Uważam,że każdy post powinien być płatny

dział techniczny, tu proszę kierować pytania i uwagi do administratora i moderatorów
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Tup
zaufany użytkownik

Uważam,że każdy post powinien być płatny

Postby Tup » Tue May 02, 2017 9:38 pm

Witam
Wtedy więcej osób by zdecydowanie pisało.A tak mam wrażenie,że zdobywa się haki na tych co piszą.To rujnuję demokrację na forum.

Pozdro Generał Tup

JagodowyWilkołak
zaufany użytkownik

Re: Uważam,że każdy post powinien być płatny

Postby JagodowyWilkołak » Tue May 02, 2017 9:45 pm

Don't worry, be chory. :)

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Wed May 03, 2017 12:11 am

Tak, za wartościowy post zapłata a za zły kara pieniężna. Każdy bardzo będzie musiał się starać, żeby przynajmniej utrzymać bilans w okolicach zera.
I tym sposobem przeprowadzimy selekcję, wywołamy konkurencję, doskonalenie się a forum stanie się rynkiem.
Niestety to chyba odpada, bo forum dla osób chorych nie może być komercyjne. Darmo wzięliście, darmo dawajcie.

marchewkowy
bywalec

Postby marchewkowy » Mon May 08, 2017 1:47 am

Interesujący pomysł, tylko chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób by były te posty oceniane? Kto by decydował o tym ile jaka treść jest warta, kto ma zarabiać a kto tracić.

Taka forma "wolności słowa" istniała kiedyś w Polsce, z resztą istnieje nadal w wielu miejscach na świecie (chociażby jednym z nich są niemcy). Waluty jednak czasem się różnią, czasami są to pieniądze innym razem życie, innym razem jedynie odsiadka... tak forma nagradzania i karania pieniężnego wydaje się nawet i kusząca dopóki nie ma się świadomości po co takie rozwiązania zostały wprowadzone.

zbyszek
admin
Status: informatyk

Postby zbyszek » Mon May 08, 2017 8:15 am

... forum dla osób chorych nie może być komercyjne.
Też tak myślę. Tym bardziej, że nawet zdrowi mają różny poziom majętności, którego nie da się łatwo uwzględnić, a on przytłacza wszelkie oceny. Wystarczy spojrzeć na rozbieżności w stawkach: niższe renty po 700 zł, honoraria miesięczne prezesów w spółkach skarbu po 32 tysiące /miesiąc, a ci ludzie jedzą w sumie tak samo i mieszkać też powinni podobnie.

Niemniej użytkownicy płacą dając swoje przeżycia, losy, dane osobowe dot. uczuć, etc. Raczej wymagamy, że taki układ był fair, a nie nadużywany do pustej zabawy z ekranem.

marchewkowy
bywalec

Postby marchewkowy » Mon May 08, 2017 10:30 am

Też tak myślę. Tym bardziej, że nawet zdrowi mają różny poziom majętności, którego nie da się łatwo uwzględnić, a on przytłacza wszelkie oceny. Wystarczy spojrzeć na rozbieżności w stawkach: niższe renty po 700 zł, honoraria miesięczne prezesów w spółkach skarbu po 32 tysiące /miesiąc, a ci ludzie jedzą w sumie tak samo i mieszkać też powinni podobnie.
Co nie oznacza iż powinni posiadać podobne przychody. Jeśli ktoś jest na przykład chory i nie może pracować w żadnym wypadku nie powinien dostawać podobnej kwoty jak osoba pracująca, szczególnie pracująca w wysoko wydajnym przedsiębiorstwie i pełniąca odpowiedzialną funkcję.

Inną kwestią jest, że renty są zbyt niskie oraz wiele osób dostaje je bezpodstawnie. Renty powinny być wyższe, jednak pobieranie renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy i pracowanie w tym samym czasie jest chyba pomyłką?

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Mon May 08, 2017 11:06 am

No tak, to ciekawy temat, niemniej jeśli chodzi o opłatę za posty można byłoby ustalić np. 10 groszy za post w bitcoins, lecz jeszcze się tym nimi posługiwałem. Może ktoś, kto je zna zechce coś podpowiedzieć.

marchewkowy
bywalec

Postby marchewkowy » Mon May 08, 2017 11:27 am

No tak, to ciekawy temat, niemniej jeśli chodzi o opłatę za posty można byłoby ustalić np. 10 groszy za post w bitcoins, lecz jeszcze się tym nimi posługiwałem. Może ktoś, kto je zna zechce coś podpowiedzieć.
Nadal będzie to cenzurą - szczególnie w przypadku osób które są chore i mają potrzebę wypowiedzenia się. W zasadzie nie mam wątpliwości co do tego, że takie podejście doprowadzi do upadku tego forum.

Co innego podać konto na zbiórkę pieniędzy na utrzymanie serwera, stworzyć pasek na górze forum którego 100% byłoby kosztem utrzymania forum i dać ludziom możliwość dobrowolnych anonimowych wpłat niezależnych od treści umieszczanych na forum aby nie faworyzować nikogo a opłaty traktować nie jako opłatę za lepszy status, nie jako opłatę za umieszczanie jakichkolwiek treści a jako dobrowolną darowiznę na utrzymanie serwera.

