Możliwość edycji postów

dział techniczny, tu proszę kierować pytania i uwagi do administratora i moderatorów
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT

Czy jesteś za nieograniczonym czasem edycji postów?

Tak
14
67%
Nie
4
19%
Nie wiem/Trudno powiedzieć
3
14%

Total votes: 21

Petruccio
zaufany użytkownik

Możliwość edycji postów

Postby Petruccio » Wed Jan 04, 2017 7:13 pm

Byłbym jednak za tym, żeby możliwość edycji postów był ograniczony do max. 1 godz.

marchewkowy
bywalec

Re: Możliwość edycji postów

Postby marchewkowy » Wed Jan 04, 2017 7:22 pm

Pytanie czy uznać, że prawo działa wstecz?

Czy możesz rozwinąć jak wyobrażasz sobie wprowadzenie takowej zmiany?
Czy tyczyć się będzie jedynie nowych postów, czy może już istniejących?

W systemach totalitarnych często się zdarzało, że to co dyktatura uznała za swój błąd próbowała naprawiać stosując prawo które obejmowało swoim zasięgiem czyny zaistniałe porzed wprowadzeniem takowego prawa.

Z takich systemów politycznych uciekać należy tak szybko jak to tylko możliwe. Ludność zawsze się orientowała i zawsze powstawało więcej problemów niż zysku z takiego rozwiązania sprawy. Wyjątkiem jest tutaj Korea Północna - która to stosuje odpowiedzialność zbiorową, nie wiem czy wiesz ale tam jak ktoś ucieka za granicę to karą obarcza się rodzinę, zostają zamknięci w obozach pracy. Co ciekawe podobnie traktują samobójców - ogólnie wiadomym faktem jest tam, że odebranie sobie życia wiąże się z automatycznym skazaniem rodziny na obóz. Z drugiej strony - cały kraj jest obozem... pewnie długo się tam nic nie zmieni.

Kill Me Again
bywalec
Status: nie lubie mówić. czuje się nie rozumiany.

Postby Kill Me Again » Wed Jan 04, 2017 7:22 pm

to jest forum dla psychicznie chorych. jak ktoś dojdzie do siebie, to powinien mieć prawo usunięcia swoich postów. wlącznie z usunięciem konta. zbyszek tak chyba zrobił z salydusem, karuna, i sillygrafem?
jeżeli jesteś głupi to znaczy że nigdy nie spotkałeś mądrego człowieka.

marchewkowy
bywalec

Postby marchewkowy » Wed Jan 04, 2017 7:25 pm

ups pomyłka...

Kill Me Again
bywalec

Postby Kill Me Again » Wed Jan 04, 2017 7:27 pm

marchewkowy. jaki dowcip mają ludzie zdrowi, a jaki dowcip mają ludzie chorzy psychicznie?

Petruccio
zaufany użytkownik

Postby Petruccio » Wed Jan 04, 2017 7:29 pm

Byłbym za tym, żeby ograniczenie czasowe dotyczyło wszystkich postów, także tych starszych.
to jest forum dla psychicznie chorych. jak ktoś dojdzie do siebie, to powinien mieć prawo usunięcia swoich postów. wlącznie z usunięciem konta.
Skoro to jest forum dla psychicznie chorych, to każdy zrozumie, że ktoś mógł mieć gorszy okres. Moim zdaniem także posty napisane w psychozie są bardzo ważne.

Kill Me Again
bywalec

Postby Kill Me Again » Wed Jan 04, 2017 7:32 pm

Skoro to jest forum dla psychicznie chorych, to każdy zrozumie, że ktoś mógł mieć gorszy okres. Moim zdaniem także posty napisane w psychozie są bardzo ważne.
każdy ma prawo do wstydu i ciężko go przekonywać, że wstydzić się nie powinien to słynne zbyszka "bez strachu" jest cynizmem. bo jeżeli powiesz coś głupiego niekoniecznie w psychozie ale załóżmy po pobycie w szpitalu gdzie jesteś leczony przez pacjentów od 1 w nocy do 4 rano, ale jak dojdziesz do siebie, to wypatrzeniem jest stwierdzenie żebyś się nie wstydził, to jest LEWACKIE myślenie.

