Sens istnienia działu: "dla niezarejestrowanych" [ANKIETA]

dział techniczny, tu proszę kierować pytania i uwagi do administratora i moderatorów
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT

Czy jesteś za pozostawieniem działu "dla niezarejestrowanych", tak jak do tej pory?

TAK
12
60%
NIE
7
35%
NIE MAM ZDANIA
1
5%

Total votes: 20

Petruccio
zaufany użytkownik

Sens istnienia działu: "dla niezarejestrowanych" [ANKIETA]

Postby Petruccio » Wed Nov 02, 2016 5:09 pm

Pozwoliłem sobie umieścić ankietę, żeby się dowiedzieć, co użytkownicy forum mają do powiedzenia w kwestii istnienia działu "dla niezarejestrowanych". Czy jesteście za pozostawieniem tego działu, czy może wręcz przeciwnie? Ewentualne uzasadnienia proszę zostawiać w komentarzach.

Moje osobiste zdanie jest takie, że tego działu nie powinno być, gdyż wielu użytkowników forum i tak tam nie zagląda, gdyż mało kto chce rozmawiać z osobą, pod którą może podszyć się każdy, więc takie posty nie są traktowane poważnie. Mogę powiedzieć to też z własnego doświadczenia: pierwszy mój post na forum był właśnie postem w dziale "dla niezarejestrowanych". Niestety nie doczekałem się żadnej odpowiedzi. Dopiero po kilku dniach postanowiłem się zarejestrować i w swoim pierwszym poście poruszyć jeszcze raz swój problem. Oczywiście spotkałem się z zainteresowaniem.
Myślę, że zlikwidowanie tego działu byłoby także z korzyścią dla tych, którzy ewentualnie chcieliby skorzystać z niego, gdyż nie mieliby złudzenia, że ktoś odpowie na ich post. Oczywiście, zdarzają się posty, które spotykają się z reakcją, ale jest to, moim zdaniem, rzadkie.
Zdarzają się także momenty, że forum jest w tym dziale zasypywane przez Spam. To jest, moim zdaniem, dodatkowy argument na rzecz zlikwidowania tego działu.

zbyszek
admin
Status: informatyk

Re: Sens istnienia działu: "dla niezarejestrowanych" [ANKIETA]

Postby zbyszek » Mon Nov 21, 2016 6:02 am

Dział został założony, żeby dać możliwość wypowiedzi osobom, które są chora, chcą się wypowiedzieć, a obawiają się nawet rejestracji, lub mają z nią kłopot. Docelowo liczę, że osoby, które piszą w tym dziale potem się zarejestrują i będę mógł połączyć ich wątki. Oczywiście jest to działa narażony najbardziej na nadużycia i na spam,a to wymaga od nas sporo pracy. Wykonujemy ją z myślą o tych paru osobach, które rzeczywiście takiej możliwości pisania bez rejestracji potrzebowałyby. Należałoby ocenić ile takich osób było do tej pory. Jeszcze takie oceny nie mam. Może ktoś zechciałby się jej podjąć ?
To prawda, że w tym dziale trudno liczyć na dobrą odpowiedź - chyba, że skierujemy do tego dodatkowych moderatorów - może powinniśmy. Lecz czasami sama możliwość sformułowania problemu i nazwania rzeczy po imieniu jest już dużą pomocą

Może zapytam - kto z zaufanych zechciałby podjąć się moderowania tylko tego działu "dla niezarejestrowanych", co polegałoby na usuwaniu spamu i dawaniu jakichś podstawowych porad, osobom, które na nie liczą, a odciążyłoby innych moderatorów ? Proszę o odpowiedzi przez PM.

środkowy palec
bywalec

Postby środkowy palec » Mon Nov 21, 2016 12:52 pm

można byłoby zrobić coś takiego że posty w tym dziale byłyby publikowane po zaakceptowaniu przez moderatora. acz ja nie widzę sensu.

zresztą większość postów na tym forum to spam, proponowałbym zmniejszenie ilości - działów takie skondensowanie treści. wtedy forum byłoby bardziej przejrzyste.

jojo
zaufany użytkownik

Postby jojo » Sat Nov 26, 2016 11:35 pm

Jestem za tym, by ten dział pozostał w zasadzie bez zmian... Chyba, że będzie tam jakaś cenzura... Niektóre osoby, które się tam wypowiadały, założyły konto na forum. Czasem zalogowani użytkownicy chcą się wypowiedzieć anonimowo, bo mają np. gorszy dzień, albo są w pracy...

Czyli dobrze, że ów dział istnieje i ewentualnie można by w nim wprowadzić małe zmiany, które odstraszą reklamiarzy, oraz spamerów...
To, że jakiś lek komuś służy, nie znaczy że nie zaszkodzi innej osobie. :(

JudasHonor
moderator
moderator

Postby JudasHonor » Mon Nov 28, 2016 5:40 pm

Większość wypowiedzi tam jest jednak poważna. Moim zdaniem niech pozostanie.
Kolejny dzień pełen nowych możliwości.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Tue Nov 29, 2016 7:03 am

Ja jestem za likwidacją tego działu, gdyż rejestracja wszak wymaga jedynie podania adresu e-mail, a ten można sobie "załatwić" w 10 minut. Równocześnie zaś możliwość pisania anonimowego w tym dziale zdaje się być poważnie zablokowana, gdyż - z tego co pamiętam - łatwo można się jedynie zetknąć z komunikatem systemowym, że jest się "znanym spamerem".

Return to “o tym forum”