utrzymanie renty- diagnoza schizofrenia paranoidalna

właściwa organizacja opieki nad chorymi
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
ojciec35
zarejestrowany użytkownik

utrzymanie renty- diagnoza schizofrenia paranoidalna

Postby ojciec35 » Mon May 08, 2017 11:55 am

Witam Państwa !
Opiszę swój problem
Mam 36 lat
Od stycznia 2015 r, jestem pod opieką poradni psychiatrycznej do dnia dzisiejszego.
W maju 2015r. byłem 6 tygodni w szpitalu.
Mam postawiona diagnozę schizofrenia paranoidalna F.20
W lipcu 2016r. otrzymałem rentę na rok czasu z powodu schizofrenii paranoidalnej oraz częściowa niezdolność do pracy.
Od stycznia 2017r. podjąłem pracę w Zakładzie Pracy Chronionej i do chwili obecnej w niej pracuję.
Pracę mam w godzinach nocnych, i nie mam styczności z ludźmi, co mi bardzo odpowiada, ponieważ jak wcześniej wspomniałem chodzę na noc do pracy.
Objawy choroby mam takie, że ludzie się ze mnie wyśmiewają, i mówią negatywnie na mój temat , wyśmiewają się z mojej twarzy, oprócz tego pojawiły mi się głosy, które mówią ,,jak ja wyglądam i te głosy ze mnie drwią’’, przez co bardzo unikam ludzi i bardzo ciężko mi się z tym wszystkim żyje.
Sytuacja życiowa zmusiła mnie do podjęcia pracy na noc.
Wziąłem teraz od swojego dr prowadzącego skierowanie do szpitala psychiatrycznego z powodu nasilenia objawów choroby.
Psychicznie mi bardzo ciężko jest iść do tego szpitala, ponieważ źle na mnie to wszystko wpłynie
W związku z tym mam do Pana kilka pytań
1) Czy jeśli bym się nie położył do Szpitala Psychiatrycznego- to czy uzyskam przedłużenie świadczenia renty
Jeśli bym nie uzyskał przedłużenia świadczenia renty- to wiem że można się odwołać do,,Sądu’’
2) Czy mam jakiekolwiek wtedy szanse na wygranie takiej sprawy(uzyskanie dalszego świadczenia –renety),którą bym chciał utrzymać.
Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Wszystkich!

zbyszek
admin
Status: informatyk

Re: utrzymanie renty- diagnoza schizofrenia paranoidalna

Postby zbyszek » Mon May 08, 2017 1:14 pm

Pracę mam w godzinach nocnych, i nie mam styczności z ludźmi ...
Objawy choroby ...
Jedne z pierwszych objawów nawrotu stanu ostrego to bezsenność. I od tego bym zaczął. Nie chcę powiedzieć, że Twoja decyzja o pracy w nocy to efekt choroby, lecz tylko tyle, że sen, regularne i prawidłowe pory snu, wyspanie, wystarczający kontakt ze światłem słonecznym, nie-sztucznym istotnie wpływa na zdrowie psychiczne.

Skoro dostałeś F20 to znalazłeś się w dramatycznej sytuacji. Musisz zmienić całe swoje życie, jego priorytety, cele, etc., żeby jako tako przetrwać bez następującego (i postępującego) ciągu dramatów. Pierwsze to zadbaj o zdrowie. Porozmawiaj z lekarzem, czy zgodzi się na Twoją pracę nocną i ogólnie o tym, jak mógłbyś zorganizować sobie życie, żeby nie wracać co chwila kartką do szpitala wbrew woli.
Objawy choroby mam takie, że ludzie się ze mnie wyśmiewają
To super ! Lepszych nie znajdziesz ! Dobrze trafiłeś, bo to dokładnie to, co my tu robimy - wyśmiewamy się ze zdrowych.
mi bardzo ciężko jest iść do tego szpitala, ponieważ źle na mnie to wszystko wpłynie
Chcesz powiedzieć - źle wpłynie na Twoją obecną organizację życia. Tym lepiej dla życia ! Już pisałem, że musisz zorganizować je na nowo. Idź do tego szpitala i zwróć uwagę, że stres źle wpływa, więc się śmiej !

Światu w nos, oczywiście, a potem zobaczymy.

Jeśli chodzi o rentę idź do pracownika socjalnego przy szpitalu i powiedz, żeby napisał ci taki wniosek do właściwych urzędów, żebyś miał jak najmniej kłopotu i jak najdłuższy okres świadczenia. Po oddziale szpitalnym to minimum trzy lata rekonwalescencji - nasze ulubione społeczeństwo to nam nie całkiem spełnia.

piotrs
zaufany użytkownik

Re: utrzymanie renty- diagnoza schizofrenia paranoidalna

Postby piotrs » Mon May 08, 2017 2:40 pm

trzeba co 2-3 miesiące chodzic do psychiatry w kartotece ze bierzesz leki i brac leki masz objawy chorobowe nikt się z ciebie nie smieje to twój wymysl

Return to “opieka medyczna i społeczna, praca, prawo”