Objawy negatywne czyli depresja i wycofanie

Awatar użytkownika
Buszra82
moderator
moderator

Re: Objawy negatywne czyli depresja i wycofanie

Post autor: Buszra82 » śr sie 16, 2017 5:47 am

Napiszę tak dla mnie najlepszym lekiem jest podwyższona dawka abilify ale dla każdego będzie to inny lek. Mimo dobrze dobranego leku zdarzają mi się czasami jesienią i zimą gorsze dni i wycofanie. Natomiast jak śpiewa Bednarek...dla mnie szczęście to zdrowie, rodzina, muzyka, kobieta ( w moim przypadku mężczyzna) dom, który zawsze dla mnie czeka oraz jak śpiewa Sylwia Grzeszczak..cieszmy się z małych rzeczy bo wzór na szczęście w nich zapisany jest :)

Awatar użytkownika
Buszra82
moderator
moderator

Post autor: Buszra82 » śr sie 16, 2017 5:50 am

Cieszę się wszystkim, że mogę pójść na spacer z kijkami, że odkryłam jakiś fajny muzyczny kawałek, którym chętnie się z Wami dzielę, że spędziłam fajny dzień z córkami, że mimo tej diagnozy pracuję, że udało mi się ugotować dobry, smaczny obiad, że pokonuję swoje słabości i walczę każdego dnia z przeciwnościami losu :)

Awatar użytkownika
SongoSSJ
zaufany użytkownik

Post autor: SongoSSJ » śr sie 16, 2017 5:12 pm

pustka0 pisze:
wt sie 15, 2017 7:56 pm
bigo pisze:
wt sie 15, 2017 7:26 pm
ludzie leki mogą tylko pomóc w przezwyciężaniu złych nastrojów ale nie bedą za was żyły tu trzeba gruntownych zmian w sposobie postępowania żeby można było odczuć zmianęna lepsze.sam próbuje walczyćze schizofrenią obecnie dlaej jestem leniem ale wiem to przynajmniej że leki nie spowodują że wstanęz łużka do tego potrzebna jest motywacja i mobilizacja
No najwidoczniej za mało próbowałeś leków. Owszem mobilizacja ale wiele osób jej po prostu nie ma samych z siebie i nie potrafi sobie jej wytworzyć. O takich osób po prostu "mózg" nie działa tak jakby dzialał normalnie bez neuroleptyków tzn naturalnie dlatego trzeba czymś zagłuszyć działanie owych neuroleptyków. Sama wolna wola to za mało - u niektórych jej nawet nie ma i w tym problem - i tutaj niezbędne są leki i wiem z własnego doświadczenia, że pomagają przezwyciężyć "niechęć do wszystkiego"
Tak ja w szpitalu widziałem takie osoby.to tragedia, że psychiatrom tak słabo zależy na leczeniu objawów negatywnych. Są jacyś zamknięci. W USA jest strona z wynikami badań - i ten stan można poprawić. Tylko psychiatrzy to za przeproszeniem złamani ch.u.j.e w większości gdyż są zamknięci na nowe sprawdzone eksperymenty - mówię to o tych które już odbyły się na ludziach

bigo
zaufany użytkownik

Post autor: bigo » śr sie 16, 2017 5:47 pm

objawy negatywne są tym dotkliwsze im mniej mamy marzeń i ambitnych celów jakie sobie stawiamy do zrealizowania.bez tego nawet najlepsza metoda na zwalczenie objawów negatywnych nie da długotrwałej poprawy .można si ęcieszyć z życia tak jak Buszra82 albo narzekać na psychiatrów.
Największym przejawem geniuszu kobiety jest miłość macierzyńska.

Awatar użytkownika
AleksandraK
zaufany użytkownik

Post autor: AleksandraK » pt wrz 08, 2017 9:09 pm

Ja biorę solian i dobrze znoszę, ale biorę go od lat i ostatnio mam znowu coraz więcej faz. Także nie wiem. Pewnie soian zostanie na negatywne, a coś dostanę zamiast olanzapiny, której już nie biorę ostatnio.

Wróć do „depresja”