Jedna osoba jedno konto

dział techniczny, tu proszę kierować pytania i uwagi do administratora i moderatorów
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
FuriaSzatana
zarejestrowany użytkownik

Re: Jedna osoba jedno konto

Postby FuriaSzatana » Tue May 09, 2017 11:00 am

Wiekszym problemem jest podszywanie się pod innych forumowiczów, najczęsciej tych nieaktywnych.
Ostatnio kupiłem sobie książkę która jest praca naukowa o teoriach spiskowych coaz bardziej popularnych. Jak widzę na okładce mojego ulubionego czasopisma kosmitów to rozumiem skalę problemu.

Drogi użytkowniku wcale nie trzeba mieć wiedzy na temat hackingu ani psychiatrii.
Wystarczy zauważyć ze to zwykle forum dla zwyczajnych ludzi dlatego nie istnieje a nawet niemożliwa wydaje się opisana sytuacja.

Nie musisz się tłumaczyć. Zgaduje: na przestrzeni kilku lat miałeś kilka-kilkanaście kont na tym forum. Zgadłem? :-)

w pogoni za stracony
zaufany użytkownik

Postby w pogoni za stracony » Tue May 09, 2017 1:31 pm

Miałem i co?
wydaje mi się że tu nie chodzi czy to ważne czy nie. tylko skąd to się bierze. trzeba byłoby hodować dzieci i sprawdzać je czy jak nie będzie się ich uczyło zasad same je odkryją?

marchewkowy
bywalec

Postby marchewkowy » Tue May 09, 2017 5:02 pm

Multikonta to nie jest aż tak duży problem. Wiekszym problemem jest podszywanie się pod innych forumowiczów, najczęsciej tych nieaktywnych. Można bardzo skutecznie to zrobić do tego stopnia, że sam admin będzie przekonany, że to ta osoba. Adres ip można powielić, trzeba zainstalować wirtualną kartę sieciową i tam mozna wpisać dowolne ip i macadress w ip clone. W ruchu w sieci komputer posługuje się swoim prawdziwym ip a na zapytania ze skryptówz forum odpowiada wirtualnymi danymi. Można posługiwać się innym adresem ip za pomocą VPN-a lub obejść blokadę tora (jeżeli jest zablokowany). Ok można kogoś zidentyfikować po innych danych za pomocą narzędzi na phpbb których jest wiele. Nie wierzcie tak bezgranicznie skryptom. User agent, id przeglądarki, system operacyjny - to wszystko bez problemu można ustawić w spreparowanej przeglądarce, między innymi w takiej z jakiej ja teraz pisze. Oczywiście najpierw należy wszystkie te dane zdobyć od osoby pod którą chcemy się podszyć a jest to banalnie proste łącznie z rozdzielczością ekranu i ilością zainstalowanych czcionek. Wystarczy posłużyć się czymś lepszym od sniffera i wysłać osobie linka na pw czy gdziekolwiek. Po kliknięciu w link mamy wszystkie dane a ofierze wyświetla się na ekranie tylko śmieszny obrazek. Polecam forum hack.pl, pozdrawiam.
Większych bzdur od dawna nie czytałem - możesz wytłumaczyć co ma mac address z internetem wspólnego - z tego co ja wiem to mac address operuje na warstwie OSI drugiej... Wirtualna karta sieciowa? A kto do niej przeroutuje ruch? Nie tak odbywa się IP spoofing... Zdecydowanie usuń konto i wróć jak chociaż trochę zaczniesz pisać z sensem... polecam zapoznanie się z podstawami na jakich działają sieci komputerowe.

PS. O blokadzie TOR'a pisałem już dawno i fakt - powinno się ją zastosować i tutaj.

zbyszek
admin
Status: informatyk

Postby zbyszek » Wed May 10, 2017 5:41 am

Wiekszym problemem jest podszywanie się pod innych forumowiczów ...
A skąd wiesz, że coś takiego w ogóle istnieje jak podszywanie się ? Mnie nic o tym nie wiadomo. Forum nie ma żadnego połączenia VPN, lecz jeśli nawet udałoby Ci się odgadnąć numer IP, z którego pisał inny użytkownik, nadal nie będziesz potrafił się jako ten ktoś inny zalogować. Nie wierzysz ? - Spróbuj udać kogoś innego.

Return to “o tym forum”