Jedna osoba jedno konto

dział techniczny, tu proszę kierować pytania i uwagi do administratora i moderatorów
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
zbyszek
admin
Status: informatyk

Re: Jedna osoba jedno konto

Postby zbyszek » Sun May 07, 2017 2:17 pm

No dobrze, ale to trochę inna sprawa dlaczego ludzie piszę zamiast do innych ludzi tylko do ekranu. - Może kiedyś ekran odpowie.

W tym wątku wróćmy proszę jednak do pytania po co Ci wiele kont. Czy tylko dlatego, bo zapomniałeś ? Jeśli tak, zadbamy o to, i możemy Ci przypomnieć, jeśli tylko się do nas o to zwrócisz. W końcu mamy jakieś narzędzie wykrywające wielokrotne konta. Lecz sam wolałbym podejść do tego trochę inaczej i zrozumieć takie potrzeby. Może uda się je inaczej zaspokoić i nie będziemy nikogo molestować, że rejestruje się po raz drugi.

w pogoni za stracony
zaufany użytkownik

Postby w pogoni za stracony » Sun May 07, 2017 2:41 pm

oczywiśćie zbyszku że nie ma w tym nic złego. trzeba byłoby sobie zadać pytanie co miałoby być w tym szkodliwego? to już jest chorobowe. zwłaszcza że zaufani użytkownicy mają możliwość zmiany nicka...

jednak jeżeli ktoś zwyczajnie nadużywa opcji zakładania nowego konta to należałoby się zastanowić nad tym czy trzeba odnieść się do zachowania jednostki czy po prostu to jakoś uogólniać i stosować to dla wszystkich.
wydaje mi się że tu nie chodzi czy to ważne czy nie. tylko skąd to się bierze. trzeba byłoby hodować dzieci i sprawdzać je czy jak nie będzie się ich uczyło zasad same je odkryją?

Kicius_XXL
moderator
moderator

Postby Kicius_XXL » Sun May 07, 2017 3:23 pm

jeśli innych wiele kont jednego użytkownika nie irytuje, to mnie też
:roll:
„Nie mów co chcesz, abyś nie usłyszał czego nie chcesz.” - Mikołaj Rej.

marchewkowy
bywalec

Postby marchewkowy » Sun May 07, 2017 5:23 pm

Jest wiele powodów dla których użytkownik powinien posiadać tylko i wyłącznie jedno konto.

Pierwsza sprawa - z uwagi na psychikę innych użytkowników - posiadając wiele kont można samodzielnie dręczyć innych użytkowników (na różnorakie sposoby).

Druga - tak stanowi regulamin - sam fakt iż administracja forum oraz moderacja nie zauważa tego daje dużo do myślenia. Czy jeśli administracja/moderacja sama świadomie przymyka na to oko i jeszcze się tym chwali nie świadczy o tym iż regulamin jest jedynie czymś co ma wyglądać, że jest jednak jego przestrzeganie jest jedynie opcjonalne? Rozumiem iż Zbyszek tworząc regulamin miał zamiar forum jakoś ukierunkować, nadać mu jakąś formę... czy to już jest przeszłością?

Trzecia - sens tworzenia jakichkolwiek ankiet mija się z celem.

Czwarta - jest to godzenie się na pogłębianie się choroby, które może w skrajnych przypadkach doprowadzić do wytworzenia się chorób psychicznych z grupy F44 (które bywają dużo groźniejsze niż F20)

Piąta - Założenie Zbyszka - (przypominam sobie z pamięci, jeśli coś przekręcę proszę o poprawienie) - w jednej z rozmów Zbyszek stwierdził iż forum ma dawać wgląd w historię choroby, aby można po latach wrócić do tego co się pisało i ocenić, ewentualnie zmienić zdanie na jakiś temat.

