Szpitale psychiatryczne - wasze opinie

właściwa organizacja opieki nad chorymi
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
_IA
bywalec
Status: rencista, pracujący

Re: Szpitale psychiatryczne - wasze opinie

Postby _IA » Mon Oct 02, 2017 12:03 am

Jak uznali że cżłowiek już w lepszym stanie to przenosili na tzw. górę.

U nas to jaja, były, osoby bardziej chore i alkoholicy, dostawały sale komfortowe, luksus, sale super - ale jak schizofrenikowi zostało 2 - 3 tygodnie do wyjścia ze szpitala, przenoszony na sale dużo gorsze, niekomfortowe.

W tym skrzydle "gorszych" pacjentów miałeś warunki luksus, jak zrobić sobie pranie, rozwiesić wypraną bieliznę - a na salach "lepszych" i wychodzących wkrótce ze szpitala, jak chcesz to sobie zrób pranie, ale nie rozwiesisz prania do suszenia nigdzie.
nasza schizofrenia, psychiatria i pacjenci ==>> Sens życia to wyrażać siebie każdego dnia, cel życia to dbać o siebie.

Alex1950
bywalec

Postby Alex1950 » Tue Oct 03, 2017 3:00 pm

Od samego przeglądania zawartości biblioteczki na oddziale 6A w krakowskim Kobierzynie można się było pochorować jeszcze ciężej. Tomy pożółkłe ze starości, literatura obozowa wymieszana z tematyką religijną... Do czytania dla rozrywki nie było tam niczego.

Przymusowe zbiorowe prysznice co tydzień... Sceneria jak w piekle Dantego po prostu... Jak człowiek próbował uniknąć takiego zbiorowego prysznica i chciał się wykąpać w inny dzień to spotykał się z agresją ze strony salowej...

Podawania leków rozbełtanych w kubeczkach z wodą :!:
...to wariant optymistyczny.
Wariant pesymistyczny to zastrzyki wbijane w człowieka na sali pełnej innych pacjentów...

Bezgraniczna nuda...

Jak uznali że cżłowiek już w lepszym stanie to przenosili na tzw. górę. Tam jedynym urozmaiceniem była tzw. terapia zajęciowa, czyli np. rozczesywanie lnu i robienie z wełny pomponów...

Upłynęło od tego czasu już kilkanaście lat, ale pozostawiony uraz jest zbyt głęboki by miał zniknąć kiedykolwiek.

Takich miejsc po prostu nie powinno
w cywilizowanym społeczeństwie być. Wcale
:!:
Kolega świetnie opisał szpital Babińskiego. Zastrzyki wbijane w te samo miejsce. A po tym okropne zgrubienia od igieł. Jak byłeś w dobrym humorze (albo śmiech), to salowa kazała siedzieć w kącie na podanie leku. Zazwyczaj na końcu. Do "góry" można było awansować przez dobre zachowanie, ale można też było łatwo zlecieć na "dół". Czasem nawet wylądować w pasach. Na górze było mniej kradzieży, niż piętro niżej.
Nie przestawaj się uśmiechać, bo to sprawia że jesteś najpiękniejsza

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Wed Nov 08, 2017 8:05 pm

O szpitalach psychiatrycznych w Polsce mam złe zdanie. Nie zmienię go zanim rzeczywiście nie nastąpią jakieś radykalne zmiany, bo to co jest teraz woła o pomstę do nieba.

piotrs
zaufany użytkownik

Postby piotrs » Fri Nov 10, 2017 1:01 am

problem nie sa szpitale tylko te konowaly niedouki co lecza i ich dawki konskie maksymalne 1200mg solianu na dobe o 9 i 15 i 21 to wykrecajace tto zniecheca ludzi do leczenia powinni dawac nadzieje ze kiedys beda mniejsze dawki wiemy jak sie na nich czuje pacjent

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Fri Nov 10, 2017 1:39 am

Mi chodziło o warunki jakie tam panują, a leczenie to druga sprawa.

