Szpitale psychiatryczne - wasze opinie

właściwa organizacja opieki nad chorymi
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
F20
zaufany użytkownik
Status: Mentczennnik
Gadu-Gadu: 9

Re: Szpitale psychiatryczne - wasze opinie

Postby F20 » Tue Sep 10, 2013 12:16 pm

Skad sie biora takie opowiesci ? http://www.kafeteria.pl/przykawie/obiekt.php?id_t=848
Wymyslone przez psychotycznych pacjentow ?.

Unknown
zaufany użytkownik
Status: Schizo

Postby Unknown » Tue Sep 10, 2013 5:41 pm

Skad sie biora takie opowiesci ? http://www.kafeteria.pl/przykawie/obiekt.php?id_t=848
Wymyslone przez psychotycznych pacjentow ?.
Niestety większość opisanych przypadków nie jest "bajkami" wymyślanymi przez "psycholi" i istnieją takie a nawet gorsze oddziały: http://wiki.fakt.pl/Przemoc-w-szpitalac ... zny,1.html , http://www.polityka.pl/kraj/analizy/151 ... tryku.read
Podobno m.in. w Irlandii za stosowanie przemocy w więzieniach i szpitalach psychiatrycznych grożą wysokie kary, a nie tylko wyrzucenie personelu z pracy, więc pewnie takie sytuacje nie są częste: http://wolnemedia.net/wiadomosci-ze-swi ... trycznych/
''Insanity - a perfectly rational adjustment to an insane world.'' http://chomikuj.pl/Antypsychiatra

Zapraszam wszystkich popierających antypsychiatrie do dołączenia: http://www.digart.pl/grupy/16361/Anty-psychiatria/ moja grupa ma charakter otwarty.

Sebiq
zaufany użytkownik

Postby Sebiq » Fri Sep 20, 2013 3:56 am

Jak juz ktos musi isc do szpitala bo nie radzi sobie sam to polecam szpital na Czechosłowackiej w Łodzi, wporządku personel i lekarze

pamal
zaufany użytkownik

Postby pamal » Thu Nov 14, 2013 12:30 am

Unknown
zaufany użytkownik
Status: Schizo

Postby Unknown » Thu Nov 14, 2013 2:04 am

Może zrobicie jakąś listę w miarę normalnych szpitali w kraju i tych najgorszych, które należy omijać?
''Insanity - a perfectly rational adjustment to an insane world.'' http://chomikuj.pl/Antypsychiatra

Zapraszam wszystkich popierających antypsychiatrie do dołączenia: http://www.digart.pl/grupy/16361/Anty-psychiatria/ moja grupa ma charakter otwarty.

Mickey
zaufany użytkownik
Status: freelancer - CG

Postby Mickey » Thu Nov 14, 2013 2:24 am

Polecam Poznań, Szpital Kliniczny na Szpitalnej. Jak mały hotel.

fheng
zaufany użytkownik

Postby fheng » Sun Jan 26, 2014 8:56 pm

Gniezno-tzw.dziekanka-mordowania! Oblesne oddziały, piguly mało pomocne-jedna wyzwala mojego brata od skurwysyna-jak ją opier..to się zmieszala bo nie wiedziała że jestem siostrą.

Klinika w Poznaniu-no niby miód malina ale nie poradzili sobie s raczej nie chcieli I olewka. Wypis w psychozie. No comments.

Garwolin-odzial dla młodzieży z podwójną diagnoza. Rygor jak w wojsku. I kary za złamanie przepisów ale ogólnie ok . Szkoła na miejscu.

Ciburz-mordownia ale taki standarcik po prostu polski. Taki sobie szpital. Ładny park w kolo.