PS. Jeśli moderator ulega wpływowi innych i godzi się na łamanie regulaminu - czy powinien być moderatorem - kwestia którą tutaj poruszałem wielokrotnie. Prywatna opinia moderatora na dany temat nie tylko nie powinna ale również nie ma prawa wpływać na akcje moderatorskie jakie podejmuje - tę kwestię poruszał także Zbyszek kilkukrotnie, jest to także poruszone w regulaminie.

w pogoni za stracony
zaufany użytkownik

Postby w pogoni za stracony » Sun May 07, 2017 6:14 pm

też szanuje zbyszka ale przestańcie już z tą wyrocznią.
wydaje mi się że tu nie chodzi czy to ważne czy nie. tylko skąd to się bierze. trzeba byłoby hodować dzieci i sprawdzać je czy jak nie będzie się ich uczyło zasad same je odkryją?

karuna
moderator
moderator

Postby karuna » Sun May 07, 2017 6:15 pm

Osoba mnożąca konta ma problem, którego rozwiązanie leży w kwestii ogarnięcia się, jak to mówi młodzież.
bez strachu doprawdy

marchewkowy
bywalec

Postby marchewkowy » Sun May 07, 2017 7:55 pm

Osoba mnożąca konta ma problem, którego rozwiązanie leży w kwestii ogarnięcia się, jak to mówi młodzież.
Jest to dział techniczny forum, moim zdaniem problem poszczególnego użytkownika powinno omawiać się w innych działach - w tym dziale powinno się omawiać problemy techniczne forum - moderacja jest częścią forum, regulamin i jego nieprzestrzeganie również - szczególnie gdy dotyczy nieprzestrzegania regulaminu przez tych którzy powinni moderować forum. Zgodnie ze starym powiedzeniem ryba psuje się od głowy.

W związku z tym proszę o ustosunkowanie się do regulaminu albo jego zmianę na taki który pozwoli moderatorom lub/i użytkownikom na nieprzestrzeganie regulaminu.

Zgodnie z punktem regulaminu 3/3 wiele kont należących do tego samego użytkownika powstałych bez wcześniejszej (co wynika z regulaminu) zgody administracji powinno zostać połączone w jedno.
też szanuje zbyszka ale przestańcie już z tą wyrocznią.
Nie chodzi o szacunek do Zbyszka czy jego brak - chodzi o integralność - albo regulamin jest albo istnieje tylko teoretycznie i można być ignorowany przez użytkowników, moderację i administrację.

w pogoni za stracony
zaufany użytkownik

Postby w pogoni za stracony » Sun May 07, 2017 8:57 pm

Nie chodzi o szacunek do Zbyszka czy jego brak - chodzi o integralność - albo regulamin jest albo istnieje tylko teoretycznie i można być ignorowany przez użytkowników, moderację i administrację.
Nie obraz się marcz ale zadając takie pytania wychodzisz na idiote.

Bo chyba działalność admina i aktywność moderatorów jest odpowiedzią na twoje pytanie.

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Sun May 07, 2017 9:14 pm

Myślę w tej sprawie raczej jak Marchewkowy. Niezależnie do jakiego wniosku dojdziemy w tej dyskusji regulamin dopóki nie został zmieniony obowiązuje taki jaki jest obecnie. Fakt, że nie zawsze wyciągaliśmy z jego łamania sankcje wynika z tego, że sam nie miałem zbyt wiele czasu, żeby zająć się szukaniem podwójnych rejestracji. Na te, na które mi ktoś zwrócił uwagę reagowałem i póki co tak będę robił.

A dlaczego podwójne rejestracje są szkodliwe ? - Bo stwarzają sztuczną rzeczywistość. Chcemy rozmawiać tu z żywymi ludźmi, ich rozumieć, do nich się zwracać, a nie do kogoś rozbitego na wiele "użytkowników". Na dodatek nie wiemy kto ma inne konta, a kto nie, w rozmowie z kimś takim czujemy się brani trochę mało poważnie, jako partnerzy do rozmowy. Jestem przekonany, że podobnie nieswojo czują się w takich sytuacjach użytkownicy, którzy z drugiej strony sami posiadają podwójne konta, a to przecież nic innego, jak pewna degradacja kultury dialogu. Po prostu tylko pewne dostępna technika, która wykoślawia zwykły dialog.

