Tycie na diecie 1000-1200 kcal

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Erika_Kohut
zaufany użytkownik
Status: Trójca
Gadu-Gadu: 48512284

Re: Tycie na diecie 1000-1200 kcal

Postby Erika_Kohut » Tue Jun 21, 2016 11:37 am

Mozesz spytac, znasz go juz siedem lat, to tez czlowiek ;)

ja tez wole bawic sie juz bez alkoholu. Da sie.
Milosc to iluzja

Ćma
zaufany użytkownik

Postby Ćma » Thu Jun 23, 2016 12:39 pm

Powiedziałam. Psychiatra zalecił psychoterapię. Ponieważ w miejscu, gdzie się leczę, z terminami do terapeuty nieciekawie, poprosiłam o polecenie mi innego miejsca. Lekarz stwierdził, że nie jest to dobry pomysł, i że mam próbować dzwonić tam, gdzie chodzę do niego.

I tu pojawia się problem. Sekretariat pracuje bowiem od pn do pt w godz. 9.00-15.00, a ja w tych godzinach pracuję. Przecież nie zadzwonię z pracy w takiej sprawie. Wyjście na zewnątrz w celu wykonania takiego telefonu wykluczone, ponieważ niemal pewne, że natknę się na kogoś z firmy (firma IT, więc handlowcy, więc serwisanci, wszyscy w wiecznych rozjazdach, wciąż wchodzą, wychodzą, szewdają się przed firmą). A przecież nie mogę iść nie wiadomo gdzie w godzinach pracy, żeby zadzwonić. Nie będę podsumowywać tej sytuacji słowem wiadomym.

Sama natomiast sobie nie poradzę, bo chociaż dzięki samodzielnej pracy nad sobą osiągnęłam naprawdę wiele, to z drastycznie niską samooceną oraz samotnością mam problem od zawsze. I nie udało mi się, mimo podejmowania prób i ciągłych starań, pomóc samej sobie w tej kwestii.

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Thu Jun 23, 2016 1:04 pm

I tu pojawia się problem. Sekretariat pracuje bowiem od pn do pt w godz. 9.00-15.00, a ja w tych godzinach pracuję. Przecież nie zadzwonię z pracy w takiej sprawie. Wyjście na zewnątrz w celu wykonania takiego telefonu wykluczone, ponieważ niemal pewne, że natknę się na kogoś z firmy (firma IT, więc handlowcy, więc serwisanci, wszyscy w wiecznych rozjazdach, wciąż wchodzą, wychodzą, szewdają się przed firmą).
Ty tak poważnie? Nie jesteś w stanie wykonać w ciągu tylu godzin w ciągu
pięciu dni w tygodniu telefonu, który zajmie 2-3 minuty - bo ile trwa zapisanie się na termin?

Ćma
zaufany użytkownik

Postby Ćma » Thu Jun 23, 2016 3:26 pm

Tak, poważnie. Wyczerpująco objaśniłam, dlaczego. Nie mam zamiaru niczego więcej tłumaczyć.

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Thu Jun 23, 2016 3:50 pm

To lepiej niż z Ferdkiem Kiepskim. Tyle że on nie może
pracy znaleźć, bo nie ma pracy dla niego z jego kfalyfykacyjami.

PS. Daj namiar. Tyle to ja mogę dla ciebie zrobić. Zarejestruję
ciebie w tej przychodni do której nie jesteś w stanie się dodzwonić.
Info ślij na pw.

Ćma
zaufany użytkownik

Postby Ćma » Thu Jun 23, 2016 4:07 pm

Darowałbyś sobie ten komentarz. Co miał na celu? Dowalenie mi, by sobie nastrój poprawić?

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Thu Jun 23, 2016 4:32 pm

Darowałbyś sobie ten komentarz. Co miał na celu? Dowalenie mi, by sobie nastrój poprawić?
Tworzysz problem tam, gdzie go nie ma. Na forum są osoby, jak sądzę, które mogą tobie go rozwiązać. Pytanie, czy chcesz tego? Jeśli tak, co za problem,
by ktoś ciebie zarejestrował skoro dla ciebie jest absolutnie niemożliwe?

Erika_Kohut
zaufany użytkownik
Status: Trójca
Gadu-Gadu: 48512284

Postby Erika_Kohut » Thu Jun 23, 2016 4:43 pm

Ale ona nie tworzy problem tylko opisuje swoje zdarzenia i to jak samodsielnie je rozwiazuje.
Milosc to iluzja

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Thu Jun 23, 2016 4:52 pm

W dłuższym wywodzie utrzymuje, że nie jest w stanie się telefonicznie zarejestrować do lekarza, co zajęłoby parę minut, w ciągu pięciu dni
w tygodniu w ciągu wielu godzin każdego dnia, bo nie może wyjść ani
gdzieś na tych parę minut (jak na papierosa często wychodzą) raz na
kilka miesięcy, bo wizyta zwykle co tyle wypada. To jest samodzielne
rozwiązywanie problemu?

