do motylka

Moderator: Moderatorzy zwykli

Awatar użytkownika
zbyszek
admin
Posty: 7630
Rejestracja: ndz lut 02, 2003 3:24 am
Status: webmaster
płeć: mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Nastrój:

do motylka

Post autor: zbyszek » ndz mar 07, 2010 9:42 pm

motylek1234 pisze:... wydaję mi się że chory nie jest ten dopóki nie uzna się sam za niego i społeczeńtwo go za takiego uzna. ...
To nieprawda, większość z nas na tym forum była chora i to dość poważnie, a wcale się za takich nie uważała. Mnie samego otocznie nie uważało za chorego, potrafiłem to doskonale maskować, a jednak choroba mnie zżerała.

Pediatrzy i psychoanalitycy nie mają kompetencji do stawienia diagnozy schizofrenii. To może zrobić tylko lekarz psychiatra. Na dodatek wcześniejsza diagnoza schizofrenii wcale nie musi się zgadzać po jakimś czasie ! Nie wiadomo dokładnie jakie możliwości drzemią w człowieku i zawsze warto podjąć trud, aby żyć lepiej, pełniej, przyjemniej i bardziej kreatywnie. Wielu ludzi potrzebowało długich lat męki, żeby wyjść do społeczeństwa z ważną misją, po której stali się znani.

Serdecznie doradzam Wam, abyście udali się razem z bratem do dobrej klinik uniwersyteckiej w większym mieście i poprosili jakiegoś znanego profesora o zweryfikowanie diagnozy. Napisz co postanowiliście.

Wróć do „mój brat/siostra jest chory/a”