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Sun May 07, 2017 9:22 pm

No więc, Patrycjusz Grządka, czy jesteś zdania, że mamy wymienić tu ile kto ma innych kont ?

karuna
moderator
moderator

Postby karuna » Sun May 07, 2017 9:29 pm

No więc, Patrycjusz Grządka, czy jesteś zdania, że mamy wymienić tu ile kto ma innych kont ?
ciekawe nawet.. :eusa-violin:
bez strachu doprawdy

Kicius_XXL
moderator
moderator

Postby Kicius_XXL » Mon May 08, 2017 1:20 am

Do marchewkowy.
Czytam twoje posty na tematy polityczne z ciekawością. Nikt mnie nie zmusza do refleksji, raczej to czynię z powiedzmy z wolnego czasu. I dalej to czynić będę.
Co do moderowania forum, to zostałem nim z sympatii do tego miejsca, wszystkich użytkowników i Zbyszka. Gdybyś mi zaproponował moderowanie na swoim forum z swoimi wymogami jakim musiał podołać musiałbyś mi płacić ciężką kasę. Piszę to dla tego, ze użyłeś słowo moderator za wiele razy.
To nie scena polityczna to forum delikatnie mówiąc dla ludzi z zaburzeniami psychicznymi i nie wiadomo kiedy i kto zarejestruje się! Forum tworzą wszyscy użytkownicy. Każdy może mieć schizy, urojenia. To jest miejsce gdzie o tym wiemy.Nie podobają mi się multikonta więc o tym piszę. Chcę by się domniemany użytkownik zastanowił nad swoim postępkiem, zanim założy kolejne konto by zapobiec nieprzyjemnych sytuacjom jak usuwanie, napominanie.
Chciałbym by na forum było sympatycznie i ludzie czuli sie tu swobodnie, ale to zależy właśnie od ludzi jaki stworzą klimat.
Jako moderator jestem raczej jako sługa, chcę być pomocny, ale nie chcę być katem.
Mam prawo do prywatnych wypowiedzi.
„Nie mów co chcesz, abyś nie usłyszał czego nie chcesz.” - Mikołaj Rej.

marchewkowy
bywalec

Postby marchewkowy » Mon May 08, 2017 1:28 am

Tak masz prawo do prywatnych wypowiedzi, nigdzie go chyba nie podważyłem.

Co do funkcji moderatora - moim zdaniem - moderator ma tylko i wyłącznie jedną funkcję - egzekwowanie regulaminu. Cała reszta powinna być właśnie nim opisana.

FuriaSzatana
zarejestrowany użytkownik

Postby FuriaSzatana » Tue May 09, 2017 10:16 am

Multikonta to nie jest aż tak duży problem. Wiekszym problemem jest podszywanie się pod innych forumowiczów, najczęsciej tych nieaktywnych. Można bardzo skutecznie to zrobić do tego stopnia, że sam admin będzie przekonany, że to ta osoba. Adres ip można powielić, trzeba zainstalować wirtualną kartę sieciową i tam mozna wpisać dowolne ip i macadress w ip clone. W ruchu w sieci komputer posługuje się swoim prawdziwym ip a na zapytania ze skryptówz forum odpowiada wirtualnymi danymi. Można posługiwać się innym adresem ip za pomocą VPN-a lub obejść blokadę tora (jeżeli jest zablokowany). Ok można kogoś zidentyfikować po innych danych za pomocą narzędzi na phpbb których jest wiele. Nie wierzcie tak bezgranicznie skryptom. User agent, id przeglądarki, system operacyjny - to wszystko bez problemu można ustawić w spreparowanej przeglądarce, między innymi w takiej z jakiej ja teraz pisze. Oczywiście najpierw należy wszystkie te dane zdobyć od osoby pod którą chcemy się podszyć a jest to banalnie proste łącznie z rozdzielczością ekranu i ilością zainstalowanych czcionek. Wystarczy posłużyć się czymś lepszym od sniffera i wysłać osobie linka na pw czy gdziekolwiek. Po kliknięciu w link mamy wszystkie dane a ofierze wyświetla się na ekranie tylko śmieszny obrazek. Polecam forum hack.pl, pozdrawiam.

w pogoni za stracony
zaufany użytkownik

Postby w pogoni za stracony » Tue May 09, 2017 10:40 am

Wiekszym problemem jest podszywanie się pod innych forumowiczów, najczęsciej tych nieaktywnych.
Ostatnio kupiłem sobie książkę która jest praca naukowa o teoriach spiskowych coaz bardziej popularnych. Jak widzę na okładce mojego ulubionego czasopisma kosmitów to rozumiem skalę problemu.

Drogi użytkowniku wcale nie trzeba mieć wiedzy na temat hackingu ani psychiatrii.
Wystarczy zauważyć ze to zwykle forum dla zwyczajnych ludzi dlatego nie istnieje a nawet niemożliwa wydaje się opisana sytuacja.

Return to “o tym forum”