renta

właściwa organizacja opieki nad chorymi
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Re: renta

Postby wowo21975 » Tue Jul 11, 2017 11:56 pm

Dużo tego bierzesz i dziwne że dasz rady jeszcze na tym pracować. Po przeczytaniu Twego postu uważam że nie powinieneś pracować.

schizek
zaufany użytkownik

Postby schizek » Wed Jul 12, 2017 6:52 pm

A co mam siedziec w domu i caly dzien lezec i sie dolowac ze mam spaczoną psychike

i za co sie utrzymie, a mieszkam sam renta tylko na oplaty mi styknie

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Thu Jul 13, 2017 12:44 am

A co mam siedziec w domu i caly dzien lezec i sie dolowac ze mam spaczoną psychike

i za co sie utrzymie, a mieszkam sam renta tylko na oplaty mi styknie
To jest właśnie ten zjebany system polski gdzie chora osoba nie może się utrzymać za to co dostaje. Mam nadzieję że kiedyś zrobią z tym porządek i będzie jak w każdym cywilizowanym kraju.

piotrs
zaufany użytkownik

Postby piotrs » Thu Jul 13, 2017 3:15 pm

mam 2 stopien niepelnosprawnosci i od maja dostaje 530 zl z mops zasilek staly gdyby nie rodzice masakra licze ze kiedys wroce do spoleczenstwa albo beda lepsze leki ten japonski latuda i pojde do pracy

schizek
zaufany użytkownik

Postby schizek » Thu Jul 13, 2017 8:09 pm

To jest właśnie ten zjebany system polski gdzie chora osoba nie może się utrzymać za to co dostaje. Mam nadzieję że kiedyś zrobią z tym porządek i będzie jak w każdym cywilizowanym kraju.
wiesz ja mam inne podejscie a mianowicie ciesze sie z tego co mam i ze dostaje rente bo za samą najnizszą by tez sie nie utrzymał no i mam zasilek pielegnacyjny i mam razem ponad 2 tysiące wiec jak na razie puki nie mam rodzinny to da sie przezyc ale ucze sie w dalszym ciągu wiec mam nadzieje ze jak skoncze studium to otrzymam lepszą prace i bede w stanie utrzymac swoja rodzinne i mi sie wydaje ze wiekszosc ludzi chce tylko brac nic nie dając np jak bym pracował 20 lat placil skladki to bym mial rente za którą da sie przezyc a ja dopiero pracuje okolo 3 lat wczesniej to byla praca na czarno albo dorywcza oczywiscie lepiej jest w uk bo tam to sie dostaje tysiac funtów i na polskie to jest 5 tysiecy no to jest roznica ale porównywając tamtejsze oplaty to tez bys nie wyżył mam w szkocji brata i jego miesieczne oplaty wlasnie wynoszą około tysiąca funtów wiec czy tam jest lepiej? a co bys zrobił jak bys sie z tą chorobą urodził w afryce? tak wiec ja sie ciesze z tego co mam :)

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Thu Jul 13, 2017 9:09 pm

ja obecnie pracuje na kuchni i w bufecie obsluguje klientów
Dobra robota.

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Thu Jul 13, 2017 11:50 pm

wiesz ja mam inne podejscie a mianowicie ciesze sie z tego co mam i ze dostaje rente bo za samą najnizszą by tez sie nie utrzymał no i mam zasilek pielegnacyjny i mam razem ponad 2 tysiące wiec jak na razie puki nie mam rodzinny to da sie przezyc ale ucze sie w dalszym ciągu wiec mam nadzieje ze jak skoncze studium to otrzymam lepszą prace i bede w stanie utrzymac swoja rodzinne i mi sie wydaje ze wiekszosc ludzi chce tylko brac nic nie dając np jak bym pracował 20 lat placil skladki to bym mial rente za którą da sie przezyc a ja dopiero pracuje okolo 3 lat wczesniej to byla praca na czarno albo dorywcza oczywiscie lepiej jest w uk bo tam to sie dostaje tysiac funtów i na polskie to jest 5 tysiecy no to jest roznica ale porównywając tamtejsze oplaty to tez bys nie wyżył mam w szkocji brata i jego miesieczne oplaty wlasnie wynoszą około tysiąca funtów wiec czy tam jest lepiej? a co bys zrobił jak bys sie z tą chorobą urodził w afryce? tak wiec ja sie ciesze z tego co mam :)
Pamiętaj że ta choroba dotyka nas w mniejszym lub większym stopniu. Są ludzie co pracują z tą chorobą, ale są też tacy którzy są w gorszym stanie zdrowia i pracować nie mogą. Jeśli chodzi o zagranicę i pieniądze jakie się dostaje, to wiem dobrze jak to jest bo sam mieszkam w Anglii i jestem na chorobowym. Mam mieszkanie i pieniądze na życie i nie jest tak źle jak myślisz.

