witarianizm - dieta na surowo?

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Arma
zaufany użytkownik

Re: witarianizm - dieta na surowo?

Postby Arma » Wed Mar 05, 2014 7:01 pm

Dobrze sprawdza się zwykłe sitko do mąki. Najpierw ziarna zalewamy wodą w miseczce na całą noc, później na sitko i co jakiś czas przelewamy, tak jak napisała Gehenna . Sitko, oczywiście umieszczam na jakimś naczyniu, żeby wisiało.

pawel534
zaufany użytkownik

Postby pawel534 » Wed Mar 05, 2014 7:11 pm

Kiełkować można bardzo różne nasiona tylko powinny to być nasiona na kiełki. Można kupić na allegro, ja spotkałem też nasiona na kiełki w hipermarkecie. Ponoć nasiona takie do wysiewu w ogródku mogą zawierać środki grzybobójcze i inne i dlatego nie powinno się ich wysiewać na kiełki. Nasiona muszą być nazwane jako "na kiełki". Ja w zestawie z kiełkownicą kupiłem chyba 22 paczki nasion na kiełki. Ja wykiełkowałem już fasolę mung, pszenicę, siemie lniane, mieszanki kiełków z tym że siemie lniane to było takie normalne kupione w sklepie. Ponoć nasiona spożywcze też można kiełkować tylko mogą nie zawsze kiełkować. Mi siemie lniane ładnie wyrosło. Teraz kiełkuję soczewicę, rzeżuchę i mieszaninę kiełków. Mam jeszcze m.in. brokuł, soję, różne zboża i inne. Próbowałem też słonecznik łuskany wykiełkować ale bardzo małe kiełki puścił i mało nasion wykiełkowało. Najlepiej poczytać na jakiejś stronie co i ile kiełkować np. tu http://forum.chinskieprzepisy.pl/Watek- ... ielkow_303

mei
zaufany użytkownik

Postby mei » Wed Mar 05, 2014 9:05 pm

Dzięki za odpowiedź. :)
Kochajcie tych, których chcecie kochać, żyjcie tak, jak chcecie żyć i nigdy nie pozwólcie by ktokolwiek przeszkodził wam w zmienianiu waszych marzeń w rzeczywistość.
Jared Leto, 13.04.2014.

mlody92
bywalec

Postby mlody92 » Thu Apr 02, 2015 9:49 pm

Ja mam zamiar przejść na całkowity witarianizm, narazie jestem na diecie weganskiej i ten jeden posilek gotowany musze jesc, jakos nie wyobrazam sobie dnia bez niego, ale jestem coraz bliżej witarianizmu. Pozderki.

Return to “dieta”