Ograniczenie kaloryczności żywności.

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
koniczynka26
bywalec
Status: rencistka

Re: Ograniczenie kaloryczności żywności.

Postby koniczynka26 » Thu Nov 13, 2014 3:59 am

:lol: :lol: I bardzo dobrze Panic , nie pij alkoholu i tego się trzymaj :) Zwłaszcza jak zażywasz leki psychotropowe :) Trzymaj się prostej zasady biorę leki , to nie pije :)

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Thu Nov 13, 2014 6:15 pm

Warto zrezygnować z jedzenia ziemniakow, wciąż jest się po nich głodnym, tak samo jak po białym pieczywie oraz słodyczach, chodzi o indeks glikemiczny. Dodatkowo ziemniaki zawierają skrobie, która wyjątkowo latwo się przyswaja i nie jest zamieniana na energie, tylko odkłada sie jako tłuszczyk. Zamiast ziemniakow warto wprowadzić do diety kasze: gryczana, jaglana, kuskus, jeczmienna, platki owsiane oraz ryz. Pieczywo wyłącznie ciemne na zakwasie.
Zamiast słodyczy należy jesc niezwykle zdrowe bakalie, dostarczają niezbędnych organizmowi cukrow, ale w postaci fruktozy, bardzo szybko zamienianej na energie, w związku z czym praktycznie nie powodującej tycia, a przy tym wyjątkowo odzywczej. Warto wiec jesc rodzynki, zurawinke, daktyle, morele, figi, jagody goji, morwe biala - to najzdrowsze smakołyki na ziemi.
Warto zrezygnować z kawy - podwyzsza ciśnienie oraz zatrzymuje wode w organizmie, zamiast niej zielona herbate oraz zielona kawe, która dodatkowo działa wyjątkowo silnie na spalanie tłuszczu.
Nie należy spozywac pokarmow po godzinie 18, jest to niezgodne z naturalnym biorytmem organizmu. nie jedzenie po 18 daje czas na pelna regeneracje wątroby oraz odpoczynek dla zoladka, po tej godzinie pijemy wyłącznie plyny, do woli, najlepiej wode. Ewentualnie garść otrebow zytnich bądź pszennych ze szklanka wody bądź mleka. Otreby sa bardzo tanie, w supermarkecie kupimy za 1zl, sa praktycznie bez smaku, ale maja zbawienny wpływ na układ pokarmowy, dzialaja odchudzająco, a poza tym bardzo skutecznie likwidują uczucie głodu.
Stosujac powyższe podejście do spraw zywienia, nie musimy czynic zbytnich wyrzeczen i można jesc bardzo komfortowo oraz smacznie, a przy tym wciąż chudnac.

44
zaufany użytkownik

Postby 44 » Thu Nov 13, 2014 7:13 pm

Słodziki są wysoko toksyczne, powodują nowotwory, depresje i wiele innych chorób. Jest to udowodnione naukowo. Poza tym słodziki zwiększają apetyt.
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.
"Żaden cudzołożnik, żaden kłamca, żaden bałwochwalca nie wejdzie do Królestwa Niebieskiego"-JAHSZUA (JEZUS CHRYSTUS)

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Thu Nov 13, 2014 7:57 pm

Tak, tak zapomniałem o tym napisac, nie jedz słodziku Koniczynka! To rakotworcza trucizna!
Jest dobry cukier roślinny co ma zero kalorii, nazywa się Stewia - z rosliny, tak się nazywa, poza tym jest 6 razy bardziej slodki od cukru i poprwia natroj! Kupisz w dobrym supermarkecie, albo sklepie zielarskim. Na drugim miejscu Ksylitol, cukier brzozowy, ma o 40% mniej kalorii niż cukier brazowy i tez jest bardzo smaczny oraz zdrowy.
Warto pamietac, iż zielonej hebraty nie wolno slodzic cukrem, zabija jej właściwości, ale Stewia już jak najbardziej.

panic
zaufany użytkownik

Postby panic » Thu Nov 13, 2014 8:06 pm

Dziękuję za przydatne informacje. Jak będę w sklepie to zapytam o ten cukier roślinny Stewia. Ja dużo piję kawy i dużo słodzę. Z kawą też muszę coś zrobić ale potrzebuję takiego pobudzacza w pracy na nockach, bez tego jest czasami ciężko.
Przypadek? Nie sądzę! "Yyyy tego się trzymam" :mrgreen:

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Thu Nov 13, 2014 8:48 pm

Srobuj zielonej herbaty liściastej ze szczypta Yerba Mate, przypomnisz moje słowa, normalnie wystrzeli Cie z butow :D O snie zapomnij. Tylko musi być taki trochę mocniejszy napar.

koniczynka26
bywalec
Status: rencistka

Postby koniczynka26 » Thu Nov 13, 2014 9:00 pm

Dziękuje ci Antonie za przydatne informacje :) Na pewno z nich skorzystam :) Co do slodziku to zastanowie się nad zdrowszym zamiennikiem :) Teraz i tak tylko slodze kawe bo czerwona herbatę pu -erh z imbirem i herbatę zieloną z opuncja pije bez slodzika Może spróbuję pić kawę bez slodzika z samym mlekiem .

panic
zaufany użytkownik

Postby panic » Fri Nov 14, 2014 4:46 pm

Hurrrraaa!!! Anton mi podsunął pomysł i zakupiłem zestaw startowy do Yerba Mate. Teraz będę sobie chodził z tykwą i bombillą po domu i w pracy.
Srobuj zielonej herbaty liściastej ze szczypta Yerba Mate, przypomnisz moje słowa, normalnie wystrzeli Cie z butow :D
No to ja teraz wiem, dlaczego Cejrowski chodzi stale na bosaka!!!
Przypadek? Nie sądzę! "Yyyy tego się trzymam" :mrgreen:

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Postby AntonPawlowicz » Fri Nov 14, 2014 9:20 pm

:lol: To na prawdę działa! :D
Ale dodaj Yerby do zielonej herbaty - to mieszanka wybuchowa i ma podwojne działanie! Trzeba tez bardzo uwazac, bo można tak się tym nakrecic, ze latwo zrobić cos głupiego, szczególnie po nocy ;) Nie znam drugiej tak mocno powerujacej mieszanki, a do tego calkiem legalnej :D oraz zdrowej!

Eden
zaufany użytkownik

.

Postby Eden » Fri Nov 14, 2014 9:45 pm

.
Last edited by Eden on Wed Nov 19, 2014 5:56 am, edited 1 time in total.

Gehenna
zaufany użytkownik

Postby Gehenna » Fri Nov 14, 2014 9:54 pm

śniadanie to podstawa, lepiej rezygnować z kolacji
to co jedzone po 18 zostaje w biodrach

zresztą ja nie wiem po co te kombinacje, przy moich żałosnych dochodach to trudno przytyć.

Eden
zaufany użytkownik

Postby Eden » Fri Nov 14, 2014 10:26 pm

.
Last edited by Eden on Fri Mar 17, 2017 9:05 pm, edited 2 times in total.

amigo
zaufany użytkownik

Postby amigo » Fri Nov 14, 2014 10:41 pm

A ja nie ograniczam kalorycznej zywnosci ale duzo tez jej nie spozywam, trzeba miec cos od zycia.Bardzo lubie sobie dobrze zjesc, az najem sie na syta :D
Jutro kolejny dzien wiecej...

Słonecznik1
zaufany użytkownik

Postby Słonecznik1 » Mon Nov 17, 2014 1:13 am

Dokładnie , słodziki , gumy z aspartamem są niezdrowe to jedna a na dietę słodzik wcale nie poskutkuje . Podobno jak zbadali jak działa on na mózg to tylko podsyca ochotę na więcej . I jest to jedna z przyczyn otyłości w Stanach jak wymieniają , ich dietetyczne słodziki .No im mniej chleba białego tym lepiej , ale bez przesady myśle , smarować najlepiej oliwą z oliwek podobno. Ziemniaki są niby kaloryczne , ja słyszałem że są w sumie zdrowe , ale musiałbym sprawdzić może i są i nie .W sumie to nie ma co wariować uważam , starać się nie jeść na noc , rzadko słodycze lub wcale za to częściej coś innego co się lubi. Owoce ,warzywa zamiast słodyczy . No i bieganie , lub jakiś wysiłek taki by organizm miał wysokie tętno przez pewien czas .I efekty powinny być zadowalające i owca syta ;)...
Ale ty coś pisałaś o arytmii więc sport u ciebie to pewnie po konsultacji z lekarzem , i badaniach . Ale często poważną przeszkodą jest zawał , po nim człowiek już nie może się wysilać często . Do tego czasu jeśli może to powinien się starać by tego zawału nie było . Tak na tyle na ile to możliwe.

Eden
zaufany użytkownik

Postby Eden » Mon Nov 17, 2014 2:26 am

.
Last edited by Eden on Fri Mar 17, 2017 5:12 pm, edited 2 times in total.

Return to “dieta”