ważna petycja - warto podpisać!

właściwa organizacja opieki nad chorymi
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Dominik_1973
zaufany użytkownik

ważna petycja - warto podpisać!

Postby Dominik_1973 » Thu Mar 02, 2017 9:57 pm

udostepniłem to nawet na facebooku ale nikt nie idzie z pomocą - to właśnie dlatego żyjemy w takim kraju......

nawet temat wrzuciłem na foum niepełnosprawnych ale ostracyzm wobec takich, jak my jest duży.....

oto post:
to, o czym niewielu wie to fakt, że:
1. schizofrenia jest chorobą śmiertelną - na to się umiera tak samo jak na raka
2. trzeba się leczyć wszystkim co jest a leki z czasem tracą właściwości terapeutyczne, wtedy trzeba zmienić je na inne
3. w Polsce mało leków jest refundowanych - przecież to wstydliwa choroba i nikt nie protestuje!
(podobnie nie protestują ludzie z nowotworami tylko leża i umierają).

Dlatego proszę Was - to ważne - podpiszcie petycję, jest anonimowa i warto - w geście solidarności - udostępnić ją na Facebooku po czym anonimowo oznaczyć znajomych - bez obaw tylko osoby oznaczone będą wiedzieć, że je oznaczono.

sam jestem schizofrenikiem i rozumiem stygmatyzację i że to wstyd podpisywać coś takiego (a może się ktoś dowie ze znajomych)
ale chyba warto być solidarnym.
oto link do petycji do Pana Ministra:
https://secure.avaaz.org/pl/petition/Mi ... oNLlb%2Bpl
pozdrawiam serdecznie

dosłownie wszędzie zostałem olany - dużo jeszcze przed Polską nadrabiania do krajów cywilizowanych.....

pozdrawiam

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Re: ważna petycja - warto podpisać!

Postby wowo21975 » Thu Mar 02, 2017 10:57 pm

Podpisujcie się, to dla Was. Ja też się podpisałem mimo tego że mieszkam w Wielkiej Brytanii.

coś
bywalec

Postby coś » Fri Mar 03, 2017 6:36 am

Podpisałem i udostępniłem petycję na facebooku w grupie wsparcia Schizofrenia i inne zaburzenia psychiczne.

Dominik_1973
zaufany użytkownik

Postby Dominik_1973 » Fri Mar 03, 2017 4:48 pm

dziękuję i za to, mimo tego, że wpisało się 15 osób. moja narzeczona stwierdziła, że trzeba miec jaja aby podobny post udostepnić na facebooku.
z niepelnosprawni.pl nikt tyłka nie ruszył, - oni tylko pierdolamencą o swojej wielkiej niepełnosprawności i wszystko im się należy a kwestia solidarności z nami jest im obca.... zawiodłem się również na samych chorych - podpisały tylko 2 osoby! (jak widać)

wszystko świetnie jak to w polandii,

Gucio
zaufany użytkownik

Postby Gucio » Fri Mar 03, 2017 9:33 pm

Rozmawiałem z lekarzem i na schizofrenię się nie umiera, choć schizofrenia może pod postacią samobójstwa być przyczyną śmierci.

A tak to choroba z którą będziemy się borykać do końca życia, ale i ja nie doszukuję się innych przyczyn śmierci tej choroby.

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Fri Mar 03, 2017 9:50 pm

Nie zgadzam się z tym że na schizofrenię się nie umiera, gdybym nie był leczony to dawno wąchał bym kwiatki od dołu i to właśnie przez schizofrenię.

AMerei
zaufany użytkownik

Postby AMerei » Fri Mar 03, 2017 10:59 pm

no to warto doprecyzować, że nieleczona schizofrenia prowadzi do śmierci.

PS Podpisałam.
"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Marek Aureliusz.

Dominik_1973
zaufany użytkownik

Postby Dominik_1973 » Sat Mar 04, 2017 1:10 am

nie chcę nikogo uświadamiać ale mam do czynienia ze służbą zdrowia: NIKT TEGO CHORYM NIE PRZYZNA, jednak z uszkodzonym mózgiem żyć nie sposób i wtedy sie umiera. spowolnić proces umierania mogą leki (ale one nie zawsze działają):

http://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyc ... 422,8.html

przepraszam, że rozwiewam nadzieje niektórych, jednak wniosek jest jeden:
O WSZYSTKIM MÓWCIE LEKARZOWI PROWADZĄCEMU I BIERZCIE UCZCIWIE LEKI - SŁUŻBA ZDROWIA I LEKI SĄ DLA NASZEGO DOBRA!!!!
pozdrowienia

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Sat Mar 04, 2017 1:25 am

Co do petycji, podpisać się nie ma komu, ale żeby płakać nad tym że latudy nie ma to jest komu, całe forum się udziela. Hipokryzja.

Dominik_1973
zaufany użytkownik

Postby Dominik_1973 » Sat Mar 04, 2017 2:08 am

Wowo - podzielam Twoje zdanie! nikt tyłka nie rusza, zwłaszcza oburza mnie kompletny brak empatii innych osób "niepełnosprawnych" z portalu niepelnosprawni.pl - pierdzielą, jak im źle i wszystko sie należy ale nie tworzą zwartej, solidarnej grupy - wstyd?

żenada, chyba im o tym napiszę, bom rozczarowany.

ale nie chcę narzekać - bo my - schizofrenicy - zawsze musimy mieć jakiegoś wroga i narzekac na coś......

Return to “opieka medyczna i społeczna, praca, prawo”