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Mon May 08, 2017 12:14 pm

No dobrze, tak moglibyśmy zbierać pieniądze. Niemniej czy przez fakt zbiórki nie powstaną obowiązki wobec ZUS, urzędu skarbowego i inne, które uwzględniwszy potrzebny na ich wypełnienie czas prowadzą do wniosku, że cała sprawa będzie dość stratną inwestycją. Aby się tym przyzwoicie zająć już muszę wyłożyć 250 zł na poradę radcy podatkowego. Kiedy podając numer konta zbiorę te 250 zł ? Po trzech miesiącach ? I co powiem wtedy wpłacającym ? - Że wpłacili na konto jakiegoś specjalisty podatkowego ?

Mój wniosek dotyczy polityki. Dopóki państwo rzekomo polskie sabotuje inicjatywy społeczne nie mam z nimi szans, bo oni mają aparat, urzędników, ich biurka i obrotowe fotele, za które płacę ja lub ci użytkownicy forum, którzy zechcą mnie poprzeć. W rzeczywistości poprą te biurka, żeby siedzący za nimi ludzie mogli tym sprawniej dziwować się nad słusznością przyznania renty komuś z uczestników forum lub nieprzyznania. Można byłoby powiedzieć, że niczego od nich nie chcemy, lecz zostawią nas w spokoju dopiero jeśli zrezygnujemy z posługiwania się pieniędzmi, co niniejszym czynimy.

Mylę się ?

w pogoni za stracony
zaufany użytkownik

Postby w pogoni za stracony » Mon May 08, 2017 12:19 pm

Wydaje mi się ze typ żartował.
wydaje mi się że tu nie chodzi czy to ważne czy nie. tylko skąd to się bierze. trzeba byłoby hodować dzieci i sprawdzać je czy jak nie będzie się ich uczyło zasad same je odkryją?

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Mon May 08, 2017 12:25 pm

Jakość treści na forum można oceniać bez pieniędzy. Są wartości cenniejsze od bogactwa materialnego.
Tylko pytanie, jakie treści na tym forum mogłyby być uznane za wartościowe.
Szczere, oryginalne objawy psychozy, niepoczytalności, szkody, czy losy powracających do zdrowia czy też jeszcze bardziej zdrowe i trzeźwe widzenie tych spraw i pacjentów np. przez psychiatrów czy osoby zdrowe mające do czynienia z osobami chorymi w swoim otoczeniu.
Z forum jest jak ze szpitalem psychiatrycznym. Występują tam różne osoby. Jeżeli sami pacjenci, to nastąpi anarchia.
Sądzę jednak, że lepiej pieniędzy nie mieszać w te sprawy. Chorujący w realnym świecie są ubezpieczeni od szkód dla siebie i dla rynku możliwych przez te problemy ze zdrowiem. Bez tego automatyczna machina ekonomiczna wciągnęłaby ich w bardzo dziwne konsekwencje.
Żadne automaty nie zastąpią nadzoru ludzkiego, tak jak w realnym świecie. Potrzebne byłyby osoby działające podobnie do personelu szpitali :)

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Mon May 08, 2017 12:51 pm

Czy ten typ, który żartował to ja ?
Jakość treści na forum można oceniać bez pieniędzy.
To nieporozumienie, nikt niczego takiego nie proponował.

marchewkowy
bywalec

Postby marchewkowy » Mon May 08, 2017 1:08 pm

No dobrze, tak moglibyśmy zbierać pieniądze. Niemniej czy przez fakt zbiórki nie powstaną obowiązki wobec ZUS, urzędu skarbowego i inne, które uwzględniwszy potrzebny na ich wypełnienie czas prowadzą do wniosku, że cała sprawa będzie dość stratną inwestycją.
https://forumprawne.org/prawo-finansowe ... rwera.html

Jeśli w tytule przekazu był dopisek "darowizna" kwota by nie przekroczyła limitu to nie ma z tym zbyt dużo komplikacji.

Przekazy bez dopisku "darowizna" w tytule należałoby odsyłać do nadawcy.

w pogoni za stracony
zaufany użytkownik

Postby w pogoni za stracony » Mon May 08, 2017 1:18 pm

Czy ten typ, który żartował to ja ?
Pisałem tup Ale korekta w telefonie poprawiła na typ.
wydaje mi się że tu nie chodzi czy to ważne czy nie. tylko skąd to się bierze. trzeba byłoby hodować dzieci i sprawdzać je czy jak nie będzie się ich uczyło zasad same je odkryją?

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Mon May 08, 2017 1:35 pm

Jakość treści na forum można oceniać bez pieniędzy.
To nieporozumienie, nikt niczego takiego nie proponował.
Ale ludzie sądzą, że chorym nie chce się pisać za darmo, charytatywnie.
Zdrowym też nie.

Return to “o tym forum”