tego napewno nie wiedziałeś. zobacz w jak działa mechanizm wiary w Boga!

Moderator: Darius

Regulamin forum
W dyskusji na tematy religijne oraz duchowości, lecz nie związane ze schizofrenią proszę używać działu tematy dowolne -> filozofia.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Awatar użytkownika
w pogoni za stracony
zaufany użytkownik

tego napewno nie wiedziałeś. zobacz w jak działa mechanizm wiary w Boga!

Postautor: w pogoni za stracony » pt maja 19, 2017 4:21 pm

jest prosty, Bóg wydaje się być kimś dobrym, komu ufamy i kto jest naszy wyobrażeniem o "nieskończoności" i "miłości", "doskonałości". czasami ten obraz zostaje zamazany i zderpecjonowany przez nasze przeżycia. Ponieważ naukowo nie można dowieść że Bóg nie istnieje. Jeżeli ktoś podaje takie dowody to podaje je najczęściej z Pś. co wydaje się być samo w sobie absurdem. Co chyba nie wymaga tłumaczenie.
Co prawda są różne religie i ciężko klasyfikować która jest najwłaściwsza czy która najprawdziwsza. A to rzuca przecież cień na to czym i kim jest Bóg. Co jest odpowiedzią. Żyjemy w czasach gdzie nie można ufać nikomu i niczemu poza własnym rozsądkiem. Ponieważ nie zostanimy rozliczeni ze swojego życia za czyjeść błędy tylko swoje decyzje. Więc wyobraźmy sobie że nasze życie to zbiór wyborów i decyzji według określonych praw i zasad, które musmimy sami poznać i odkryć. Nie można wiedzieć czym jest Bóg jeżeli Go sam nie odkryjesz. Inaczej będziesz błądzić w labiryncie czyiś fantazji czy urojenień.
Jeżeli mówisz że Bóg nie istnieje to kłamiesz i popełniasz błąd logiczny. Nie da się dowieść że nie istnieje o czym wspomniałem. Dlatego życie to droga która do Niego prowadzi.
Pewnie powiesz fajny ten Bóg który patrzy na całe zlo na świecie i nic z z tym nie robi. Patrz na katolików i ch pogańskie obyczaje na pop kulturę w której promowany jest zły.
Jest to wynikiem tego że Bóg mówi nam że JEST ale nie zamierza ingenrowac w wolną wole człowieka, który może go odrzucić. Jeżeli tego chce.
Nie jestem żadnym autorytetem co jest oczywiste i mam wrażenie że do Boga się po prostu dorasta. Trzeba dojrzeć intelektualnie i życiowo żeby go zrozumieć - na swój sposób.
wydaje mi się że tu nie chodzi czy to ważne czy nie. tylko skąd to się bierze. trzeba byłoby hodować dzieci i sprawdzać je czy jak nie będzie się ich uczyło zasad same je odkryją?

kaznodzieja
bywalec

Re: tego napewno nie wiedziałeś. zobacz w jak działa mechanizm wiary w Boga!

Postautor: kaznodzieja » ndz maja 21, 2017 3:33 pm

BÓG na pewno usunie zło z ziemi i to na zawsze.A to że teraz dopuszcza do tego by zło się panoszyło ma ważne powody.

Wróć do „przeżycia religijne”