Sny

Moderator: Darius

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Mickey
zaufany użytkownik
Status: freelancer - CG

Re: Sny

Postby Mickey » Wed Sep 04, 2013 11:04 am

Ta cała teoria Freuda że popęd seksualny jest głównym motorem zachowań ludzi wygląda mi na jego projekcję. Widocznie sam miał obsesję na punkcie seksu, myślę że w tamtych czasach kiedy seks był domeną tabu, mogło to być dla psychologów interesujące.

Natomiast ja się spotkałem z taką prostą teorią, która mówi że wszystkie żywe stworzenia mają dwa cele. Przeżycie i replikację i wszystkie nasze zachowania są temu podporządkowane. Myślę że to jest bardziej trafna teoria, niż że tylko chodzi o seks.

Unknown
zaufany użytkownik
Status: Schizo

Postby Unknown » Wed Sep 04, 2013 11:18 am

Natomiast ja się spotkałem z taką prostą teorią, która mówi że wszystkie żywe stworzenia mają dwa cele. Przeżycie i replikację i wszystkie nasze zachowania są temu podporządkowane. Myślę że to jest bardziej trafna teoria, niż że tylko chodzi o seks.
Stworzyły nas geny. To one są motorem ewolucji. Jesteśmy tylko - podobnie jak rośliny i zwierzęta - maszynami przetrwania powołanymi do życia przez geny. Mamy zapewnić genom jak najlepsze możliwości tworzenia ich następnych kopii. Oto przesłanie - jakże okrutne - Samolubnego genu, najsłynniejszej książki Richarda Dawkinsa, profesora biologii na Uniwersytecie Oxfordzkim, autora wydanych w Polsce: Ślepego zegarmistrza (1994) i Rzeki genów (1995). Samolubny gen wciąż utrzymuje się na czołówkach list bestsellerów popularnonaukowych na świecie, książkę przetłumaczono już na dwadzieścia języków. - http://lubimyczytac.pl/ksiazka/143057/samolubny-gen
''Insanity - a perfectly rational adjustment to an insane world.'' http://chomikuj.pl/Antypsychiatra

Zapraszam wszystkich popierających antypsychiatrie do dołączenia: http://www.digart.pl/grupy/16361/Anty-psychiatria/ moja grupa ma charakter otwarty.

fuKs
bywalec

Postby fuKs » Fri Sep 06, 2013 4:51 am

Stworzyły nas geny. To one są motorem ewolucji. Jesteśmy tylko - podobnie jak rośliny i zwierzęta - maszynami przetrwania powołanymi do życia przez geny. Mamy zapewnić genom jak najlepsze możliwości tworzenia ich następnych kopii. Oto przesłanie - jakże okrutne - Samolubnego genu, najsłynniejszej książki Richarda Dawkinsa, profesora biologii na Uniwersytecie Oxfordzkim, autora wydanych w Polsce: Ślepego zegarmistrza (1994) i Rzeki genów (1995). Samolubny gen wciąż utrzymuje się na czołówkach list bestsellerów popularnonaukowych na świecie, książkę przetłumaczono już na dwadzieścia języków. - http://lubimyczytac.pl/ksiazka/143057/samolubny-gen
Gen jest po to żeby żyć i po śmierci, a dr. prof. rozszerzył to na książkę szalonego naukowca ;>?
Tu wielu chce być tylko zwyczajnym człowiekiem - zwyczajnie witać dzień białym mlekiem i czarnym chlebem.

Erika_Kohut
zaufany użytkownik
Status: Trójca
Gadu-Gadu: 48512284

Postby Erika_Kohut » Mon May 16, 2016 1:25 pm

Znow snil mi sie Hitler. Byl oboz, ktory byl wojskiem, wiezieniem i szpitalem w jednym. I niektore nazwiska ze spoleczenstwa byly tam zapisane, bobyla zbiorka ludzi. Byly tam lozka metalowe i tabliczki na nich. Nie mialam wyjscia z sytuacji zyciowej, wiec zostalam skazana na branie lekow neuroleptykow w tym obozie. To byly jakies silne leki. Na tabliczkach na lozkach byly zdjecia kobiet przed i po braniu lekow. Stosowano tez przymusowa terapie psychoanalityczna. Te leki zabieraly dusze i przeznaczenie i tozsamosc, indywidualizm, dojrzalosc, zdrowie.

Nie wiedzialam jak uciec z tego snu, bo nie czulam woli i siebie. Czulam tylko zagarniecie i bol i wielki smutek i koniec czegos bezpowrotny. Obudzilam sie na zawolanie a ten sen trwal nadal i trwa. Czuje go w szyi i plucach. Ktos rozdziera mi serce, w tym ja sama. Czuje smierci w duszy i nie mmoge jesc...
Milosc to iluzja

Nobody
zarejestrowany użytkownik
Gadu-Gadu: 4131980

Postby Nobody » Sat Aug 13, 2016 4:25 pm

Ostatnio bardzo często śni mi się że ktoś / coś chce mnie zabić. Jak już ma to się stać to się budzę
Raz w ciągu jednej nocy miałam dwa takie sny
Czuję jak niewidzialna pętla zaciska moją szyję..

Francesco
zaufany użytkownik
Status: jatądrobnącząstkącowieczniezłegochceazawszeczynidobro
Gadu-Gadu: Czarnokrwista

Postby Francesco » Sun Aug 14, 2016 4:21 pm

Podobnie, ktoś mnie często gonił w śnie i wyglądało, że coś chce zrobić.
~ Tylko idiota się obraża ~

Francesco
zaufany użytkownik

Postby Francesco » Sun Aug 14, 2016 4:26 pm

Na sny ma wpływ wiele czynników... nawet to jak przyrządzamy sobie jedzenie.

Nobody

Postby Nobody » Sun Aug 14, 2016 4:28 pm

Wiem
Ale najczęściej nic mi się nie śni a jak już się przyśni to nic przyjemnego

karuna
moderator
moderator

Postby karuna » Mon Aug 15, 2016 3:12 pm

to chyba zależy od stanu umysłu w dzień przed snem
to co ma nas wpływ pojawia się w śnie

ja miałem znowu złożony sen bardzo
e tam..

Francesco
zaufany użytkownik

Postby Francesco » Tue Aug 16, 2016 10:13 pm

Dla mnie bardziej duchowe było rozmawianie..... czy raczej słyszenie tego o co prosi sosna w moim śnie. Niż śnienie ludzi czy to już nieżyjących czy żywych.

Chłopiec Papuśny
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 46660127

Postby Chłopiec Papuśny » Wed Aug 17, 2016 12:05 am

Ja lubię śnić. Nawet gdy te sny są krotkotrwałe.
Per aspera ad astra
Przez cierpienie do gwiazd

karuna
moderator
moderator

Postby karuna » Wed Aug 17, 2016 12:13 am

w snach podobno nie różnimy się od życia na jawie, to my, ci sami, w tymże większe ograniczenia są w czasie poza snem
e tam..

Nobody

Postby Nobody » Thu Aug 18, 2016 5:48 am

I kolejna noc budzenia się co chwilę

Francesco
zaufany użytkownik

Postby Francesco » Thu Aug 18, 2016 12:56 pm

No ja też dzisiaj koło 4 godziny się obudziłam ze snem (choć dzień spędziłam aktywnie to powinnam spać). Czasem to jeszcze koło 2. A czasem mam normalne noce całe przespane.

Nobody

Postby Nobody » Thu Aug 18, 2016 4:54 pm

No ja 3 razy się budziłam z czego przed ostatnim razem też coś mi się śniło dziwnego

Return to “pamięć, sen”