renta

właściwa organizacja opieki nad chorymi
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
angelo
zaufany użytkownik

renta

Postby angelo » Thu Feb 22, 2007 12:25 pm

mam pytanie mam schizofrenię paranoidalną od 5 lat miałem omamy wzrokowe ,zmysłowe słyszałem głosy. czuje sie niezbyt dobrze biore dipiperon nie wiem czy moge starac sie o rente

angelo
zaufany użytkownik

renta

Postby angelo » Thu Feb 22, 2007 12:26 pm

i słyszę głosy

dan
moderator
moderator

Postby dan » Thu Feb 22, 2007 12:36 pm

raczej możesz

Chors
zaufany użytkownik

Postby Chors » Thu Feb 22, 2007 12:42 pm

Moim zdaniem możesz, masz objawy choroby i czujesz się źle, powinni ci przyznać.

misiek25
zaufany użytkownik

renta

Postby misiek25 » Thu Feb 22, 2007 6:40 pm

Możesz się starać o rente a nawet każdy może a nie kazdemu przyznają.Mi nie chcieli dać chociaż też mi uznali schi paranoid F20 i miałem poparte 13 wypisami ze szpitala psychiatrycznego i dużo dokumentacją lekarza,a mimo to niechcieli mi dać.Musiałęm dłógo wojnę z nimi prowadzić.A tylu zdrowych ma niesłósznie rente, to niesprawiedliwe.
Zycze Ci Zdrowia i żeby Ci przyznali rente.pozdro
skorpion :0)

Guard
zaufany użytkownik
Status: bezrobotny

Postby Guard » Sat Feb 24, 2007 12:57 am

I... mówią żeby się starać o rentę?
Guard

Guard
zaufany użytkownik
Status: bezrobotny

Postby Guard » Sun Feb 25, 2007 11:50 pm

Najważniejsza w urzędzie - ZUS-ie jest dokumentacja - najlepsze są udokumentowane pobyty w szpitalach, ale dobrze wypełniony wniosek przez lekarza wystarczy. Na wszelki wypadek dobrze może być wystąpić również, lub najpierw o orzeczenie grupy - wówczas dobrze poznasz różne "spady" i łatwiej będzie się starać o rentę.
Guard

Chors
zaufany użytkownik

Postby Chors » Mon Feb 26, 2007 1:06 pm

Ja nie byłem w szpitalu, konsultant się sadziła że jestem za słabo zdiagnozowany :lol: ale rentę dostałem, więc papiery od lekarza w zupełności wystarczą.

zbyszek
admin
Status: informatyk

Re: renta

Postby zbyszek » Mon Feb 26, 2007 2:14 pm

... czy moge starac sie ...
Obawiasz, że mogliby dać Ci rentę, która Ci się nie należy ? Nawet w największym bałaganie im się to nie przetrafi. Dlatego lepiej pytaj, czy możesz dostać rentę.

Schizofrenia powoduje, że nie można wymagać od Ciebie, żebyś sam zdobywał środki na utrzymanie. Wniosek jest prosty, że musi ponieść je społeczność.

angelo
zaufany użytkownik

głosy

Postby angelo » Wed Feb 28, 2007 10:43 pm

mówiłem o objawach chorobowych tylko tak wyszło ze w nowym temacie pytałem sie czy jak ktos ma pewne objawy jak omamy wzrokowe głos czy zmysłowe i czuje sie bardzo zle czy moze starac sie o rentę

angelo
zaufany użytkownik

Postby angelo » Wed Feb 28, 2007 10:44 pm

i jak wygłada ten proces z zusem

angelo
zaufany użytkownik

Postby angelo » Wed Feb 28, 2007 10:46 pm

dzieki za informacje

misiek25
zaufany użytkownik

RE renta

Postby misiek25 » Wed Feb 28, 2007 11:01 pm

Pewnie staraj się o rente i to jak najszybciej.Idz do ZuSu i pobierz papiery potem do lekarza po opinie ,a najlepiej jak byś miał jakieś wypisy,a jak niemasz to musisz poprosić lekarza o dobrą opinie .
Powinni ci przyznać , masz poważną chorobę mi też uznali schi par ,ale wiem że dużo ludzi ma na nerwice natręctw,A bardzo dużo ludzi ma załatwionych rent chociaż IM SIĘ NIE NALEŻY!
Ja powiem od siebie że starając sie o rente należałem sie 13 razy w szpitalu PSYchiatrycznym w tym też F20 ,nachorowałem sie od 13 roku od tego roku się leczyłem.Renta już dawno mi sie należała a mimo to nikt mi nie powiedział ani nie skierował.Znam takich cwaniaczkó co im nic niedolega,a niektórzy skarza sie bo niemogo wytrzymac jak zobaczą Pająka i to ich największy problem psychiczny i mają kórde rente.A ja miałem ogromne problemy z dostaniem renty mimo F20 i stosu papierów .Jak to się dzieję, wkórza mnie to .To Ci Co niby lekrze stwierdzili że są bardzo chorzy i niemogą dostać renty, a Ci co se swobodnie funkcjonują i im sie nie należy itd to Mają??
Paranoja.Nawet sie nie zastanawiaj startój po rente bo Ci sie należy.Pozdro
skorpion :0)

awmi
zaufany użytkownik

Re: renta

Postby awmi » Tue Mar 06, 2007 12:57 am

Schizofrenia powoduje, że nie można wymagać od Ciebie, żebyś sam zdobywał środki na utrzymanie.
Myślę, że bardzo istotnym jest, fakt niemożności samodzielnego zdobywania środków na utrzymanie. Musisz wymyślić coś przekonywującego, co nie pozwala ci podjąć pracy.

Jeden z pacjentów chory na schizofrenię, na komisji na pytanie doktora dlaczego nie może pracować, odpowiedział, że... boli go noga. :lol: Lekarz został w pełni przekonany.

Chors
zaufany użytkownik

Postby Chors » Fri Mar 16, 2007 11:27 am

A nie mówiłem że Wiktoria wróci :) Zawsze wraca :wink:

Return to “opieka medyczna i społeczna, praca, prawo”