renta

właściwa organizacja opieki nad chorymi
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
schizek
zaufany użytkownik

renta

Postby schizek » Thu May 11, 2017 8:49 pm

Dostalem zajebistą wiadomosc ze jak sie pracuje to mogą przedluzyc rente socjalną

wiec...

nic tylko zyc

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Re: renta

Postby wowo21975 » Thu May 11, 2017 11:27 pm

Mi nawet socjalna się nie należała, ehh... dobrze że emigrowałem bo bym w tym naszym kraju klepał biedę że aż miło.

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Sun May 14, 2017 1:40 am

Niedługo staje na komisję, dodatkowa kasa, przyda się.

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Sun May 14, 2017 2:41 pm

Ja rentę nie wydaję tylko ją odkładam,z samej pensji ciężko coś odłożyć.Pod tym względem jest to dobre rozwiązanie.No i liczy mi lata do emerytury więc w razie starości tą emeryturę jakąś będę miał,bo są składki.

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Sun May 14, 2017 10:24 pm

Masz Tup zdrowie, świadczy to o tym że nie wszyscy chorują tak samo, jeśli ktoś da radę pracować to ma się dobrze.

Xoredas
zaufany użytkownik
Status: Brak

Postby Xoredas » Sat Jun 03, 2017 12:10 am

Ja rentę nie wydaję tylko ją odkładam,z samej pensji ciężko coś odłożyć.Pod tym względem jest to dobre rozwiązanie.No i liczy mi lata do emerytury więc w razie starości tą emeryturę jakąś będę miał,bo są składki.
mam pytanie:
Jak ma się rentę socjalną to w późniejszym wieku będzie się miało wyższe świadczynie(Czy na rencie socjalnej odkładanie są składki?) ,

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Sat Jun 03, 2017 12:25 am

Są odkładane składki.Emerytura powinna być minimalnie wyższa .Taki paradoks czasem ona będzie wyższa niż najniższa emerytura z lat pracy.Tak mi się wydaję z tego co patrzyłem.W picie przy rozliczeniu jest napisane ile poszło na składki.A emerytura musi być wyższa od renty.

Xoredas
zaufany użytkownik
Status: Brak

Postby Xoredas » Sat Jun 03, 2017 1:21 am

Dzięki za odpowiedz.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Sat Jun 03, 2017 6:45 am

Są odkładane składki.Emerytura powinna być minimalnie wyższa .Taki paradoks czasem ona będzie wyższa niż najniższa emerytura z lat pracy.Tak mi się wydaję z tego co patrzyłem.W picie przy rozliczeniu jest napisane ile poszło na składki.A emerytura musi być wyższa od renty.
Jestem zaskoczony tym co napisałeś, bo mnie się wydaje, że jednak żadne składki nie są odkładane i - jeśli człowiek większość swojego życia spędził na jakiejś rencie - to emerytura będzie dosłownie groszowa. Innymi słowy mnie się wydaje, że nie ma takiej możliwości, aby emerytura była wyższa od renty.

piotrs
zaufany użytkownik

Postby piotrs » Sat Jun 03, 2017 8:48 am

ja stawałem 2 razy na komisji całkowicie niezdolny do pracy raz na 2 lata raz na rok nie dostałem renty bo chyba nie przepracowane 5lat nie odwolywalem się teraz mam grupe 2 stopien umiarkowany i dostane ok 500zl zasiłku stałego z mopsu a imigranci przyjezdzaja do niemiec i dostają 400 euro czy do anglii gdzie tu sprawiedliwosc

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Sat Jun 03, 2017 12:58 pm

Jestem zaskoczony tym co napisałeś, bo mnie się wydaje, że jednak żadne składki nie są odkładane i - jeśli człowiek większość swojego życia spędził na jakiejś rencie - to emerytura będzie dosłownie groszowa. Innymi słowy mnie się wydaje, że nie ma takiej możliwości, aby emerytura była wyższa od renty.
Poczytaj o tym,że jest takie coś jak automatyczne przechodzenie z renty na emeryturę i ona nie może być mniejsza od renty!Składki są odprowadzane,można to zobaczyć na picie lub nawet na decyzji.Tej renty jest więcej ona jest brutto.Każda renta ma składki chyba,że to jest zasiłek z mopsu,to ich nie ma.

schizek
zaufany użytkownik

Postby schizek » Mon Jul 10, 2017 8:29 pm

no i renta zostala przedluzona o 2 lata :D

wiadomosc dla wszystkich leni co siedza w domu i mowią ze nie pracują bo są na rencie i im zabiorą, prawda wygląda tak ze mozna dorobic okolo 3 tys i normalnie przedluzają

WIEC DO ROBOTY

drewno
zarejestrowany użytkownik

Postby drewno » Mon Jul 10, 2017 11:46 pm

Super. Mnie tez za niedługo czeka komisja i obym zostala przy takim samym zdaniu jakie Ty masz :P

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Tue Jul 11, 2017 8:43 am

no i renta zostala przedluzona o 2 lata :D

wiadomosc dla wszystkich leni co siedza w domu i mowią ze nie pracują bo są na rencie i im zabiorą, prawda wygląda tak ze mozna dorobic okolo 3 tys i normalnie przedluzają

WIEC DO ROBOTY
Ciężko czasem pracować na naszych lekach więc to nie tylko lenistwo z samego lenistwa. Ja podziwiam osoby które biorą duże dawki leków i pracują. Sam pamiętam jak to było, jaką senność miałem na solianie ale jakoś dawałem radę. Ja chciałbym całkowicie odstawić leki i pójść do pracy. Może kiedyś się doczekam.

schizek
zaufany użytkownik

Postby schizek » Tue Jul 11, 2017 7:01 pm

mi sie wydaje ze to lenistwo i ja akurat biore obecnie 500mg klozapolu 2 mg rispoleptu i 500mg solianu jestem na zamianie rispoleptu na solian bo mialem nawrót i uwierz ze przez 2-3 miesiące byla makabra ja obecnie pracuje na kuchni i w bufecie obsluguje klientów i jakos tak sie zlozylo ze przezucili mnie na taki lokal co bylem sam i musialem przyjąc zamowienie i zrobic np jajecznice albo usmazyc kielbase a w porze obiadowej wydac obiad i los chcial ze lekarka (po mojej namowie) przepisala mi antydepresant(asentre) i to wywolalo u mnie psychoze i naprzyklad jak wszedl jakis nowy klient to glosy mi mowily "on cie teraz zabije masz przejebane" sam sie dziwie ze ani razu nie ucieklem z tego lokalu gdzies albo tez mialem urojenia ze jak jedli na stołówce to wydawalo sie ze ciągle mnie obgadują i sie smieja po prostu masakra ale dalem rade no i mam poprawe i mi sie wydaje ze choc po mimo glosów i urojen jak czlowiek chce to moze pracowac a choroba jest tylko wymowką

A i nie poszedłem na L4 bo nie mieli kogo wrzucic na moje miejsce a nie chcialem zawalic

Return to “opieka medyczna i społeczna, praca, prawo”