Kawa, kofeina, psychotropy a parametry krwi i anemia - WAŻNE

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
PanSerduszko
bywalec

Kawa, kofeina, psychotropy a parametry krwi i anemia - WAŻNE

Postby PanSerduszko » Sat Dec 30, 2017 6:42 pm

Według mnie nie powinno się spożywać kawy z dużą ilością kofeiny przy leczeniu neuroleptykami, ponieważ mocna kawa z biegiem czasu obniża poziom hematokrytu.
To właśnie nieprawidłowe wartości hematokrytu, hemoglobiny i erytrocytów mogą wywołać za jakiś czas anemię, a przypadki tej choroby odnotowuje się u schizofreników.
Podsumowując myślę, iż na to wszystko nakładają się 3 ważne czynniki, a mianowicie :

- neuroleptyki i stabilizatory nastroju (większość działa na niekorzyść obrazu krwi)
- duża ilość kofeiny (kofeina obniża hematokryt przyp. długotrwałe jaranie podwyższa)
- brak odpowiedniej diety i suplementacji np. wykluczenie mięs (żelazo), jaj (B12) i zażywanie niepotrzebnych suplementów np. spalaczy tłuszczu

Nałożenie się tych trzech czynników może spowodować znaczne zagrożenie dla obrazu krwi.
Analogicznie przywołamy przyczyny nowotworów, bo ta choroba może być również nałożeniem się wielu czynników, a nie powstaje jedynie przez spożycie alkoholu w dużych ilościach.
Tutaj rolę grają geny, tytoń, brak ruchu i otyłość.

Wracając do kofeiny to moim zdaniem powinniśmy ją ograniczyć, jeśli bierzemy mniejsze dawki leków, natomiast jeśli bierzemy np. Depakinę i do tego neuroleptyk to moim zdaniem nie powinniśmy ryzykować i najlepiej zrobimy jak wybierzemy zbożówkę ...

Pozdrawiam.
Ile kosztuje Kalihna ?

karolina1
zarejestrowany użytkownik
Status: magister

Re: Kawa, kofeina, psychotropy a parametry krwi i anemia - WAŻNE

Postby karolina1 » Tue Jun 12, 2018 12:06 pm

hej,
złe posiłki i picie kawy działa toksykująco na nasz organizm w celu oczyszczenia można stosować suplement opisany tutaj https://prodeacid.pl/zakwaszenie-leczenie dzieki niemu czuje się o wiele lepiej, mam dużo siły i energii :) polecam

Return to “dieta”