Ćma
zaufany użytkownik

Postby Ćma » Thu Jun 23, 2016 4:55 pm

Tworzysz problem tam, gdzie go nie ma. Na forum są osoby, jak sądzę, które mogą tobie go rozwiązać. Pytanie, czy chcesz tego? Jeśli tak, co za problem,
by ktoś ciebie zarejestrował skoro dla ciebie jest absolutnie niemożliwe?
Nie chciałabym, by ktoś, dzwoniący w moim interesie, dostał zjebkę. Rano poprosiłam swojego partnera, by wykonał telefon za mnie (dziś ma wolne) i zjebkę dostał, że dzwoni w moim imieniu. Jak by nie było, oddzwonił do mnie z informacją, że wszyscy teraz idą na urlopy i trzeba dzwonić w sierpniu z zapytaniem o ewentualne wolne terminy. Jako że w dni powszednie, gdy odbywa się terapia, mogłabym stawić się na niej dopiero ok. godz. 17 - nie mogę zwalniać się co tydzień z pracy przecież, i jest Wspaniale tak, jak pisze Erica: opisuję sytuację, a nie tworzę problemy - może być nieciekawie. No nic, zobaczymy. Chciałabym, aby się udało, bo czuję się naprawdę źle. Chociaż fakt, że nie biorę już leków, daje niemałą satysfakcję i nieco na duchu podnosi.

Piotrek007
zaufany użytkownik

Postby Piotrek007 » Mon Jun 27, 2016 8:56 pm

.
Last edited by Piotrek007 on Mon Sep 05, 2016 11:14 pm, edited 1 time in total.

Ćma
zaufany użytkownik

Postby Ćma » Tue Jun 28, 2016 11:22 am

Ćma - nie traktuj tego co napiszę jako mój osąd ,ale niewiarygodne by było abyś na tak drastycznej diecie miała dobre samopoczucie.Wybrałaś najgorszą z możliwych metod zrzucania wagi i twój metabolizm może spaść jeszcze bardziej a to może być dla Ciebie wręcz niebezpieczne.Długotrwała głodówka sprzyja stanom depresyjnym i kolejne pigułki które najprawdopodobniej przepisze Ci lekarz być może wcale nie były by konieczne.
Piotrku, ale ja się nie głodzę, jem regularnie. Poza tym wcześniej jadłam kalorycznie tyle samo, tylko w postaci 1 posiłku, 2 góra...Chyba lepiej, że rozbiłam to na 5 posiłków. To raz, a dwa - naprawdę, teraz dużo lepiej funkcjonuję, dużo lepiej się czuję. Problemy, o których piszę - dot. niskiej samooceny i samotności - towarzyszyły mi, odkąd zaczęłam myśleć, odkąd pamiętam, a teraz wypłynęły, bo przestałam odsuwać je za pomocą picia piwa czy objadania się na wieczór, by następnie je przespać. I, najważniejsze, dopiero teraz czuję się na tyle silna, aby stawić im czoła.

Piotrek007
zaufany użytkownik

Postby Piotrek007 » Tue Jun 28, 2016 12:48 pm

.
Last edited by Piotrek007 on Mon Sep 05, 2016 11:15 pm, edited 1 time in total.

Ćma
zaufany użytkownik

Postby Ćma » Tue Jun 28, 2016 1:49 pm

Nic się nie stało :)
Zapotrzebowanie na kalorie zależy od człowieka. Widać, Ty potrzebujesz ich więcej, ja nawet podczas całodziennego spaceru (wyjście rano, powrót późnym wieczorem, przerwy w wędrówce b. krótkie) na tych 1200 kcal czułam się ok i wcale nie było mi trzeba więcej.
Swoją drogą długie wędrówki funduję sobie coraz częściej, właściwie zawsze, gdy czas mi na to pozwala. Zauważyłam, że ich wpływ jest nie do przecenienia.

Wspaniale
zaufany użytkownik

Postby Wspaniale » Tue Jun 28, 2016 4:43 pm

Lata temu byłem na diecie 1200 kcl. Lekarz dał mi broszurkę, kiedy powiedziałem mu, że postanowiłem coś z tym zrobić, czym byłem. Niewiele tam było, ale wystarczająco - kilka zestawów śniadaniowych, obiadowych i kolacji. Stosowałem to przez ponad rok. Schudłem dziesiątki kilogramów. Od lat jestem szczupły.

Return to “dieta”