Międzyrzec w lubuskim-lżejszy szpital. Oddziały często koedukacyjne. Nawet jakaś terapia jest;-)
Od piekła I nieba oddziela nad tylko życie-najkrótsza rzecz na świecie. .

pamal
zaufany użytkownik

Postby pamal » Thu Sep 28, 2017 8:02 pm

Oddział Zapobiegania Nawrotom F10 IPiN w Warszawie - główna zaleta to bardzo bogata oferta zajęć terapeutycznych (dostosowana wprawdzie przede wszystkim do potrzeb osób z psychozą, ale uniwersalny charakter niektórych zajęć sprawia, że równie dobrze mogą z nich korzystać chorzy na przykład na nerwicę bądź depresję). Poza zajęciami w grupach istnieje również możliwość załatwienia sobie raz w tygodniu godziny terapii indywidualnej z konkretnym psychologiem. Jeśli chodzi o wymiar typowo praktyczny samego oddziału, to dużym walorem jest dość bogate (w porównaniu z innymi placówkami tego typu) wyposażenie pokoi dla pacjentów: każdy pacjent ma do użytku poza - rzecz jasna - łóżkiem szafeczkę nocną, dużą szafkę przeznaczona głównie na ubrania, ale ja tam trzymałem także laptopa - zamykaną na klucz, krzesełko i jeden wspólny dla wszystkich lokatorów stolik. Dodatkowo do każdego pokoju przydzielona jest toaleta i malutka łazieneczka z umywalką i lusterkiem. Prysznice z kolei są wspólne. Jedynym chyba, ale dość istotnym i dającym się zauważyć mankamentem jest brak gniazdek w pokojach. Jak się na przykład rozładuje telefon, trzeba niestety iść na światlicę, na stołówkę bądź do salonu, gdyż tylko tam znajdują się gniazdka.
Ogólnie rzecz biorąc, to mimo pewnych niewielkich technicznych niedoskonałości, naprawdę bardzo dobry oddział. Personel bardzo sympatyczny i fachowy. Jeśli ktoś mysli o hospitalizacji na oddziale otwartym, to polecam właśnie F10

Oddział Chorób Afektywnych F7 IPiN w Warszawie - w przeciwieństwie do F10 jest to oddział zamknięty. Maksymalnie 3-4 godziny zajęć tygodniowo, w dodatku o charakterze fakultatywnym, więc trudno na nich o choćby nawet w miarę przyzwoitą frekwencję, zwłaszcza jeśli większość osób na oddziale to chorzy na depersję. Gniazdek w pokojach również nie ma ale to, o czym zapomniałem wspomnieć powyżej, przypadłość wszystkich oddziałów Instytutu Psychiatrii i Neurologii. Wbrew temu, co może sugerować określenie "zamknięty" istnieje możliwość wyjeżdżania na weekendy na przepustki do domu, ale to dopiero po upływie przynajmniej 2-3 tygodni pobytu. Pobyt na oddziale, prawdę mówiąc, nie wspominam zbyt miło.
Wspólne prysznice (jak wiecie mam fobię) i brak kontaktu w pokoju a nie można mieć oficjalnie telefonu z kamerą (nie mam innego). Buuu

danielek
zaufany użytkownik
Status: portier
Gadu-Gadu: 63718896

Postby danielek » Fri Sep 29, 2017 1:04 pm

Ale mi problem te przysznice hehe.buu
:animals-chickencatch:

piotrs
zaufany użytkownik

Postby piotrs » Fri Sep 29, 2017 1:46 pm

problemem nie sa szpitale ale odpowiednio dobrane dawki lekow

coś
bywalec

Postby coś » Sat Sep 30, 2017 12:42 am

Gniezno Dziekanka Unikajcie tego szpitala jak ognia.
Od samego rana, nim człowiek otworzy oczy telewizor z głosem chyba na maksa ustawionym i tak aż do wieczornych leków , leki zawsze rozpuszczone a do popicia tej chemii dawali w kubeczku na leki jakiś miętowy płyn , chyba na zgagę.
Połowa pacjentów siedzi i gapi się w telewizor ,reszta albo siedzi w korytarzu,palarni , a dla tych co nie ma miejsc siedzących włóczy się po korytarzu.Lekarze i pielęgniarki mają wszystko gdzieś.Gdyby nie okno w korytarzu czy tam gdzie była ''sala'' telewizyjna to by było tam ciemno jak w du.... .
Pokoje zamykane na cały dzień.Zero papieru toaletowego w kabinach, deski wszystkie osikane,na podłodze nie lepiej, pół łazienki zalane , sam nie wiem czy moczem czy wodą.
Śniadanie i kolacja to dwie pseudo kanapki z czymkolwiek aby nie był suchy chleb, obiad też kiepski ale można było się nawet nim najeść, dziennie tyle kalorii byle przeżyć.
Byłem tam dwa razy i dwa razy wypisałem się na piąty dzień, bo długo bym tam nie wytrzymał bez zapięcia w pasy :mrgreen: Apropos pasów , jak trafiłem tam drugi raz to w pierwszy dzień przywieźli pacjenta , który coś tam krzyczał , poszedł od razu w pasy i kiedy się wypisywałem to on jeszcze był zapięty.
Nie szło praktycznie z nikim pogadać , pierwszy raz jak tam byłem to z kilkoma osobami szło normalnie pogadać czy się pośmiać, drugim razem rozmawiałem tylko z jednym pacjentem bo inni mieli chyba na mnie olewkę lub ''byli gdzie indziej'' albo byli tak naładowani prochami że im wszystko wisiało.
Na wypisie wiadoma diagnoza, diagnoza postawiona na podstawie jednej dziesięciominutowej rozmowy , wystawiony na szybko papier , na ostatnią chwilę, bo nikt nie raczył ze mną wcześniej porozmawiać a byłem tam po próbie ''s'' i nie było ze mną za dobrze, pobyt tam mimo że krótki pogarszał tylko mój stan.

Ёden
bywalec
Status: poliglota

Postby Ёden » Sat Sep 30, 2017 2:11 am

Wspólne prysznice (jak wiecie mam fobię) i brak kontaktu w pokoju a nie można mieć oficjalnie telefonu z kamerą (nie mam innego). Buuu

Postautor: danielek » pt wrz 29, 2017 12:04 pm
Ale mi problem te przysznice hehe.buu

Ja też nie cierpię, jak ktoś mi się przygląda na golasa. Co ja zwierzę jestem w ZOO, czy w cyrku? No chyba, że ktoś się normalnie uczciwie kąpie razem, albo to spragniona samica, a nie wzrok pedalsski.
choroba to zmienić poglądy - rozsądek to nie zdrowie religijne, a wartości międzyludzkie, bezreligijne chrześcijaństwo.

Ёden
bywalec
Status: poliglota

Postby Ёden » Sat Sep 30, 2017 2:15 am

Zero papieru toaletowego w kabinach,
deski wszystkie osikane,
na podłodze nie lepiej,
pół łazienki zalane ,
sam nie wiem czy moczem czy wodą.

W moim szpitalu na szczęście sprzątaczki przychodziły o 8-mej rano posprzątać. Ale patrz 7:30 rano, nie ma papieru toaletowego w jednej kabinie, drugiej, trzeciej, czwartej, jak przyjdą, to dadzą. Co robili pacjenci, po prostu duupy nie podcierali. Na moje zdziwienie jeden odpowiedział:
- W końcu to szpital.
choroba to zmienić poglądy - rozsądek to nie zdrowie religijne, a wartości międzyludzkie, bezreligijne chrześcijaństwo.

bobek
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 63492815

Postby bobek » Sat Sep 30, 2017 2:00 pm

nie wiem w szpitalu którym byłem każdy chodził sam z sraj taśmą do wc
żyj i daj żyć innym

A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki.

Piotrek007
zaufany użytkownik

Postby Piotrek007 » Sat Sep 30, 2017 2:21 pm

Z moich obserwacji wynika,że najgorzej traktowani w szpitalach są osoby upośledzone lub w ciężkiej psychozie,tym bardziej jeśli rzadko ktoś je odwiedza.Ja miałem odwiedziny codziennie jak nie rodzina to znajomi i traktowano mnie z pełnym szacunkiem.Napatrzyłem się na sytuacje kiedy np. sanitariusz kazał się przebierać pacjentowi na środku sali pełnej pacjentów,miałem ochotę strzelić mu w pysk - tym bardziej że jego sposób mówienia sugerował że jest gejem i czerpał z tego nieukrywaną satysfakcję

Return to “opieka medyczna i społeczna, praca, prawo”