Czym jest i czym powinno być to forum?

dział techniczny, tu proszę kierować pytania i uwagi do administratora i moderatorów
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
moi
moderator
moderator
Gadu-Gadu: 9

Postby moi » Fri Aug 14, 2015 10:25 pm

Wszyscy wiemy, że jest to forum dla osób w pewien sposób zaburzonych. Mających problemy ze sobą, z otoczeniem, z rzeczywistością. Jednak żadne zaburzenie nie powinno usprawiedliwiać mowy nienawiści, podłości i braku szacunku dla innych.

Sama pamiętam kilka takich wypowiedzi, po których zwyczajnie zaczęłam płakać. Sama nie wiem, co było gorsze: nazwanie mnie złodziejką i oszustką, korzystającą z pieniędzy naiwnego męża, gdy pisałam na forum o tym, jak poszukuję pracy, czy nazwanie mnie poza moimi plecami kimś, kto "wyżej sra, niż dupę ma". Ponieważ była to bliska -jak mi się zdawało- osoba, bolało jeszcze bardziej.
Z pewnością nie jestem bez winy: nie jeden raz na pewno byłam złośliwa, czy wredna dla kogoś. Zawsze jednak przychodziła refleksja i próba naprawienia wyrządzonych szkód. A na słowa, które padły pod moim adresem nikt chyba nie zasłużył.

Padło na mnie, mam silną psychikę, wytrzymałam. Ale na forum mieliśmy dwa samobójstwa i wiele nieudanych prób. Czasami naprawdę wystarczy niewiele: złe słowo, spojrzenie, gest, by wywołać samozapłon autodestrukcji. Pamiętajmy o tym, że po drugiej stronie ekranu jest żywa, czująca istota i reaguje na nasze słowa. Czy naprawdę zasługuje na złe i podłe traktowanie? Sami przecież też nie chcielibyśmy być tak traktowani, nie róbmy więc tego innym.

Za każdym razem kiedy nazwiemy kogoś „lewakiem”, „głupcem”, „idiotą”, „nadętym komuchem” (wszystkie wyrażenia wzięte z forum) zastanówmy się, co czuje ta druga osoba, kim jest i kim będzie po naszych słowach, jak to na nią wpłynie.

I druga sprawa: regulamin. Chciałabym, żebyście uwierzyli, że jest on po to, by nam ułatwić, a nie utrudnić życie. Zadajmy sobie ten trud i przestrzegajmy go: nie zakładajmy kilku kont jednocześnie, nie zmieniajmy wielokrotnie nicków, nie dublujmy postów. Być może z jakiegoś powodu wydaje nam się, że to dobre rozwiązanie (np. myślimy że, jeśli powtórzy się dany post wiele razy, to więcej osób się zainteresuje) - tak jednak nie jest. Te zachowania wprowadzają bałagan na forum i utrudniają nam komunikację. Jeśli jesteście w stanie chodzić do pracy, być w związku, być pełnoprawnym członkiem rodziny, to wiecie, że w tych strefach też obowiązują pewne zasady: ich przestrzeganie ułatwia wszystkim życie. Tak samo jest z forum. Podporządkowanie się pewnym regułom jest też próbą okiełzania swoich fobii, która to próba powinna wyjść nam wszystkim raczej na dobre. Pomyślcie o tym.

I ostatnia rzecz: nie traktujmy wątków osobistych, jako źródła informacji o innych, wykorzystywanych w rozmowach z kimś spoza tych wątków. Nie traktujmy też "wyproszeń" z działów prywatnych jako źródła represji na kimś - zanim kogoś usuniemy z działu prywatnego zastanówmy się, czy naprawdę nie istnieje możliwość dogadania się czy też to chwilowy impuls, bo ktoś nam coś w złości powiedział i teraz się mścimy?

Tak więc: za każdym razem kiedy przyjdzie nam ochota nazwać kogoś „lewakiem”, „głupcem”, „idiotą”, „nadętym komuchem” (wszystkie wyrażenia wzięte z forum) zastanówmy się, co czuje ta druga osoba, kim jest i kim będzie po naszych słowach, jak to na nią wpłynie.

