renta

właściwa organizacja opieki nad chorymi
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
kotek
zaufany użytkownik

Re: renta

Postby kotek » Sat Aug 20, 2016 4:42 pm

W tamtym roku dostałem rentę na rok, mając diagnozy zespołu Aspergera, zaburzenia schizotypowego i zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych. Psychiatra z oddziału dziennego, na którym byłem w tym roku, chyba mówiła mi, że nie zabiorą mi renty.

eerie
zarejestrowany użytkownik

Postby eerie » Mon Aug 22, 2016 11:01 am

Witam

Pracuję od 7 lat jako referent na 1/2 etatu. Zarabiam 711 zł na rękę. Jest to bardzo mało. Gdybym nie mieszkał z matką, brakłoby mi środków na utrzymanie. Od ponad 2 lat słyszę bardzo ciche głosy, ale potrafię je sporadycznie zrozumieć. Leki (obecnie trzy różne na raz) nie pomagają. Mam problemy interpretacyjne połączone z natręctwami i dlatego na każdą godzinę pracy przypada u mnie 15-30 minut odpoczynku. Po 2-3 godzinach jestem tak zakręcony, że czuję, że nie wytrzymam dłużej pracując. Skończyłem studia podyplomowe z Technologii Internetowych na IiZ PWr. Dlatego szukam od ponad miesiąca pracy na 1/2 etatu (lub umową o dzieło) jako programista PHP. Wiadomo, tu pracując 4 godziny dziennie da się wyżyć. Problem w tym, że nikt nie chce mnie zatrudnić zdalnie. Czy mogę starać się o jakieś dofinansowanie ze strony Państwa, dopóki nie znajdę lepiej płatnej pracy?

Pozdrawiam
Robert

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Mon Aug 22, 2016 11:20 am

Wiesz dziwie ci się. Prace powinines mieć od zaraz. Na rynku jest deficyt na informatyków. Rozumiem twoje problemy zdrowotne ale praca naprawde jest.

eerie

Postby eerie » Mon Aug 22, 2016 12:53 pm

Jak do tej pory chciał mnie zatrudnić tylko jeden pracodawca, ale na kontrakcie. Musiałbym mieć własną działalność i płacić ogromne odszkodowania, jak coś pójdzie nie tak. A ja preferuję umowę o dzieło lub 1/2 etatu. Wysyłam CV, że chcę pracować ZDALNIE 4 godziny dziennie jako Programista PHP Symfony i nikt nawet nie odpowiada. Inna sprawa, że ci pracodawcy realizują ogromne projekty dla zagranicznych firm. Może nie odpowiada im moje wykształcenie (tylko studia podyplomowe) i mniejsze doświadczenie. Do tej pory nie pracowałem jeszcze w żadnej firmie informatycznej. Realizowałem tylko projekty dla siebie, ale nie wypaliły. Przez dwa lata miałem własną działalność, ale brakowało mi na składki...

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Mon Aug 22, 2016 1:13 pm

Ja po studium(powtarzam STUDIUM nie studia) mam bez problemu prace, aż sie proszą o mnie. Tyleż e ja nie mam wygórowanych wymagan jak np. praca zdalna po 4 godziny. Z takimi wymaganiami możesz mieć faktycznie problem ze znależieniem pracy.

eerie

Postby eerie » Mon Aug 22, 2016 1:23 pm

Nie jestem w stanie pracować dłużej niż 4-6 godzin dziennie. Zbyt bardzo mam zakręcony po tym umysł. Do tego po lekach wstaję dopiero o 10 rano. Wcześniej (prazin 400 mg) spałem aż do 12-14 po południu. Nie wyobrażam sobie pracować na pełen etat. Ledwo wyrabiam jako referent 3-4 godziny dziennie...

eerie

Postby eerie » Tue Aug 23, 2016 11:20 am

Nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie? Jak w rodzinie z dzieckiem na osobę przypada mniej niż 800 zł, to przysługuje świadczenie socjalne. Czy podobnie jest przy Schizofrenii? Gdy zarabiam 711 zł miesięcznie, czy przysługuje mi jakieś świadczenie czy nie przysługuje?

