Utrzymanie renty-a ewentualna zmiana diagnozy podczas pobytu w szpitalu-proszę o pomoc!

właściwa organizacja opieki nad chorymi
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
ojciec35
zarejestrowany użytkownik

Utrzymanie renty-a ewentualna zmiana diagnozy podczas pobytu w szpitalu-proszę o pomoc!

Postby ojciec35 » Wed Apr 19, 2017 10:08 am

Witam Wszystkich!
Od 2015 roku od stycznia leczę się psychiatrycznie
w 2015 w maju r leżałem w szpitalu ponad miesiąc ale miałem w szpitalu postawioną diagnozę zaburzenia urojeniowe, z tego co pamiętam chyba symbol F-22, po tej diagnozie trafiłem do lekarza prowadzącego który mnie leczy do tej pory doktor prowadzący mi postawił diagnozę schizofrenia paranoidalna F-20
I mam teraz pytanie
1) Jeśli bym się położył do szpitala to czy w szpitalu mogą lekarze zmienić mi diagnozę na zaburzenia urojeniowe-f-22- lub jeszcze inną chorobę, wtedy dużo trudniej byłoby mi utrzymać rentę
A jeśli bym Się nie położył do szpitala – i bym miał w dalszym ciągu diagnozę schizofrenia paranoidalna -a w Lipcu będę miał na komisję ZUS i przypuśćmy –orzecznik by mi nie przedłużył renty
2) To jak to jest wtedy z odwołaniem
Słyszałem że można się jakoś odwołać od decyzji –wtedy jest chyba 3 lekarzy w komisji chyba to się odbywa w ZUS-ie lub jeśli to nie pomoże to można iść z tym odwołaniem do Sądu
Jak to jest z podważeniem komisji ZUS ( jeśli ZUS stwierdzi że nie należy mi się renta-ponieważ podjąłem pracę w zakładzie pracy chronionej!) czy można taką sprawę wygrać na rozprawie w Sądzie czy raczej nie mam się żadnych szans
Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

Return to “opieka medyczna i społeczna, praca, prawo”