Raport -schizofrenia. Perspektywa społeczna...

właściwa organizacja opieki nad chorymi
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
panic
zaufany użytkownik

Re: Raport -schizofrenia. Perspektywa społeczna...

Postby panic » Tue Oct 28, 2014 9:32 pm

Chciałbym wypowiedzieć się w temacie perspektywy społecznej dotyczącej bycia rencistą. Ja przeszedłem na rentę po tym jak w NBC Biznes spiker powiedział, że zawód rencisty jest jednym z najbardziej pożądanych zawodów po stomatologu i geodecie.

Żyjmy z pasją i róbmy to co lubimy robić. Nie można zawodu rencistki dyskwalifikować już na starcie. To tak samo potrzebny zawód jak wróżbita czy jasnowidz. Rencista to też człowiek.

To właśnie wówczas w mojej głowie zrodziła się ta myśl, aby się przekwalifikować z zawodu fotografa na rencistę. Zaniosłem do ZUS-u CV i list motywacyjny wypełniony według ich standardów i za 3 tygodnie zostałem wezwany do orzecznika na rozmowę kwalifikacyjną. Rozmowa odbyła się zdecydowanie po mojej myśli ale warunki finansowe jakie mi zaproponowano - 730 zł netto to są jakieś kpiny.

OC, AC na 3 samochody, ogrzewanie domku, ubezpieczenie szklarni i basenu - to wszystko kosztuje przecież, czy oni pogłupieli? No ale skoro zabrnąłem już tak daleko to podpisałem zgodę to trudno.

Leżąc w atłasowych pieleszach rozmyślałem co ja teraz będę w tym zawodzie robił. Dali mi 2 grupę na trzy lata, za rok jak dobrze pójdzie awansuję na 1 grupę i ścieżka dalszego rozwoju mi się zamknie, bo nic więcej w tym zawodzie nie można osiągnąć. Postanowiłem że czymś się zajmę. Próbowałem różnych dziedzin - uczyłem się stawiać pasjansa, puszczałem latawca z balkonu, ale to wszytko było bardzo jałowe, bo nie miało przełożenia na odczuwaną satysfakcje, która w moim życiu pełni rolę kluczową.

Wtem nagle zacząłem uprawiać sport. Biegałem najpierw na steperze a potem wzdłuż strumyka w lesie. Bardzo namawiam wszystkich zawodowych rencistów do uprawiania sportu. Niech to będzie nawet Nordik Wolking pod prysznicem czy jakakolwiek inna popularna dyscyplina paraolimpijska - to nie jest ważne. Robimy to dla siebie i coś z tego mamy.

Druga bardzo ważna sprawa jest taka - uważam, że każda kobieta, a już w ogóle taka w zawodzie rencistki powinna posiadać mężczyznę. I tu już nawet nie chodzi o to, ile taka rencistka lat może sypiać z wiosłem. Po prostu zawsze pod ręką jest ktoś kogo można bezkarnie ustawiać po kątach bez potrzeby logowania się na forum Evotu.

Na koniec życzę wszystkiego najlepszego osobom, które uprawiają ten trudny zawód.
Przypadek? Nie sądzę! "Yyyy tego się trzymam" :mrgreen:

koniczynka26
bywalec
Status: rencistka

Postby koniczynka26 » Wed Oct 29, 2014 3:39 am

Chciałbym wypowiedzieć się w temacie perspektywy społecznej dotyczącej bycia rencistą. Ja przeszedłem na rentę po tym jak w NBC Biznes spiker powiedział, że zawód rencisty jest jednym z najbardziej pożądanych zawodów po stomatologu i geodecie.

Żyjmy z pasją i róbmy to co lubimy robić. Nie można zawodu rencistki dyskwalifikować już na starcie. To tak samo potrzebny zawód jak wróżbita czy jasnowidz. Rencista to też człowiek.

To właśnie wówczas w mojej głowie zrodziła się ta myśl, aby się przekwalifikować z zawodu fotografa na rencistę. Zaniosłem do ZUS-u CV i list motywacyjny wypełniony według ich standardów i za 3 tygodnie zostałem wezwany do orzecznika na rozmowę kwalifikacyjną. Rozmowa odbyła się zdecydowanie po mojej myśli ale warunki finansowe jakie mi zaproponowano - 730 zł netto to są jakieś kpiny.

OC, AC na 3 samochody, ogrzewanie domku, ubezpieczenie szklarni i basenu - to wszystko kosztuje przecież, czy oni pogłupieli? No ale skoro zabrnąłem już tak daleko to podpisałem zgodę to trudno.

Leżąc w atłasowych pieleszach rozmyślałem co ja teraz będę w tym zawodzie robił. Dali mi 2 grupę na trzy lata, za rok jak dobrze pójdzie awansuję na 1 grupę i ścieżka dalszego rozwoju mi się zamknie, bo nic więcej w tym zawodzie nie można osiągnąć. Postanowiłem że czymś się zajmę. Próbowałem różnych dziedzin - uczyłem się stawiać pasjansa, puszczałem latawca z balkonu, ale to wszytko było bardzo jałowe, bo nie miało przełożenia na odczuwaną satysfakcje, która w moim życiu pełni rolę kluczową.

Wtem nagle zacząłem uprawiać sport. Biegałem najpierw na steperze a potem wzdłuż strumyka w lesie. Bardzo namawiam wszystkich zawodowych rencistów do uprawiania sportu. Niech to będzie nawet Nordik Wolking pod prysznicem czy jakakolwiek inna popularna dyscyplina paraolimpijska - to nie jest ważne. Robimy to dla siebie i coś z tego mamy.

