakiś pieniądz, minimalne zabezpieczenie bytu. Ale z drugiej strony gdyby nie orzeczono, że jestem calkowicie niezdolna do pracy to byłby dla mnie dowód powrotu do zdrowia i mogłabym odstawić leki...

Mateusz898
zarejestrowany użytkownik

Postby Mateusz898 » Thu Nov 07, 2013 4:28 pm

Mam pytanie wazne dla mnie wlasnie wrocilem z pracy na produkcji nie wytrzymalem tempa i glosy sie nasilily :( jak sie mam starac o rente skoro niemam przepracowanych lat 5 a do pracy nie moge isc bo zaczyna mnie rzucac na prawo i lewo i choroba sie uaktywnia w tej chwili jestem na rencie rodzinnej ale ona sie skonczy i neiwiem co dalej zrobie jak pracy nie dostane a musze z czegos zyc mam schizofrenie od 2010 roku czy ktos moze mi pomoc w tej sprawie co zrobic gdzie sie udac ??? i jak mam przepracowac 5 lat jak nie moge 3 miesiecy wytrzymac !!!! ?

Ralf
zaufany użytkownik

Postby Ralf » Sat Nov 09, 2013 5:08 pm

staraj sie o rente socjalną, to podstawa. Później jak któryś z Twoich rodziców pracował i już go nie ma na tym świecie możesz dołożyć do tego rente rodzinna. Ja własnie jestem w tej sytuacji, to znaczy mam 2 renty. Do 2014 roku.
"Żyjemy w świecie przyjemności pozbawionych radości"
"Nie widzę gwiazd, lecz muszę trwać"

Erika_Kohut
zaufany użytkownik
Status: Trójca
Gadu-Gadu: 48512284

Postby Erika_Kohut » Fri Apr 15, 2016 9:41 am

Będę mieć komisje.

Czy muszę brać leki jeśli miałabym mieć rentę ?
Milosc to iluzja

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Fri Apr 15, 2016 9:49 am

Czy muszę brać leki jeśli miałabym mieć rentę ?
Jeśli nie bierzesz leków, bo nie musisz, to jesteś zdrowa, to na co renta?

Return to “opieka medyczna i społeczna, praca, prawo”