Oświadczenie - "Moderacja"

dział techniczny, tu proszę kierować pytania i uwagi do administratora i moderatorów
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
marchewkowy
bywalec
Posts: 1682
Joined: Mon Oct 27, 2008 2:36 am
płeć: mężczyzna

Oświadczenie - "Moderacja"

Postby marchewkowy » Mon Jan 02, 2017 2:25 am

1 - Uważam iż moderatorem nie powinna być żadna osoba należąca do grupy osób o skrajnych poglądach.

2 - Uważam iż moderator który wymoderował post skierowany do własnej osoby - czyli był sędzią we własnej sprawie - powinien postąpić honorowo i zrzec się statusu moderatora. Jeśli nie, administrator powinien postąpić sprawiedliwie i usunąć taką osobę z grona moderatorów. Tak jest to największe przewinienie jakie moderator może popełnić. Moderator na forum pełni funkcję podobną do sędziego - a wiadomo chyba co się robi z sędzią który prowadzi własne sprawy, nie mówiąc o rozwiązywaniu ich na własną korzyść.

3 - Uważam iż nie przystoi moderatorowi prowadzić aktywnej propagandy politycznej i wykraczać w tej dziedzinie poza podawanie faktów.

Jest to moja opinia i nie żądam aby każdy się z nią zgadzał, jeśli jednak ktoś się nie zgadza proszę o podanie argumentów przeciw tym punktom co wypisałem, proszę o ograniczenie się z komentarzami pokroju - "nie, bo nie".

PS. Zastrzegam sobie prawo do edycji tego posta, w celu dodania kolejnych punktów. Podając argumenty proszę o cytowanie punktów w pełni aby uniknąć podejrzeń o zmianę tych punktów. Jeśli by miała nastąpić zmiania treści któregoś z punktów punkt edytowany będzie umieszczony w cytacie pod wyedytowany.
Zachęcam do podawania kolejnych propozycji punktów które jeśli będą interesujące dodam w tym poście.

User avatar
zbyszek
admin
Posts: 9098
Joined: Sun Feb 02, 2003 3:24 am
Status: informatyk
płeć: mężczyzna
Location: Warszawa

Re: Oświadczenie - "Moderacja"

Postby zbyszek » Mon Jan 02, 2017 3:13 am

Jasne, ale zwróć jeszcze uwagę, że rozdzielamy funkcje merytoryczne od formalnych w pracy moderatora. Moderator pisze swój głos w dyskusji, jako zwykły użytkownik. (to jest funkcja merytoryczna). Tu ma pełne prawa do swoich poglądów. A przesunięcie Twojej ankiety to była funkcja formalna, a nie merytoryczna. Ono nastąpiło, nie dlatego, że moderator ma takie lub inne poglądy w tej sprawie, lecz na podstawie pozamerytorycznej oceny, że jej pozostawienie niszczy dobrą komunikację dla sporej grupy osób, bo im ubliża. Funkcjonalność forum służy dobrej dyskusji. Gdy ona jest zaburzona, wtedy reagujemy, tak, żeby ludzie mogli z tego forum z powrotem korzystać.

marchewkowy
bywalec
Posts: 1682
Joined: Mon Oct 27, 2008 2:36 am
płeć: mężczyzna

Re: Oświadczenie - "Moderacja"

Postby marchewkowy » Mon Jan 02, 2017 3:17 am

Czy moderator może być sędzią we własnej sprawie?

Podkreślam - tutaj kompletnie nie ma znaczenia czy ma rację czy nie...


Return to “o tym forum”

Who is online

Users browsing this forum: CommonCrawl [Bot] and 1 guest