Początki

Dla osób szukających ogólnej pomocy i wstępnej orientacji dotyczącej choroby.
Kto umie dokładniej nazwać problem proszę pisać w działach tematycznych "Ogólnej dyskusji"

Moderator: moderatorzy

Regulamin forum
Uwaga: o pomoc w konkretnych sprawach, dla których odpowiednie działy istnieją w "Dyskusji Ogólnej" proszę pisać tam.Tutaj tylko w sprawie ogólnej pomocy w zorientowaniu się w tematyce, np. gdy ktoś szuka wstępnej pomocy, co począć z taką chorobą i jak nazwać i określić jej objawy
Pablito
zarejestrowany użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: śr wrz 19, 2018 9:18 am
płeć: mężczyzna

Początki

Post autor: Pablito »

Witam szanownych forumowiczów.

Od jakiś 8 miesięcy byłem w nie najlepszej kondycji psychicznej (mało powiedziane) i od jakiś 3 miesięcy leczę się psychiatrycznie. Lekarz stwierdził nerwicę z napadami lękowymi ale aktualnie średnio wierzę w jego diagnozę, leki nie pomagają a doszły nowe objawy - wytwórcze, krótko mówiąc omamy, głosy zza ściany, dziwne piski i odgłosy pociągów, czasami delikatne urojenia. Objawy negatywne cały czas się pogłębiają, brak jakichkolwiek emocji (okazuje cokolwiek tylko w skrajnych przypadkach), potężna derealizacja, izolacja, spadek motywacji, próba samobójcza za mną. No i cholernie dużo objawów ubytkowych, zwiechy, pamięci praktycznie brak, z wysławianiem się też najlepiej nie jest, gubienie wątków, bloki w myśleniu ect. Podejrzewam o to również wypisane mi przez lekarza SNRI ale wydaje mi się, że dawka jest za mała aby w tak diametralny sposób wpłynąć na równowagę chemiczną w moim mózgu. O dziwnych myślach (naprawdę dziwnych), życiu w swoim wewnętrznym świecie, koszmarach i ogólnych problemach ze snem nie wspominam, bo to chyba oczywiste. W środę idę do psychiatry i skonsultuje to z nim ale sądzę, że znowu odpowie mi coś w stylu "nie nie ma pan schizo, jest pan za bardzo emocjonalny itp." Chyba powinienem udać się do innego specjalisty?
Teraz pytanie do was, jak u was to się zaczynało, czego mogę spodziewać się dalej? Jak wygląda kwestia neuroleptyków, są takie które nie spowodują roztycia się i wzrostu prolaktyny? Zależy mi na tym z racji, że dość nałogowo uprawiam sport :D
Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 8:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Re: Początki

Post autor: Niemamnie »

Witaj w świecie DMT, w którym wciąż jesteś na haju.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.
Pablito
zarejestrowany użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: śr wrz 19, 2018 9:18 am
płeć: mężczyzna

Re: Początki

Post autor: Pablito »

Po co mi renta? Aktualnie studiuję i zamierzam podjąć pracę w przyszłości.
Awatar użytkownika
piotrs
zaufany użytkownik
Posty: 2014
Rejestracja: sob paź 08, 2016 10:41 am
Lokalizacja: Koronka Do Bożego Miłosierdzia

Re: Początki

Post autor: piotrs »

wiekszosc oprocz
ABILIFY powoduje tycie
jak masz te onjawy pozytywne głosy
proponuje 400mg solianu na dobe o 21 na sen
czy ojego zamiennik AMISAN lepszy ja biore
Pablito
zarejestrowany użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: śr wrz 19, 2018 9:18 am
płeć: mężczyzna

Re: Początki

Post autor: Pablito »

Nie wiem co ma renta do refundacji a tym bardziej zostawaniem przyjacielem chorych pacjentów. Bo pobieranie renty + praca chyba nie wchodzi w grę.

Wielkie dzięki, poruszę temat tego leku z JUŻ NOWYM lekarzem. Może uda mi się go na niego namówić. Co do Solianu to chciałbym obyć się bez mimo wszystko.
Pablito
zarejestrowany użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: śr wrz 19, 2018 9:18 am
płeć: mężczyzna

Re: Początki

Post autor: Pablito »

Niczemu nie zaprzeczam, nie mam pojęcia jak działa system refundowania leków psychotropowych w Polsce, dlatego miło by było gdybyś mi to wyjaśnił
Pablito
zarejestrowany użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: śr wrz 19, 2018 9:18 am
płeć: mężczyzna

Re: Początki

Post autor: Pablito »

Mimo wszystko postaram się o tą diagnozę i abify. W każdym razie aktualnie mam sporo motywacji do walki
Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 8:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Re: Początki

Post autor: Niemamnie »

Na rencie można spokojnie pracować.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.
F20
bywalec
Posty: 9915
Rejestracja: sob kwie 06, 2013 1:02 pm
Status: Elektrotechnik
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 63718896

Re: Początki

Post autor: F20 »

Może Amisan to lepsza opcja na serce od abilify. Ale pewny nie jestem bo brałem tylko rispolept 2 lata i 9 lat abilify. I serce osłabło.
F20
bywalec
Posty: 9915
Rejestracja: sob kwie 06, 2013 1:02 pm
Status: Elektrotechnik
płeć: mężczyzna
Gadu-Gadu: 63718896

Re: Początki

Post autor: F20 »

Zastanawiam się jeszcze nad tym co napisałeś odnośnie zmiany psychiatry. To jest chyba niemożliwe bez zgody obu psychiatrów?
Awatar użytkownika
Niemamnie
zaufany użytkownik
Posty: 15558
Rejestracja: pn lip 30, 2018 8:52 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: z Czarnych Dziur, z Pustek Kul, z Lasu gdzie nie ma Czasu

Re: Początki

Post autor: Niemamnie »

Z pracą na rencie jest tak, że możesz zarabiać do pewnej kwoty, jak przekroczysz kwotę to jest potrącana nadwyżka od renty. Nie ważne czy dają ci zdolność do pracy czy niezdolność, na każdym orzeczeniu ZUS/KRUS można pracować.
Dopóki studiujesz to masz szanse na rentę socjalną, o ile zachorowałeś przed 21 rokiem życia i masz na to dokumentację.
Nie czarujmy się, raz na pewien czas przy F20 trafia się do szpitala i nie ma się pracy, wtedy przydaje się renta na utrzymanie (jedzenie - w szpitalu można umrzeć z głodu, papier toaletowy - nigdy go nie ma, papierosy - dobre aby przekupić innych aby dali ci spokój, szampon, pianka do golenia, maszynki do golenia [tych oficjalnie mieć nie można, ale są], mydło, w razie problemów płyn do płukania ust - ten piją alkoholicy jak nie uda się ich przekupić papierosami).
Do tego napoje energetyczne aby nie dostać impotencji po lekach w szpitalu.
Wiele osób mających władzę nad światem nie ma władzy nad życiem. A ci którzy mają władzę nad życiem nie mają władzy nad światem. Gdzie tu sprawiedliwość.
Awatar użytkownika
PanSerduszko
zaufany użytkownik
Posty: 299
Rejestracja: pt sty 06, 2017 6:38 pm
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Śniadanie

Re: Początki

Post autor: PanSerduszko »

Eden ciebie na Pana Jezusa - dzisejszego Hesusa Nasario.
a oto moja noga
ODPOWIEDZ

Wróć do „kto pomoże”