Jak to w końcu jest z tą rentą?

właściwa organizacja opieki nad chorymi
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Jeżyk
zaufany użytkownik

Re: Jak to w końcu jest z tą rentą?

Postby Jeżyk » Thu Jan 28, 2010 12:08 pm

Studia też zaliczają do lat pracy.
PSYCHOMACHIA - jeden z toposów średniowiecznych przedstawiający konflikt duszy z ciałem albo walkę między dobrem a złem o duszę człowieka

edwarda78
zarejestrowany użytkownik

Postby edwarda78 » Thu Jan 28, 2010 3:52 pm

a co zrobic jak moj brat przerwal studia jak byl zdrowy nie pracowal wyjechal do londynu popracowal troche zlapalo go lezal w szpiatlu znowu zaczal pracowac i znowu to samo i tak w kolko nie ma lat pracy czy nalezy sie jakies swiadczenie

pinokio
zaufany użytkownik

Postby pinokio » Thu Jan 28, 2010 4:34 pm

W takim przypadku jak mi to w ZUSie tłumaczyła Pani jeżeli otrzyma II grupę należy mu się renta socjalna, jeśli to będzie III grupa to nic nie dostanie.

pinokio
zaufany użytkownik

Postby pinokio » Thu Jan 28, 2010 7:56 pm

Jak to jest z tymi studiami - mi się wydaje że nie wliczają się w staż pracy, bo jest coś o okresach nieskładkowych i tam jest to ujęte. Już sam nie wiem.

Jeżyk
zaufany użytkownik

Postby Jeżyk » Fri Jan 29, 2010 10:14 am

Ja dostałam rentę zusowską a nie socjalną a pracowałam tylko miesiąc i potem pół roku byłam na zwolnieniu lekarskim zanim złożyłam papiery o rentę, więc z tego wynika że studia zaliczyli mi do lat pracy
PSYCHOMACHIA - jeden z toposów średniowiecznych przedstawiający konflikt duszy z ciałem albo walkę między dobrem a złem o duszę człowieka

pinokio
zaufany użytkownik

Postby pinokio » Sat Jan 30, 2010 11:52 am

Dopiero złożyłem wniosek więc do komisji jeszcze daleko, mam pytanie co można robić na rencie, czym można sobie zająć jakoś czas?

Moje pomysły są następujące:

1. Rozwijać umiejętności kucharskie (zrobiłem kurs kucharza gastronoma);
2. Trenować na siłowni (samemu i podopiecznych - może jak wszystko ucichnie zrobię jednak ten kurs instruktora sportu ze specjalnością kulturystyki)
3. Jeździć na rowerze (ale tylko w lato - na ciuchy do miasta lub po książki do biblioteki)
4. Rozwijać umiejętności informatyczne (chodzi mi o nauczenie się robienia stron internetowych, jakąś obróbkę graficzną, ewentualnie pograć od czasu do czasu - to ostatnie akuratnie mnie w ogóle nie pasjonuje ale w ostateczności i to wejdzie do mojego planu dnia).

Jeżyk
zaufany użytkownik

Postby Jeżyk » Mon Feb 08, 2010 11:11 am

Ja na rencie szukam pracy dla rencistów albo za granicą, bo sama renta to za mała kasa żeby wystarczyła do szczęścia.
Mi renta się kończy w listopadzie i też mam pytanie: czy ktoś "dostał" rentę bez pobytu w szpitalu? Pytam, bo dotąd dwa razy starałam się o rentę i dwa razy byłam w szpitalu przed stanięciem na komisji zusowskiej- tak wyszło. A teraz obiecałam sobie że NIGDY więcej nie trafię do szpitala i od ostatniej komisji nie byłam tylko regularnie chodzę na wizyty do psychiatry. Więc mam wątpliwości czy same wizyty wystarczą by przyznano rentę.

pinokio
zaufany użytkownik

Postby pinokio » Mon Feb 08, 2010 4:36 pm

Mnie też to ciekawi, ale z tego co czytałem na stronach to nie trzeba mieć pobytu w szpitalu, ja mam komisje niedługo (25 stycznia złożyłem papiery w zusie) a w szpitalu byłem 5 lat temu tak że jak tylko będę po to zdam relacje.

pinokio
zaufany użytkownik

Postby pinokio » Mon Feb 22, 2010 5:40 pm

Mam komisję w przyszłym tygodniu, dam znać jak mi poszło.

marcelinka
zaufany użytkownik

Postby marcelinka » Tue Feb 23, 2010 1:27 pm

Powodzenia ;) Będę trzymać kciuki :) A kiedy dokładnie masz tą komisję??
Każdy zachód jest zapowiedzią poranka, Uśmiechaj się codziennie bo warto, niezależnie od pory dnia :)

pinokio
zaufany użytkownik

Postby pinokio » Tue Feb 23, 2010 2:49 pm

komisje mam w przyszły piątek, trochę się jej boje.

GhostRider
zaufany użytkownik

Postby GhostRider » Tue Feb 23, 2010 5:43 pm

ja dostałem rente bez pobytu w szpitalu , a byłem na komisji już 2 razy. Lekarz powiedział , że z taką historią choroby to tylko składac papiery. Tyle tylko , że średnio co półtora roku trzeba na tej komisji stanąc. Do przyjemności to nie należy , orzecznik daje ci do zrozumienia , że jesteś nie mile widzianym gościem i najlepiej by było żebyś w ogole nie przychodzil

pinokio
zaufany użytkownik

Postby pinokio » Thu Mar 04, 2010 8:19 pm

Jutro komisja - nie wiem czy to wypada - ale trzymajcie za mnie kciuki - (choć to co przez ostatni rok wyprawiałem naprawdę dziwnie wygląda).

pinokio
zaufany użytkownik

Postby pinokio » Fri Mar 05, 2010 6:29 pm

Po wizycie u lekarza (chyba lekarz orzekający), - mam skierowanie do konsultanta u siebie w mieście (czuje się całkowicie rozbity bo musiałem obcej opowiadać o swoich problemach).

W związku z tym pytanie - jak wygląda sama procedura orzekania w ZUSie:

1. Lekarz orzekający.
2. konsultant z ZUSu.

i co dalej ?????

3. Z powrotem do ZUSu na komisje?

Bezpieczny
zaufany użytkownik

Postby Bezpieczny » Wed Jun 23, 2010 4:15 am

Ja dodam od siebie, że rentę zabiorą Ci jak pójdziesz do pracy (tj. jak zaczniesz zarabiać więcej niż chyba 900 zł), mnie zabrali od razu :)
Nasz prezydent ? NIE mój!
http://www.bronislawkomorowski.info.pl/
http://www.bronislawkomorowski.tk/

Cudak Tusk i jego cudy: http://www.tuskwatch.pl/ <- rewelacyjna strona.

Return to “opieka medyczna i społeczna, praca, prawo”