Petruccio
zaufany użytkownik

Postby Petruccio » Wed Jan 04, 2017 7:35 pm

Ja nie mówię, że nie można się wstydzić własnych postów. Ale nie uważam, że powinny one od razu zniknąć. Przecież jeśli ktoś zmienił zdanie, to może napisać sprostowanie w kolejnym poście. I ten ostatni post zawsze będzie ważniejszy.

Kill Me Again
bywalec

Postby Kill Me Again » Wed Jan 04, 2017 7:40 pm

nie rozumiesz w takim razie czym jest wstyd. wstyd pojawia się w sytuacji, w której normalnie czegoś byś nie zrobił ale ze względu na okoliczności to ci się zdarzyło. jeżeli normalnie byś tego nie zrobił czyli napisał. to co tu prostować albo tłumaczyć?

jeżeli pisanie faktycznie ma coś dawać temu co pisze powinno szanować jego wole w momencie kiedy już nie chce się tym dzielić. bo zabronienie tego zaprzecza temu, że to ma coś dawać. wtedy uznajemy co jest dla niego dobre według nas. i nie szanujemy zdania tego na którego "dobru" nam zależy. takie ubezwłasnowolnienie.

marchewkowy
bywalec

Postby marchewkowy » Wed Jan 04, 2017 7:41 pm

Byłbym za tym, żeby ograniczenie czasowe dotyczyło wszystkich postów, także tych starszych.
to jest forum dla psychicznie chorych. jak ktoś dojdzie do siebie, to powinien mieć prawo usunięcia swoich postów. wlącznie z usunięciem konta.
Czy sądzisz, że gdyby publicznie podać do wiadomości informacje o zasadach ludzie by tutaj pisali?

Czy to czasem nie jest próba ratowania "integralności" forum w związku z konfliktem jaki tutaj panuje?

Czyli aby ratować integralność forum zniszczy się ją całkowicie? Pokaże się użytkownikom, że oni się tutaj nie liczą, poświęci się ich wolność dla ratowania forum? Czy nie wydaje się Tobie, że takie działanie przyniesie wręcz odwrotny rezultat? Ludzie stwierdzą - ok, było tak, jest inaczej, nikt się nas o to nie pytał? Pewnie - administracja będzie miała wtedy wymówkę, zrzuci to na tego kto jest stroną tego konfliktu a nie jest w zespole administracyjnym. Takie coś kupi (strzelam) 30%, 30% będzie wiedzieć że to totalna bzdura i bełkot... reszta nie będzie zainteresowana tematem i nie będzie miała pojęcia o zmianach... Świetny sposób na jeszcze większe spolaryzowanie społeczności, pomysł jak pisałem rodem z Korei Północnej - odpowiedzialność zbiorowa i prawo działające wstecz...

Zbyszku - serio, zrób to - jak to zrobisz to ściągnę szybko phpBB, odpalę na serwerze (nawet domowym, z obecnym łączem kilka tysięcy użytkowników pociągnie symultanicznie...) i zrobię nowe forum... oczywiście nie mam takiego zamiaru - jak widać większość tematów mijam tutaj szerokim łukiem... ale w takim przypadku bym poważnie rozważył taką ewentualność z czystej ciekawości jako eksperyment społeczny :D

Kill Me Again
bywalec

Postby Kill Me Again » Wed Jan 04, 2017 7:43 pm

rozczaruje Cię marchewkowy. wszyscy piszą na Evocie, bo tu jest zbyszek. cała tajemnica.

marchewkowy
bywalec

Postby marchewkowy » Wed Jan 04, 2017 7:44 pm

Ja nie mówię, że nie można się wstydzić własnych postów. Ale nie uważam, że powinny one od razu zniknąć. Przecież jeśli ktoś zmienił zdanie, to może napisać sprostowanie w kolejnym poście. I ten ostatni post zawsze będzie ważniejszy.
Oboje wiemy, że chodzi tutaj o to co ostatnimi czasy dzieje się na forum - nie, nie wstydze się tego co piszę ani pisałem. Wiesz dobrze, że to forma protestu przeciw właśnie takim zachowaniom jak sam zaproponowałeś w tym wątku :D

Jesteś świetnym przykładem, co niektórych ludzi odrzuca - zabieranie im wolności, również tej związanej z odejściem jak i usunięciem postów, jednak głównym aspektem jest tutaj cenzura.

