Nadużycia: jakie są możliwe, jak ich unikać.

dział techniczny, tu proszę kierować pytania i uwagi do administratora i moderatorów
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
zbyszek
admin
Status: informatyk

Nadużycia: jakie są możliwe, jak ich unikać.

Postby zbyszek » Sun Jan 14, 2007 12:02 am

Komunikacja wśród nieznajomych stwarza możliwości do nadużyć. Oto przykłady, na które polecam zwrócić uwagę:

1. Na tym forum użytkownicy zwierzają się ze swoich nieraz dość intymnych przeżyć. Nadużyciem jest udawanie współczucia, lub udawane tylko zainteresowanie schizofrenią

2. Na naszych stronach poszukują pomocy osoby uzależnione od narkotyków. Proszę nie pożyczać nikomu nieznajomemu pieniędzy, bo mogą one być wydane na narkotyki.

3. Osobom młodym, lub niedoświadczonym może być proponowany kontakt i pomoc poza forum. Taka pomoc ma duży sens i forum popiera ją jeśli osoba oferująca ją określi dokładniej swój status, dlaczego jest zainteresowana schizofrenią i cel pomocy. Przynajmniej należy podać swój wiek.

Dbajmy wspólnie o dobre zwyczaje, wtedy forum będzie żyło. W tym wątku proszę wpisywać także skargi na możliwe nadużycia, które ktoś chce upublicznić.
Last edited by zbyszek on Fri Feb 09, 2007 12:03 pm, edited 1 time in total.

zalew
zaufany użytkownik

Postby zalew » Sun Jan 14, 2007 4:47 pm

1. Na tym forum użytkownicy zwierzają się ze swoich nieraz dość intymnych przeżyć. Nadużyciem jest udawanie współczucia, lub udawane tylko zainteresowanie schizofrenią
OK tylko jak określić czy ktoś jest szczery czy udaje? :?

demeter
zaufany użytkownik

Postby demeter » Sun Jan 14, 2007 10:47 pm

Forum, którego użytkownicy nie piszą o duperelach, ale o osobistych przeżyciach w walce z chorobą psychiczną - specyficzną i chyba niemożliwą do zdiagnozowania przez internet - "napędza" ciekawskich.
Moim zdaniem kłopoty z gośćmi w stylu eko są mniejszym złem niż zakamuflowana życzliwość, pod którą kryje się przesadna ciekawość.
Intencje niektórych "gośći" są czytelne w przeciwieństwie do fałszywych
"przyjaciół"
Natrętne wypytywanie o przeżycia z psychoz rzekomo w celu dowiedzenia się, czy jest się samemu (samej) osobą chorą jest w moim przekonaniu okrutne, bo nie liczące się wrażliwością tych osób i ich bezbronnością psychiczną.
Nie jestem przeciwna tym tematom, ale niech każdy pisze o sobie, bo to jego decyzja. Jeżeli chory ma pomóc w podjęciu decyzji o leczeniu, to niech zainteresowany odpowiada na pytania, a nie odwrotnie.
A wiedzy o schizofrenii w internecie jest tyle, że każdemu wystarczy.
Demeter

metales
bywalec
Location: Ul. Kazimierza Wielkiego, piętro III, jak widac na fotce czubek drzewa szpilkowego

Postby metales » Sat Jan 27, 2007 12:27 am

...
Last edited by metales on Sun Jan 28, 2007 1:02 am, edited 1 time in total.

demeter
zaufany użytkownik

Postby demeter » Sat Jan 27, 2007 1:20 am

Starasz się tu uchodzić za alfę i omegę, a może tak samej podreptać do specjalisty?

O nic się nie staram, ale chyba niechcący coś w Tobie poruszyłam?!

Czy wszyscy, którzy nie myślą jak Ty muszą się leczyć? Jakiego rodzaju specjalistę mi polecasz?
Czyżby psychiatrę? A jeżeli nawet? Gardzisz psychicznie chorymi?
Demeter

