Apel do wegetarian

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
pamal
zaufany użytkownik

Apel do wegetarian

Postby pamal » Thu Jan 11, 2018 12:50 pm

Jedzcie chociaż ser żółty. Ja nie jadłam i wyhodowałam sobie niedobory o których piszą włosy mi wypadały, zęby się psuły.

https://m.smaker.pl/newsy-chcesz-byc-zd ... 54,a,.html

Bratnia dusza
zaufany użytkownik
Status: Rencista

Re: Apel do wegetarian

Postby Bratnia dusza » Thu Jan 11, 2018 2:17 pm

Wegetarianie jedzą produkty mleczne i piją mleko. Weganie nie spożywają żadnych produktów zwierzęcych.

Jak ktoś mase kasy wydaje na żarcie i je naprawdę urozmaicone produkty, to jako weganin dostarcza sobie wszystko co potrzebuje. Mam w rodzinie weganów od ponad 15 lat. To bardzo trudna dieta ale najzdrowsza z wszystkich.

lukaszbb
bywalec

Postby lukaszbb » Thu Jan 11, 2018 6:59 pm

Wegetarianie jedzą produkty mleczne i piją mleko. Weganie nie spożywają żadnych produktów zwierzęcych.

Jak ktoś mase kasy wydaje na żarcie i je naprawdę urozmaicone produkty, to jako weganin dostarcza sobie wszystko co potrzebuje. Mam w rodzinie weganów od ponad 15 lat. To bardzo trudna dieta ale najzdrowsza z wszystkich.
Najzdrowsza tylko wtedy gdy mieszka się w jakiejś górskiej miejscowości i spożywa warzywa i owoce z własnego ogródka. W przeciwnym wypadku jest to pochłanianie chemii.

Bratnia dusza
zaufany użytkownik

Postby Bratnia dusza » Thu Jan 11, 2018 7:10 pm

Najzdrowsza tylko wtedy gdy mieszka się w jakiejś górskiej miejscowości i spożywa warzywa i owoce z własnego ogródka. W przeciwnym wypadku jest to pochłanianie chemii.
W mojej rodzinie u wegan, wszystko robi się domowym sposobem, pieką chleb sami itp. a produkty w większości zamawiają przez internet, nawet z zagranicy. Dla tego napisałem ze to bardzo droga dieta i mnie by na to nie było stać.

Byłem przy gotowaniu i widziałem jak wszystko było warzone i przeliczne na wartości odżywcze. Juz ten sam fakt gdyby był stosowany w innych dietach to by podnosił walory zdrowotne w każdej, niezależnie na czym by sie opierała.

Takie ogólniki ze chemia tyczy się wyłącznie ludzi kupujących gotowe produkty a to najmniej dotyczy wegetarian i wegan.

Meduzola
bywalec

Postby Meduzola » Thu Jan 11, 2018 7:25 pm

Mięso zawiera cholesterol, który w okresie wzrastania wchodzi w skład błony komórkowej (tworzy ją), a w dzieciństwie i wczesnej młodości tworzą się nowe komórki. Gdy około 21 roku życia przestajemy rosnąć, ten cholesterol krąży w krwioobiegu i zaczyna się ryzyko... Blaszka miażdżycowa (niewchłonięty do kości wapń i cholesterol)... Nadmiar mięsa po trzydziestce przyczynía się do powstawania raka jelita grubego..!

Bratnia dusza
zaufany użytkownik

Postby Bratnia dusza » Thu Jan 11, 2018 7:54 pm

Wszyscy z mojej rodziny, Ci co przeszli na weganizm to jako dorosłe pełnoletnie osoby. To była świadoma decyzja i myślę ze tylko w takim przypadku jest to właściwe.

danielek
zaufany użytkownik
Status: portier
Gadu-Gadu: 63718896

Postby danielek » Thu Jan 11, 2018 9:21 pm

Wszyscy z mojej rodziny, Ci co przeszli na weganizm to jako dorosłe pełnoletnie osoby. To była świadoma decyzja i myślę ze tylko w takim przypadku jest to właściwe.
No to przecież nie choroba Bratnia dusza.
:animals-chickencatch:

Bratnia dusza
zaufany użytkownik

Postby Bratnia dusza » Thu Jan 11, 2018 10:46 pm

To dieta, trudna bardzo i nie popieram gdy ktoś jest na siłę np. jako dziecko do tego przymuszany, chyba to miałem na myśli właśnie

naj o
bywalec

Postby naj o » Thu Jan 11, 2018 10:59 pm

To nieprawda, że żółty ser, jak ktoś chce do obiadu polecam kotlety sojowe - a biały twaróg jest zdrowszy.
najo , Eden

Bratnia dusza
zaufany użytkownik

Postby Bratnia dusza » Thu Jan 11, 2018 11:03 pm

To nieprawda, że żółty ser, jak ktoś chce do obiadu polecam kotlety sojowe - a biały twaróg jest zdrowszy.
Soja zawiera hormony żeńskie, które szkodzą mężczyzną.

pamal
zaufany użytkownik

Postby pamal » Fri Jan 12, 2018 12:44 am

Biały ser podobno zawiera mniej wapnia niż żółty a soja może szkodzić na tarczycę.
Zgadzam się z Bratnią duszą tę dietę trzeba stosować z głową. To jest eksperyment w dużej mierze na sobie. Są ludy którę stosują tę dietę ale są pewnie genetycznie albo epigenetycznie dostosowani, w specjalny sposób przyrządzają potrawy, a ich dieta to całościowy zestaw tradycyjny. W Polsce pozostaje oprzeć się na nauce i samemu sobie układać. Na pewno nie można tych wszystkich warzyw spożywać w postaci surowej albo jeść samych drożdżówek.
Może jestem uprzedzona, bo uważam że moją dietą zaszkodziłam swojemu rozwijającemu się organizmowi. A zwierzętom nie pomogłam, bo ta żywność i tak zalega w supermarketach.

Return to “dieta”