Kill Me Again
bywalec

Postby Kill Me Again » Wed Jan 04, 2017 7:46 pm

ludzie mają problem z pisaniem na temat. to znaczy.

Petruccio
zaufany użytkownik

Postby Petruccio » Wed Jan 04, 2017 7:59 pm

Czy sądzisz, że gdyby publicznie podać do wiadomości informacje o zasadach ludzie by tutaj pisali?
Przecież piszę na publicznym forum, niczego nie ukrywam.
Czy to czasem nie jest próba ratowania "integralności" forum w związku z konfliktem jaki tutaj panuje?
Jak zauważyłeś, nie zabierałem głosu w związku z twoim konfliktem z moi. Bardziej mam tu na uwadze takie sytuacje jak z użytkownikiem Edenem, który nagminnie korzystał z tego prawa.
Czyli aby ratować integralność forum zniszczy się ją całkowicie? Pokaże się użytkownikom, że oni się tutaj nie liczą, poświęci się ich wolność dla ratowania forum?
Ale wolność to nie jest robienie, co się chce. Twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna drugiego człowieka. Więc gdy ktoś nadużywa swojej wolności, to ktoś inny na tym zawsze cierpi. Wg mnie to trochę egoistyczne myślenie, że "ja mogę wszystko, a wy mi naskoczcie!"
Czy nie wydaje się Tobie, że takie działanie przyniesie wręcz odwrotny rezultat? Ludzie stwierdzą - ok, było tak, jest inaczej, nikt się nas o to nie pytał?
Nie uważam tak. Przecież czasowe ograniczenie edycji postów to nie jest jakiś ewenement, tylko normalna praktyka na forach. To raczej tutaj, na evocie, sytuacja jest dziwaczna.
Nikt się nie pytał? Przecież pytam się o to w tym wątku właśnie. Zbyszek może wziąć to pod uwagę bądź nie. Wszystko jest transparentne. Zresztą nie wypowiadam się z pozycji moderatora, tylko zwykłego użytkownika, gdyż ja jako moderator nie mam nawet możliwości technicznych, żeby wprowadzić takie zmiany. A więc każdy może wypowiedzieć swoje sugestie co do tego forum w tym dziale właśnie.
Pewnie - administracja będzie miała wtedy wymówkę, zrzuci to na tego kto jest stroną tego konfliktu a nie jest w zespole administracyjnym. Takie coś kupi (strzelam) 30%, 30% będzie wiedzieć że to totalna bzdura i bełkot... reszta nie będzie zainteresowana tematem i nie będzie miała pojęcia o zmianach... Świetny sposób na jeszcze większe spolaryzowanie społeczności, pomysł jak pisałem rodem z Korei Północnej - odpowiedzialność zbiorowa i prawo działające wstecz...
Nie za bardzo rozumiem twoich obaw...

Petruccio
zaufany użytkownik

Postby Petruccio » Wed Jan 04, 2017 8:04 pm

Oboje wiemy, że chodzi tutaj o to co ostatnimi czasy dzieje się na forum
Nawet nie czytałem ostatnio postów z działu "polityka", więc nie, nie wiem, o co chodzi.
Jesteś świetnym przykładem, co niektórych ludzi odrzuca - zabieranie im wolności, również tej związanej z odejściem jak i usunięciem postów, jednak głównym aspektem jest tutaj cenzura.
Chyba masz jednak jakieś obawy. Ograniczenie czasowe edycji postów=cenzura?

Return to “o tym forum”