Bezsenność

Dla osób szukających ogólnej pomocy i wstępnej orientacji dotyczącej choroby.
Kto umie dokładniej nazwać problem proszę pisać w działach tematycznych "Ogólnej dyskusji"

Moderator: Moderatorzy zwykli

Regulamin forum
Uwaga: o pomoc w konkretnych sprawach, dla których odpowiednie działy istnieją w "Dyskusji Ogólnej" proszę pisać tam.Tutaj tylko w sprawie ogólnej pomocy w zorientowaniu się w tematyce, np. gdy ktoś szuka wstępnej pomocy, co począć z taką chorobą i jak nazwać i określić jej objawy
piotrs
zaufany użytkownik

Re: Bezsenność

Post autor: piotrs » wt maja 21, 2019 11:00 pm

jak zolafren nie pomaga na sen
to nie wiem co juz moze jak pomoc
ja po 10 mg zolafrenu na sen o 20
spalem po 14 h i nie moglem sie wybudzic
moze ten solian 400 mg na dobe do 16
wiem jak jest na lekach lekko zmeczyc sie spacer moze dziala jak przekaznik dla mozgu dodatkowo na depresje
zmusic sie wiem ze nikt nie bedzie biegal

hype22
zarejestrowany użytkownik

Post autor: hype22 » czw sty 09, 2020 10:54 pm

wracam po przerwie . po raz 3 wylądowałem w szpitalu psychiatrycznym z powodu myśli samobójczych...Tam na spanie wypisano deprexolet 30, nitrozepam ale go odstawiono , brałem go kilka dni, oraz zolafren 10 , a sam nitrozepam odstawiono i przepisano tisercin 25 mg, nawet 12,5mg pomagało.Po wyjściu że szpitala odżywiałem się tym zestawem leków zwiększono tisercin 25mg i usypiałem do 6 do 7.I tak funcjononwałem do 7 stycznia .OD przedwczoraj śpię do 1 do 2 nad ranem i musiałem dobrać zoliden by dalej spać...Ze bezsennością byłem nawet w Warszawie w IPiN tam lekarz od medycyny snu powiedział że mogło a nie musiało spowodować bezsenność nagłe odstawienie leku zolafren 10. Pisałem nawet do firmy Adamed, odpisali mi że bezsenność ale jak już to tymczasowa. A Ja już sie męczę z bezsennością już od listopada 2018 ciągle coś dobierając na sen. I już nie wiem gidzie szukać przyczyny bezsenności. Mój Lekarz psychiatra stwierdził prodoronalne (zwiastun schizofrenii) przyjmowałem ryspolept dalej dobierając tisercin 25, przyjmowałem nawet zolafren 20 pomogło na chwilę czyt, usypiałem bez dobierania zolpiden, ale pomogło tylko na chwilę , potem i tak dobierałem zolpiden 10. więc nie wiem czy to od schizofreni mam bezsenność. Obecnie dobieram tisercin 25 ( ale spróbuję zwiększyć o 1/2 tab zobaczę czy będę spał dłużej ) oraz zolafren 10 >Lekarz psychiatra stwierdził że to od lęków na 100 % ale jakoś nie czuję ich , teraz faktycznie mogłem mieć we wrześniu opróć lęku , niepokój i dużo stresów . Ale pobyt w szpitalu za pierwszym razem pomógł dawano mi relanium co mnie wyciszyło.Ale pod koniec pierwszego pobytu w szpitalu pojawiły się zaburzenia równowagi zaburzenia widzenia , zaparcia skutek uboczny zolafrenu. Więc już nie wiem gdzie szukać przyczyny mej bezsennośći

Awatar użytkownika
44
zaufany użytkownik

Post autor: 44 » czw sty 09, 2020 11:46 pm

Polecam tlen medyczny na bezsenność, do tego dotleniać się codziennie na świeżym powietrzu.

https://med-studio24.pl/tlen-przenosny- ... gKUjvD_BwE
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.

hype22
zarejestrowany użytkownik

Post autor: hype22 » czw sty 23, 2020 11:33 pm

czy ktoś ma inne propozycje jak sobie poradzić bez leków. bo nie działają nasennie
tisercin zwiększono mi dawkę do 50 mg i tak nie mogle usnąć musiałem dobrać zolpiden 10
wziąłem chlorprotixen 50 to mnie usypia do godziny 3 nad ranem
obecnie biorę zolafren 10, deprexolet 30 , tisercin 50,(brałem wcześniej 25mg i to mi starczało, ale wytworzyła się tolerancja i potrzeba zwiększenia dawki )
Brałem nawet 20 mg zolafrenu ,ale co jakiś czas i tak musiałem dobierać zolpiden 10 by móc usnąć
Czy moja bezsenność może wynikać z mojego zaburzenia osbowości typu schizofrenii

Awatar użytkownika
Patros
bywalec

Post autor: Patros » pt sty 24, 2020 8:09 pm

ja wiem sam po sobie ze normalnie zasnę jak jestem zrelaksowany i o niczym specjalnie nie myślę natomiast jak nakręcę i zacznę myśleć jak wariat to znaczy nerwicowo to nie ma chvja nie zasne...po prostu masz nawalone w głowie i sie nerwicujesz dla tego nie możesz zasnąć xD

Awatar użytkownika
AdamSchibi
bywalec

Post autor: AdamSchibi » ndz sty 26, 2020 3:15 pm

ja spie po 10h dziennie

Wróć do „kto pomoże”