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Tue Aug 23, 2016 11:43 am

Matko człowieku, zadzwoń do zusu i się dowiesz. Bo wątpie czy są tutaj na forum jacyś niewiem urzędnicy czy pracownicy socjalni. Po prostu NIE WIEMY. Nie mamy takiej wiedzy.

zdrowy
zaufany użytkownik

Postby zdrowy » Tue Aug 23, 2016 4:53 pm

eerie,
renta socjalna należy się osobie, która utraciła zdolność do pracy i nie jest w stanie pracować.
Z twoich wypowiedzi wynika, że pracujesz- czyli jesteś w stanie wykonywać pracę. Stąd mieć pracę i dostać rentę będzie ciężko. Gdybyś nie pracował i były by przesłanki do otrzymania renty socjalnej to owszem. Ale w drugą stronę chyba się nie da. Dużo przypadków jest gdy ktoś ma rentę, podejmie pracę i na kolejnej komisji dostaję decyzję odmowną do renty.
To samo tyczy się zasiłku pielęgnacyjnego-153zł/msc.
Otrzymują go osoby dorosłe tylko w przypadku gdy niepełnosprawność powstała przed/do 21 rokiem życia i jest to umiarkowany stopień.
Najlepiej zadzwonić do ZUS.
pozdro

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Tue Aug 23, 2016 6:09 pm

eerie,
Dużo przypadków jest gdy ktoś ma rentę, podejmie pracę i na kolejnej komisji dostaję decyzję odmowną do renty.
To samo tyczy się zasiłku pielęgnacyjnego-153zł/msc.
pozdro
Eee... To ktoś musiał mieć niezłego pecha. Ja pracuje od 10 lat i miałem w tym czasie dwie komisje(i wcześniej oczywiscie też) i dwa razy dostałem rente na 5 lat. Ostatni raz w zeszłym roku. Tylko fakt, mam trzy schorzenia(schize, ostrą niewydolność nerek i niedokrwistość wtórną) więc na mnie patrzą troche inaczej. Ale to wszystko zależy na jakiego orzecznika się trafi.

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Wed Aug 24, 2016 8:30 pm

Jak kasa dużo potrafi zmienić w życiu człowieka.Nie ma nic gorszego biedny i chory.Gdy jest kasa przynajmniej chory może powalczyć o jakieś hobby,niezależność,a tak niestety jest w bardzo gorszym położeniu od zdrowych.

manshero
bywalec

Postby manshero » Thu Aug 25, 2016 1:20 am

"W bardzo gorszym" położeniu jest zawsze osoba chora jeżeli porównujemy ją do zdrowej. A kasa wcale nie musi być synonimem szczęścia, bo w wielu przypadkach bardziej szkodzi niż pomaga. Wiem to, bo mi Pan Heniek powiedział.
"Jak podajesz najlepszemu przyjacielowi nóż, to zawsze trzymając za ostrze, rękojeścią w jego stronę i drugą ręką blokując możliwość zadania przez niego ciosu prosto w serce."

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Thu Aug 25, 2016 9:24 am

"W bardzo gorszym" położeniu jest zawsze osoba chora jeżeli porównujemy ją do zdrowej. A kasa wcale nie musi być synonimem szczęścia, bo w wielu przypadkach bardziej szkodzi niż pomaga. Wiem to, bo mi Pan Heniek powiedział.
I co jeszcze Ci mówił?żebyś się nie żenił,bo kobiety są złe.Zaczął z nim stać pod sklepem,bo takiego rozrywkowego życia nigdzie nie ma.Może żebyś nie mył zębów tylko jak boli wyrywał.

manshero
bywalec

Postby manshero » Thu Aug 25, 2016 12:38 pm

To, że masz tak skrajne zdanie o osobach biednych świadczy nie tylko o twoim ograniczeniu.
"Jak podajesz najlepszemu przyjacielowi nóż, to zawsze trzymając za ostrze, rękojeścią w jego stronę i drugą ręką blokując możliwość zadania przez niego ciosu prosto w serce."

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Thu Aug 25, 2016 3:44 pm

To, że masz tak skrajne zdanie o osobach biednych świadczy nie tylko o twoim ograniczeniu.
Mów sobie co chcesz niewierze w ani jedno Twoje słowo :angelic-green:

Return to “opieka medyczna i społeczna, praca, prawo”