Druga bardzo ważna sprawa jest taka - uważam, że każda kobieta, a już w ogóle taka w zawodzie rencistki powinna posiadać mężczyznę. I tu już nawet nie chodzi o to, ile taka rencistka lat może sypiać z wiosłem. Po prostu zawsze pod ręką jest ktoś kogo można bezkarnie ustawiać po kątach bez potrzeby logowania się na forum Evotu.

Na koniec życzę wszystkiego najlepszego osobom, które uprawiają ten trudny zawód.
:lol: :lol: :lol: :lol:
:) :) :) :)

kara83
zaufany użytkownik

Postby kara83 » Wed Oct 29, 2014 9:27 am

przyszedl panic, napisal posta i rozwalil system na atomy :D
Я завжди хочу бути поряд з тобою

spodsztancy
zaufany użytkownik
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu

Postby spodsztancy » Sat Nov 01, 2014 11:27 pm

Wypraszam sobie , co ty mi zarzucasz ? !Co to znaczy ukatrupienie rodzica ? Nie godzę się na takie traktowanie , zrozumiałaś ?! Jesteś wyjątkowo bezczelną osobą !
Ale się nabzdyczyłaś. Ja już nie zabieram głosu. Nie chce mi się krzyczeć. :P
całuj rękę której nie możesz uciąć

spodsztancy
zaufany użytkownik
Status: aktor pisarz poeta. ostatnio mnie wystawiali na brodwayu

Postby spodsztancy » Sat Nov 01, 2014 11:40 pm

Nie no.. przeczytałem kawał i.. padłem, serio leżę i kwiczę. Nie ze śmiechu, żeby czegoś znowu nie było, że się na przykład KTOŚ KATEGORYCZNIE NIE ZGADZA Z MOIM ŚMIECHEM. Wyjaśniam, mój kwik nie był śmieszny, bardziej przypominał zarzynanego prosiaka.
całuj rękę której nie możesz uciąć

koniczynka26
bywalec
Status: rencistka

Postby koniczynka26 » Sun Nov 02, 2014 8:18 pm

Przegłosowany
Ja uważam , że wyjątkowo niestosowny "żart " gehenny wcale nie był śmieszny.
Użycie przez gehennę paskudnych słów : ukatrupić matkę było wyjątkowo niewłaściwe.
Ja osobiście jestem wyjątkowo przewrażliwiona na punkcie mojej mamy , którą bardzo kocham , jestem z nią głęboko związana i bardzo wiele jej zawdzięczam.
Powtarzam po raz kolejny Przegłosowany : wszyscy na tym forum jesteśmy osobami chorymi psychicznie , nadwrażliwymi , często przewrażliwionymi na jakimś punkcie i w związku z tym powinniśmy być w stosunku do siebie szczególnie delikatni , empatyczni i powinniśmy bardzo uważać na słowa , jakie dobieramy zwracając się do innych użytkowników tego forum i nie dobierać w swoich wypowiedziach na tym forum słów zbyt ostrych , bolesnych i raniących.
Powinniśmy się troszczyć o siebie nawzajem i sobie doradzać.
Ja uważam , że to co piszę w tym poście jest bardzo ważne i należy się do tego zastosować !

mei
zaufany użytkownik

Postby mei » Sun Nov 02, 2014 9:53 pm

Powtarzam po raz kolejny Przegłosowany : wszyscy na tym forum jesteśmy osobami chorymi psychicznie ,
Myślę, że nie wszyscy tutaj uważamy się za chorych psychicznie, ale skoro tak o sobie myślisz, to Twoje prawo. Wiele osób stara się tu funkcjonować normalnie i minimalizować myślenie o swoich zaburzeniach.
Kochajcie tych, których chcecie kochać, żyjcie tak, jak chcecie żyć i nigdy nie pozwólcie by ktokolwiek przeszkodził wam w zmienianiu waszych marzeń w rzeczywistość.
Jared Leto, 13.04.2014.

marecki292
bywalec
Status: wolny
Gadu-Gadu: 1329713

Postby marecki292 » Thu Jan 08, 2015 9:04 pm

Powtarzam po raz kolejny Przegłosowany : wszyscy na tym forum jesteśmy osobami chorymi psychicznie ,
Ja się uważam za osobę pracującą ze sobą chodzę do dwuch różnych psychiatrów jeden prywatnie drugi na nfz radzę sobie. Mam wiele znajomych którzy na nic nie chorują a korzystają z porad psychiatry i psychologów bo nie umom sobie poradzić z szybko biegnącym swiatem wiec nie tylko my jesteśmy chorzy
Last edited by Bardo on Fri Jan 09, 2015 2:53 pm, edited 1 time in total.
Reason: Poprawione cytowanie

mei
zaufany użytkownik

Postby mei » Fri Jan 09, 2015 1:01 pm

Marecki, popraw proszę cytat, bo to nie moje słowa, a ktoś może tak pomyśleć, a nie chciałabym.
Kochajcie tych, których chcecie kochać, żyjcie tak, jak chcecie żyć i nigdy nie pozwólcie by ktokolwiek przeszkodził wam w zmienianiu waszych marzeń w rzeczywistość.
Jared Leto, 13.04.2014.

Bardo
moderator
moderator

Postby Bardo » Fri Jan 09, 2015 2:57 pm

Poprawione. Marecki, zwracaj proszę uwagę na poprawność cytatów, niewłaściwe cytowanie może wprowadzać w błąd.

mei
zaufany użytkownik

Postby mei » Fri Jan 09, 2015 4:51 pm

Dziękuję. :)
Jared Leto, 13.04.2014.

Return to “opieka medyczna i społeczna, praca, prawo”