Schizofrenia polega między innymi na silnym egocentryzmie, krokiem ku wyzdrowieniu jest więc pokonywanie go. Przestrzeganie zasad ogólnie uznawanych za moralne i właściwe z punktu widzenia danej społeczności.

Czego Wam i sobie życzę.

Pozdrawiam.m.

Eden
zaufany użytkownik

Postby Eden » Fri Aug 14, 2015 10:43 pm

.
Last edited by Eden on Wed Mar 15, 2017 7:55 pm, edited 2 times in total.

moi
moderator
moderator

Re: Czym jest i czym powinno być to forum?

Postby moi » Fri Aug 14, 2015 10:55 pm

Przesuwamy te posty do "Niechcianych", nie kasujemy ich. Robimy, co możemy. Dziś też parę postów przesunęłam.
Jeśli chcesz nam pomóc i też moderować forum zachęcam do używania przycisku "Zawołaj moderatora" w prawym górnym rogu postu. W ten sposób szybciej zauważymy, że jakiś post wymaga moderacji.

Pozdrawiam.m.

mei
zaufany użytkownik

Postby mei » Fri Aug 14, 2015 11:12 pm

Jeśli chcesz nam pomóc i tez moderować forum zachęcam do używania przycisku "Zawołaj moderatora" w prawym górnym rogu postu. W ten sposób szybciej zauważymy, że jakiś post wymaga moderacji.
A potem reakcja jest taka, że wysyłacie jedno pw zaadresowane do zgłaszanego i zgłaszającego. ;)
Kochajcie tych, których chcecie kochać, żyjcie tak, jak chcecie żyć i nigdy nie pozwólcie by ktokolwiek przeszkodził wam w zmienianiu waszych marzeń w rzeczywistość.
Jared Leto, 13.04.2014.

moi
moderator
moderator

Postby moi » Fri Aug 14, 2015 11:25 pm

Ale czy to błąd? Może faktycznie - ze względu na to, że zgłaszający chciałby pozostać anonimowy. Chodziło raczej o to, by wiedział, że jego zgłoszenie zostało zauważone i zmoderowane.
Ale możliwe, że należałoby tę PW wysłać jako przekazaną, żeby zmoderowany nie wiedział, kto dokonał zgłoszenia.
Postaramy się tak to robić od tej pory!

Pozdrawiam.m.

moi
moderator
moderator

Postby moi » Sat Aug 15, 2015 12:41 am

Wszystkie Wasze uwagi na temat funkcjonowania forum są mile widziane w tym wątku :)

Pozdrawiam.m.

zbyszek
admin
Status: informatyk

Postby zbyszek » Sat Aug 22, 2015 10:33 pm

... A potem reakcja jest taka, że wysyłacie jedno pw zaadresowane do zgłaszanego i zgłaszającego. ;)
Usilnie szukamy kompromisu, który daje żyć obojgu. Staramy się być fair wobec każdego zgłoszonego, ale gdy ewidentnie łamie zasady dobrej dyskusji w końcu spotkają go konsekwencje.

Urojeni Religii Matek
zarejestrowany użytkownik
Status: Badacze Pisma św Starego Testamentu i Ewangelii

Postby Urojeni Religii Matek » Mon Jul 31, 2017 12:10 am

Nasze problemy to: schizy skołowania religijne, że Koniec Świata był miesiąc temu.

, schizy skołowania polityczne, walczymy - o likwidację socjalizmu i zdjęcie Jaruzelskiego - tylko jak,. gdy muzułmanie atakują.
Psyhiatra nie dEwoT - loty masz bo czytasz o schizach samo-objawieniach 9 rencistów i one wykoleiły cię z życia - zrozumiesz to po 9 latach. Słowo Boże = Ewangelia i Stary Testament. KATOLICKI TO STAWIAMY NA WARTOŚCI = Chrześcijaństwo Bezreligijne. Dewot!

Return to “o tym forum”