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Fri Jul 14, 2017 7:28 am

Schizek, gdybyś dorwał stanowisko psychologa albo lekarza, to wtedy bardziej obiektywnie patrzyłbyś na tak zwane lenistwo. :) Depresja to nie lenistwo.
A objawy pozytywne w ogóle uniemożliwiają skupienie się na jakiejkolwiek działalności. Otumanienie lekami też.
Sam nie mam żadnych objawów schizofrenii, renty też nie mam, ale depresja mnie co jakiś czas męczy i wiem, że mogę wtedy tylko potencjalnie. Wszystko jest gdzieś w głębi, wszystkie zdolności, umiejętności, energia, wiedza, możliwości działania, ale tak jakby martwe. Kiedy mija, te przytłumione możliwości rozwijają się i wychodzą w przestrzeń realną.
I wtedy wydaje mi się nie do pomyślenia, jak ludzie mogą nie chcieć, nie wiedzieć czegoś czy nie działać. Ale wiem, że to wszystko jest względne i zależy ich stanu.

schizek
zaufany użytkownik

Postby schizek » Fri Jul 14, 2017 7:11 pm

Mam mieszkanie i pieniądze na życie i nie jest tak źle jak myślisz
masz mieszkanie czy pokój wynajmujesz? bylem wszkocji rok czasu i wiem jakie są oplaty jak jestes sam to napewno nie stac cie na mieszkanie chyba ze mieszkasz z dziewczyną i oboje pracujecie albo masz wolny pokój i ty komus go wynajmujesz jak to nie tajemnica to napisz ile w tej Anglii masz chorobowego z tego co wiem bo ostanio z bratem rozmawiałem czemu sie do londynu nie przeprowadzi bo wiadomo londyn piękne miasto a on na to ze by nie wydolil na oplaty i napisz ile placisz za mieszkanie ile tax, prąd, napewno masz polską telewizje do tego telefon, internet, ubezpieczenie za auto i benzyna wiec jak to nie bedzie okolo tysiąca funtów to ja jestem idiotą
A objawy pozytywne w ogóle uniemożliwiają skupienie się na jakiejkolwiek działalności. Otumanienie lekami też.
Sam nie mam żadnych objawów schizofrenii, renty też nie mam, ale depresja mnie co jakiś czas męczy i wiem, że mogę wtedy tylko potencjalnie. Wszystko jest gdzieś w głębi, wszystkie zdolności, umiejętności, energia, wiedza, możliwości działania, ale tak jakby martwe. Kiedy mija, te przytłumione możliwości rozwijają się i wychodzą w przestrzeń realną.
ja takich ludzi rozumiem doskonale, lezalem w lozku 2 lata mialem urojenia glosy i makabryczną depresje i caly czas myslałem o smierci i wiem ze jest ciezko ale wtedy sie nie leczylem potem leczenie i kilka lat dochodzilem do siebie ale w tym czasie fakt ze czesto zmienialem prace bo tu popracowalem 4 miesiące potem 4 miesiące w domu siedzialem bo no taka choroba i skonczylem szkole i tez 3 razy do niej podchodzilem ale caly czas walczylem o normalne funkcjonowanie w spoleczestwie i dalej walcze a wiem ze w depresji najgorsze jest zamkniecie w 4 scianach bo wtedy czlowiek caly czas sie doluje, naprawde praca duzo pomaga na początuk wiadomo jest cięzko przystosowac sie zeby rano wstawac jeszcze na naszych lekach ale trzeba walczyc i w pracy jest sie w śród ludzi i humor odrazu sam sie poprawia, wiec naprawde przemyscie to bo praca duzo pomaga i juz gdzies to pisalem jak juz ktos zaprowadzi nas do lekarza i bierzemy leki to tylko my sami sobie mozemy pomóc

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Fri Jul 14, 2017 10:46 pm

Mieszkam w Anglii i napiszę krótko, chatę mi opłacają, obniżyli do minimum podatek, dostaję ponad 500£ na miesiąc. Wszystko to z powodu mojej choroby. A i jeszcze jedno, mam mieszkanie, kawalerkę, nie pokój.

schizek
zaufany użytkownik

Postby schizek » Sat Jul 15, 2017 11:48 am

A jak dlugo jestes w UK?

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Sat Jul 15, 2017 2:41 pm

A jak dlugo jestes w UK?
Mam dwa pobyty oddzielone przerwą. Pierwszy ponad dwa lata drugi teraz cztery.

schizek
zaufany użytkownik

Postby schizek » Sat Jul 15, 2017 2:53 pm

aha czyli mozesz starac sie o rezydenta? czy juz masz?

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Sat Jul 15, 2017 4:30 pm

aha czyli mozesz starac sie o rezydenta? czy juz masz?
Mogę za rok ale z tego co czytam na bieżąco to sam rezydent nie będzie ważny, trzeba będzie się starać o pozwolenie na osiedlenie się. Tak ostatnio pisali, ostatecznie jak będzie to jeszcze nie wiadomo.

schizek
zaufany użytkownik

Postby schizek » Sat Jul 15, 2017 5:31 pm

A jak bys poszedl do pracy do dalej by ci oplacali mieszkanie i bys mial ten zasilek?

Return to “opieka medyczna i społeczna, praca, prawo”