Ciekawy artykuł o depresji...

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Ciekawy artykuł o depresji...

Post autor: hvp2 » sob mar 05, 2016 6:04 pm

...u osób starszych

Ale uważny czytelnik z psychozami w życiorysie będzie w stanie z niego wyciągnąć konstruktywne wnioski również dla siebie samego :!:

http://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-d ... 21439.html

Błądząc Wśród Znaków
nadużywający

Re: Ciekawy artykuł o depresji...

Post autor: Błądząc Wśród Znaków » sob mar 05, 2016 6:11 pm

czym według Ciebie hvp jest psychoza i czy podzielasz w tym temacie poglad kępińskiego?
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 » sob mar 05, 2016 6:23 pm

Jaki konkretnie pogląd Kępińskiego masz na myśli :?:

Błądząc Wśród Znaków
nadużywający

Post autor: Błądząc Wśród Znaków » sob mar 05, 2016 7:58 pm

nie czytałem kępińskiego, tak chciałem zabłysnąć.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Unknown
zaufany użytkownik
Status: Schizo

Post autor: Unknown » sob mar 05, 2016 8:12 pm

Czytalam kilka lat temu Kepiskiego w miejscu gdzie klimat schizofrenii jest najbardziej odczuwalny w skutkach, czyli w psychuszy. :P Slyszalam gdzies, ze podobno on sam doswiadczyl kiedys stanow psychotycznych - czy ktos to potwierdzi?
''Insanity - a perfectly rational adjustment to an insane world.'' http://chomikuj.pl/Antypsychiatra

Zapraszam wszystkich popierających antypsychiatrie do dołączenia: http://www.digart.pl/grupy/16361/Anty-psychiatria/ moja grupa ma charakter otwarty.

Błądząc Wśród Znaków
nadużywający

Post autor: Błądząc Wśród Znaków » sob mar 05, 2016 8:18 pm

żeby być znawcą alkoholi nie trzeba być alkoholikiem? :D nie potrzebuje czytać kśpińskiego, żeby wiedzieć czym jest psychoza stąd to pytanie do beki dla hvp czym dla niego jest psychoza i czy czytał kępińskiego. :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 » sob mar 05, 2016 8:22 pm

Unknown pisze:Czytalam kilka lat temu Kepiskiego w miejscu gdzie klimat schizofrenii jest najbardziej odczuwalny w skutkach, czyli w psychuszy. :P Slyszalam gdzies, ze podobno on sam doswiadczyl kiedys stanow psychotycznych - czy ktos to potwierdzi?
Słabo pamiętam, ale Kępiński był więziony w jakimś obozie koncentracyjnym w czasie wojny i chyba tam właśnie doznał psychozy.

Gehenna
zaufany użytkownik

Post autor: Gehenna » ndz mar 06, 2016 1:10 am

Ciekawy artykuł. Warto też spojrzeć na komentarze... smutna rzeczywistość.

Awatar użytkownika
Grażka73
zaufany użytkownik

Post autor: Grażka73 » wt mar 15, 2016 7:02 pm

Jak w tym kraju osoba starsza ma nie popaść w depresję, głodowa emerytura, zdrowie szwankuje a dostać się do jakiegoś specjalisty graniczy z cudem, dodatkowo dzieci pracują i nie mają czasu. Ta cholerna pogoń za pieniądzem, ignorancja drugiego człowieka, ten świat zmierza ku upadkowi człowieczeństwa. Sama znam wiele starszych osób które żyje samotnie, jest różnica w ich zachowaniu gdy widzi się scaloną rodzinę, a inaczej gdy ta osoba zostaje sama dla siebie.
Dogmatyczne wyrocznie lekarskie nie robią już na mnie żadnego wrażenia.

Krystofer
zarejestrowany użytkownik

Post autor: Krystofer » wt cze 14, 2016 11:43 am

Witam. Jeśli chodzi o depresję to moim zdaniem jest ona jedną z przyczyn zaostrzenia się choroby u ludzi cierpiących na schizofrenię. Ja sam zauważyłem u siebie zarówno stany depresyjne jak i chwile przesadnej radości i uniesienia, wielkości i wszechmocy. Te pierwsze są dla mnie przepełnione lękiem i wspominaniem tylko tych wydarzeń z mojego życia które budzą we mnie złe emocje, takie jak gniew czy żal. Drugie natomiast są jak ja to nazywam brakiem pokory, brakiem zdystansowania się co do moich możliwości i marzeń które ze względu na moją chorobę nie są do zrealizowania proste i wymagają wielkiego wysiłku psychicznego i wiele pracy która mnie w jakiś dziwny sposób paradoksalnie przeraża. Nie są to naturalne stany, bynajmniej dla mnie. Jestem świadom swojej choroby i potrafię pracować nad sobą ale lęki są czasem silniejsze ode mnie. Rozumiem ludzi którzy zapadają na zaburzenia lękowe związane moim zdaniem z depresją. Rozumiem, że lęk nie będzie dla kogoś zrozumiały jeżeli on sam go nie zaznał. Myślę że poczucie wielkości i wszechmocy jest też związane z depresją i jest też charakterystyczne dla schizofrenii. Myślę też, że w jakiś sposób rekompensuję sobie moje braki które muszę w jakiś sposób uzupełnić i popracować nad swoimi mocnymi stronami, by zaćmić tym samym moje wady. Te każdy z nas posiada i pracą nad sobą oraz kontaktami z otoczeniem można zapobiec zapadaniu się w sobie i izolowaniu się. Ja nie boję się starości, boję się jednak tego, że zapadnę się w sobie, w swój psychotyczny świat i nigdy aż do śmierci nie wyjdę już z niego... . Bardziej boję się swojej własnej choroby która na tą chwilę jest moją przyjaciółką w walce o swoje własne życie i życie z otoczeniem oraz nieustanne staranie się o względnie normalne życie. Nie boję się depresji, boję się raczej bólu psychicznego który jest nią spowodowany i jeśli chodzi o starość to boję się tej właśnie izolacji o której mówi przytoczony artykuł. Dlatego i z innych powodów podchodzę do ludzi starszych z szacunkiem i biorę pod uwagę to co mogą obecnie przeżywać i co mogli przejść w przeszłości. Nasze cierpienie jest zatem doświadczeniem. Doświadczeniem które jest tak jak zdrowa radość i nauka z niego wypływająca jest nieodłączną częścią kondycji człowieka, zarówno tej psychicznej jak i fizycznej. Dobrej kondycji Wam wszystkim i sobie zatem życzę... Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tup
zaufany użytkownik

Post autor: Tup » wt cze 14, 2016 4:25 pm

Ja mam różne porównania co do ludzi starszych tych zawodowo aktywnych,bez pracy,izolowanych od rodziny,zdrowych psychicznie i nie.Chorujących na różne choroby.Ogólnie ciekawe doświadczenie.Głównie chodzi by w tym wieku mieć idee życia i kontakt z ludźmi.

Wróć do „depresja”