Szpitale psychiatryczne - wasze opinie

właściwa organizacja opieki nad chorymi
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
bobek
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 63492815

Re: Szpitale psychiatryczne - wasze opinie

Postby bobek » Sat Sep 30, 2017 2:26 pm

Z moich obserwacji wynika,że najgorzej traktowani w szpitalach są osoby upośledzone lub w ciężkiej psychozie,tym bardziej jeśli rzadko ktoś je odwiedza.Ja miałem odwiedziny codziennie jak nie rodzina to znajomi i traktowano mnie z pełnym szacunkiem.Napatrzyłem się na sytuacje kiedy np. sanitariusz kazał się przebierać pacjentowi na środku sali pełnej pacjentów,miałem ochotę strzelić mu w pysk - tym bardziej że jego sposób mówienia sugerował że jest gejem i czerpał z tego nieukrywaną satysfakcję
Jak wszędzie nie masz pleców jesteś nikim.
żyj i daj żyć innym

A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki.

Piotrek007
zaufany użytkownik

Postby Piotrek007 » Sat Sep 30, 2017 2:29 pm

Z tymi odwiedzinami to miałem na myśli,że personel nie może czuć się bezkarnie i jeśli nadużyje swojej "władzy" musi liczyć się z tym,że rodzina będzie żądała wyjaśnien.

Alex1950
bywalec

Postby Alex1950 » Sat Sep 30, 2017 3:12 pm

Z tymi odwiedzinami to miałem na myśli,że personel nie może czuć się bezkarnie i jeśli nadużyje swojej "władzy" musi liczyć się z tym,że rodzina będzie żądała wyjaśnien.
Coś w tym jest. Przy złym traktowaniu rodzina może to zgłosić. Tylko w "teorii" - masz rodzinę to masz łatwiej. Tyle opinii ile szpitali.
Nie przestawaj się uśmiechać, bo to sprawia że jesteś najpiękniejsza

Meduzola
bywalec

Postby Meduzola » Sat Sep 30, 2017 5:38 pm

Od ponad trzech miesięcy jestem na oddziale psychiatrycznym w Bełchatowie. Szkoda, że z jednej z sal nie zrobią pralni i suszarni. Pranie ręczne majtek i wieszanie ich na kaloryferze jest obrzydliwe.

Piotrek007
zaufany użytkownik

Postby Piotrek007 » Sat Sep 30, 2017 6:04 pm

Od ponad trzech miesięcy jestem na oddziale psychiatrycznym w Bełchatowie.
Też tam byłem kilka lat temu :)

wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Postby wowo21975 » Sun Oct 01, 2017 12:16 am

Ponad trzy lata nie byłem w psychiatryku , sukces :)

Gehenna
zaufany użytkownik

Postby Gehenna » Sun Oct 01, 2017 4:14 pm

Ostatnio w 2012. Trzy razy w 2012. Rok wycięty z życiorysu. Wcześniej w 2010, dwa razy.
Oby nigdy więcej.
Trzeci pobyt odcisnął szczególnie dużą traumę. Do dziś to wspomnienie boli.

_IA
bywalec
Status: rencista, pracujący

Postby _IA » Sun Oct 01, 2017 4:59 pm

Gehenna, na początku ocenia się, że rok wycięty z życiorysu, po kilku latach oceniam to inaczej.
nasza schizofrenia, psychiatria i pacjenci ==>> Sens życia to wyrażać siebie każdego dnia, cel życia to dbać o siebie.

Lancaster
zarejestrowany użytkownik

Postby Lancaster » Sun Oct 01, 2017 10:40 pm

Byłem w psychiatryku tylko raz i nie polecam. Było strasznie nudno. Od około 13 zaczynał się czas wolny i nie organizowano rzadnej rozrywki, która jest potrzebna człowiekowi do normalnego funkcjonowania. Jeśli ktoś nie potrafii zorganizować sobie czasu wolnego szpital psychiatryczny staje się więzieniem.

_IA
bywalec

Postby _IA » Sun Oct 01, 2017 11:08 pm

Byłem w psychiatryku tylko raz i nie polecam. Było strasznie nudno.

Mi Ordynator powiedział, że można wziąć książkę kurs języka rosyjskiego, że jest biblioteka na oddziale, a pacjent musi odpoczywać.
nasza schizofrenia, psychiatria i pacjenci ==>> Sens życia to wyrażać siebie każdego dnia, cel życia to dbać o siebie.

_IA
bywalec

Postby _IA » Sun Oct 01, 2017 11:10 pm

Tylko wiecie co, 70 % pacjentów na Oddziale było takich, co z tego, że jest mini Biblioteka na Oddziale, jak po lekach zdolni czytać książkę przez 15 minut.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Sun Oct 01, 2017 11:25 pm

Od samego przeglądania zawartości biblioteczki na oddziale 6A w krakowskim Kobierzynie można się było pochorować jeszcze ciężej. Tomy pożółkłe ze starości, literatura obozowa wymieszana z tematyką religijną... Do czytania dla rozrywki nie było tam niczego.

Przymusowe zbiorowe prysznice co tydzień... Sceneria jak w piekle Dantego po prostu... Jak człowiek próbował uniknąć takiego zbiorowego prysznica i chciał się wykąpać w inny dzień to spotykał się z agresją ze strony salowej...

Podawania leków rozbełtanych w kubeczkach z wodą :!:
...to wariant optymistyczny.
Wariant pesymistyczny to zastrzyki wbijane w człowieka na sali pełnej innych pacjentów...

Bezgraniczna nuda...

Jak uznali że cżłowiek już w lepszym stanie to przenosili na tzw. górę. Tam jedynym urozmaiceniem była tzw. terapia zajęciowa, czyli np. rozczesywanie lnu i robienie z wełny pomponów...

Upłynęło od tego czasu już kilkanaście lat, ale pozostawiony uraz jest zbyt głęboki by miał zniknąć kiedykolwiek.

Takich miejsc po prostu nie powinno
w cywilizowanym społeczeństwie być. Wcale
:!:

_IA
bywalec

Postby _IA » Sun Oct 01, 2017 11:49 pm

Przymusowe zbiorowe prysznice co tydzień...

U nas prysznic jednoosobowy obowiązkowy raz, dwa razy codziennie, za zasłonką. Wiesz, jakby to był zbiorowy prysznic 10 osób tej samej płci, bez zasiadających tekstylnych na widowni, nie robię problemu.

_IA
bywalec

Postby _IA » Sun Oct 01, 2017 11:52 pm

Ta tematyka prysznica, ja nie lubię po prostu czuć się w roli, że kąpię się na scenie estradzie ZOO Cyrku, a osoba lub osoby tekstylne się przyglądają. Kąpiel to higiena a nie spektakl dla kogoś.

_IA
bywalec

Postby _IA » Sun Oct 01, 2017 11:55 pm

Wiecie, 1.000 złotych i zapraszam 3 osoby tekstylne do podziwiania mojej kąpieli. Ja nie jestem rzecz. Nie jestem z ZOO. Naturyzm popieram, ale nie jak tekstylni w mundurze to podziwiają. Nie mam nic przeciwko plaży, jak nie podglądają jej tekstylni, naszym celem są kąpiele wodne i słoneczne, kontakt z naturą, a nie z kamerami policyjnymi, bo to nie serial Jaś Fasola w Domu z Ogrodem.

Return to “opieka medyczna i społeczna, praca, prawo”