Meduzola
bywalec

Postby Meduzola » Sat Nov 11, 2017 7:00 am

Pralnia (pranie pościeli i piżam) jest poza miastem, więc jak wrzucisz swoje ubranie do kosza na bieliznę, to już go nie odzyskasz. Kolacja o 17-tej, więc do 9-tej masz 16 godzin bez jedzenia. Zakupy robi terapeutka przed obchodem w szpitalnym sklepie, więc prawie dwa razy drożej. Panie sprzątające myją podłogę około ósmej, więc można z nimi popaść w konflikt i wylądować na zamkniętym. Leki na noc dopiero o 21-szej. Edit: Spanie pod dwoma starymi kocami, zamiast kołdrą.

danielek
zaufany użytkownik
Status: portier
Gadu-Gadu: 63718896

Postby danielek » Sat Nov 11, 2017 10:42 am

A u mnie sniadanie o 7.30,obiad o13 kolacja o 17.Pralkę mielismy własną.Parzenie 3x dziennie o 8.45,14 i 16.Zakupy z terapeutką na miescie 3 x w tygodniu.No i wolne wyjscia na terenie szpitala a tam dużo miejsca bo 24 oddziały.Dużo łazenia.
:animals-chickencatch:

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Sat Nov 11, 2017 12:24 pm

Parzenie??

danielek
zaufany użytkownik
Status: portier
Gadu-Gadu: 63718896

Postby danielek » Sat Nov 11, 2017 12:29 pm

Parzenie??
Ale kawy i herbaty hehe.
:animals-chickencatch:

Piotrek007
zaufany użytkownik

Postby Piotrek007 » Sat Nov 11, 2017 3:01 pm

Ja miałem chyba dużo szczęścia bo w szpitalu traktowany byłem z godnością i nawet było mi tam w miare dobrze.Byłem upierdliwym pacjentem bo musieli mi dwa razy dziennie zmieniać opatrunki na poparzonej dłoni i jestem wdzięczny pielęgniarkom,bo starały się robić to tak aby zbytnio mnie nie bolało.

Meduzola
bywalec

Postby Meduzola » Sun Nov 12, 2017 5:01 pm

Ja miałem chyba dużo szczęścia bo w szpitalu traktowany byłem z godnością i nawet było mi tam w miare dobrze.Byłem upierdliwym pacjentem bo musieli mi dwa razy dziennie zmieniać opatrunki na poparzonej dłoni i jestem wdzięczny pielęgniarkom,bo starały się robić to tak aby zbytnio mnie nie bolało.
[Tak, Piotr, ale było to u Ciebie kilka lat temu, z tego, co opowiedziałeś mi przez telefon. A ja już w domu...]

Piotrek007
zaufany użytkownik

Postby Piotrek007 » Sun Nov 12, 2017 8:24 pm

Ciesze się,że już cię wypuścili

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Sun Nov 12, 2017 9:02 pm

Powiem Wam że ja bardzo chętnie bym poszedł do szpitala, oczywiście tu gdzie mieszkam w UK. A to dlatego bo serwują dobre jedzenie i można sobie smacznie podjeść. Warunki są przy tym jak w hotelu więc nie widzę problemu, mogę iść na te max 4 tygodnie.

Meduzola
bywalec

Postby Meduzola » Sun Nov 12, 2017 9:11 pm

No to @wowo, nie zapraszam Cię do naszej środkowopolskiej prowincji ;-) "Boże, chroń królową..."

wowo21975
zaufany użytkownik

Postby wowo21975 » Sun Nov 12, 2017 9:25 pm

No to @wowo, nie zapraszam Cię do naszej środkowopolskiej prowincji ;-) "Boże, chroń królową..."
Wiem dokładnie jak pachnie pobyt w Polskim szpitalu, z zaproszenia i tak bym nie skorzystał. Po kilku przebytych traumach następna nie jest mi potrzebna.

Return to “opieka medyczna i społeczna, praca, prawo”