Nie moge spać !!!

Moderator: Darius

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
ixeixe
zaufany użytkownik

Re: Nie moge spać !!!

Postby ixeixe » Wed May 13, 2015 3:45 pm

Mi również towarzyszą problemy ze snem. Mam je od kiedy biorę leki psychiatryczne. Leczę się od 16-go roku życia (aktualnie mam 26). Moje problemy zaczęły się przez leki po których byłam zawsze bardzo senna. Przetestowałam na sobie wszystkie neuroleptyki po za Sulpirydem i Klozapolem. Obecnie nie ma możliwości abym zasnęła bez tabletek. Aktualnie biorę na noc Zipragen 80mg 0-0-2 i Lerivon 60 mg 0-0-1 dodatkowo Clonazepam 2 mg doraźnie, ale nawet te leki nie gwarantują mi że prześpię całą noc. Często się budzę, mam płytki sen i nie mogę zasnąć. Leki nasenne typu Relanium czy Estazolam na mnie nie działają. Ostatnim razem kiedy na własną rękę odstawiłam leki nie spałam osiem nocy, po czym powróciłam do leków bo byłam wykończona.
Moim zdaniem leki rozregulowały mi ośrodek snu w mózgu i to przez nie wynikają moje problemy ze snem. :roll:

zbysz66
bywalec

Postby zbysz66 » Wed May 13, 2015 4:21 pm

Dzięki za info. Ja może nie biegam ale systematycznie jeżdżę na rowerze i biorę zolafren na sen i mam nadzieję że to powoli minie.

AleksandraK
zaufany użytkownik

Postby AleksandraK » Sat Aug 01, 2015 7:02 pm

Ja nie spałam nocami, chodziłam jak dzika potem rano, potem dostałam Ranofren i zasypiałam jak dziecko przez jakiś tydzień, teraz różnie.

Po Solianie za to chciało mi się spać w dzień, ale jak się kladłam, nie moglam zasnąć, a jak już, to na krótko i byłam potem jeszcze bardziej zmęczona. W nocy jako tako, ale cud, że w ogóle spałam.

Tup
zaufany użytkownik

Postby Tup » Sat Aug 01, 2015 7:06 pm

Ja robie nocki w pracy wiec dobrze,ze nie biore zasypiacza.Inaczej sie spi gdy sie jest niezaleznym od nocnych lekow.Po lekach tak sie zasypia,ze ciezko pozniej rano wstac i czlowiek jest mocno nieprzytomny.Ja po solianie w dzien nie jest senny ale mam na to sposoby troche.

AleksandraK
zaufany użytkownik

Postby AleksandraK » Sat Aug 01, 2015 8:02 pm

Ja podczas pogorszenia nie mogę spać w ogóle w nocy, tylko czasem przed południem zasypiam, więc lek na noc jest dobry. Ale normalnie najlepiej oczywiście zasypiać bez wspomagania.

Return to “pamięć, sen”