Jan Forowicz
zarejestrowany użytkownik

Do Administratora strony

Postby Jan Forowicz » Sat Feb 06, 2010 1:57 am

W tym liście nie poruszę typowego tematu. Zwracam się bowiem do Administratora o eliminację ze słownika forum wyrazu "Fo-rowicz" i "fo-rowicz". Rzecz w tym, że jest to imię własne, nazwisko które od wieków nosi pewna grupa osób w Polsce i na obczyźnie. Ja jestem dziennikarzem. Przedstawię jeszcze kilka innych osób z rodziny. Syn prowadzi małą firmę analiz ryzyka. Krewny to artysta plastyk, b.rektor ASP-Wrocław. Żona prawniczka. Kuzyn pracuje w jednym z ministerstw. Kilku innych Fo-rowiczów uprawia zawód inżyniera. A więc istniejemy w publicznej przestrzeni. Używanie wyrazu fo-rowicz jako rzeczownika pospolitego bardzo nam jednak utrudnia życie, między innymi komplikuje korzystanie z internetu i zaśmieca pocztę.
Miałem wrażenie, że zjawisko używania wyrazu "fo-rowicz" zamiast "forumowicz" powoli zanika. Wiele osób dostrzega wadliwość logiczną budowy tego określenia. Ale na Pana cennej i potrzebnej stronie www, jeszcze jest ten wyraz eksploatowany. Proszę rozważyć możliwość sprawnego wycofania "fo-rowicza" ze słowniczka tej strony i posługiwania się "forumowiczem".

Pozdrawiam

Jan Fo-rowicz
janforowicz@tlen.pl
www.fo-rowicz.pl

------- uwaga admina
czerwone łączniki wpisane przez mnie

zbyszek
admin

Re: Nadużycia: jakie są możliwe, jak ich unikać.

Postby zbyszek » Sat Feb 06, 2010 2:04 am

Panie Janie, oczywiście postaramy się coś z tym zrobić.
Proszę tylko napisać następny post, podpisać się i ...
oj sorry, tak działa ten automat !

Jan Forowicz
zarejestrowany użytkownik

Postby Jan Forowicz » Sat Feb 06, 2010 2:20 am

Bardzo dziękuję za deklarację.

Z uszanowaniem

Jan Forowicz
http://www.forowicz.pl

Mariii
zaufany użytkownik

Postby Mariii » Mon Jun 20, 2011 10:06 am

Nie wiem, gdzie mam to napisać...
Zauważyliście już typa, który reklamuje cassino na forum!?
jak długo żyć będę...

Emocja
zaufany użytkownik

Postby Emocja » Mon Jun 20, 2011 12:41 pm

ja widzialam,chyba ktos sobie jaja robi
po prostu trzeba usuwac takie watki
Nie tak łatwo jest rzecz: chcę być człowiekiem..
Zycie nie czeka na nikogo.

moi
moderator
moderator
Gadu-Gadu: 9

Postby moi » Mon Jun 20, 2011 12:45 pm

Nie wiem, gdzie mam to napisać...
Zauważyliście już typa, który reklamuje cassino na forum!?
Usuwam je na bieżąco.

Pozdrawiam.m.

Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Postby Kamil Kończak » Wed Aug 10, 2011 2:19 am

Sformułowanie foorowicz jest jak najbardziej poprawne.Niektórzy nazywają się "Koń" czy "Dziekan" ale to nie znaczy żeby przestać używać takich słów.To z pewnością też rodzi im problemy.Teraz zacytuje "Skoro w wyrazach „liceum”, „gimnazjum”, „muzeum” itp. cząstka „um” nie bierze udziału w tworzeniu nowych słów („licealista”, „gimnazjalista”, „muzealnik” itp.), to nazwy pochodne od wyrazu „forum” też tego „um” nie zawierają.Jedyną więc poprawną nazwą uczestnika forum dyskusyjnego jest FOOROWICZ, a często spotykany wyraz „forumowicz” jest błędny. Przymiotnikiem od „forum” jest „forowy” (a nie: „forumowy”).Tak więc panie Janie,jest pan przewraźliwiony na punkcie swego nazwiska :D

http://www.polskieradio.pl/9/305/Artyku ... ,„Forowicz
Last edited by Kamil Kończak on Sat Aug 20, 2011 4:13 am, edited 2 times in total.
Pragniesz czegoś? - rób to bo zaczniesz o tym marzyć.

" May your love of the form culminite in the love of
the formless."

https://www.youtube.com/watch?v=0joS1fzwFcU

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Fri Aug 19, 2011 9:35 pm

Ja też tak myślę, jednak na wyraźną prośbę pana Jana Forowicza pozostawiłem automatyczną zamianę FOR-OWICZ -> FOR-UMOWICZ włączoną. To ta automatyka podmieniła to słowo w piątym zdaniu Twojego postu, Irish czyniąc sens wywodu nieprzejrzystym. Czy dobrze czynię ?

Kamil Kończak
zaufany użytkownik

Postby Kamil Kończak » Sat Aug 20, 2011 4:10 am

Tak Zbyszku to automatyka podmieniła słowo nie tylko w tamtym zdaniu ale także w pierwszym.Czy nie można tego zmienić?Przecież to bez sensu.Miałem w szkole koleżankę o nazwisku Dziekan.Czy ona też powinna w internecie zgłaszać pretensje?Jest mnóstwo takich nazwisk a ja chciałbym pisać zgodnie z zasadami.Także mam do tego prawo :)
Pragniesz czegoś? - rób to bo zaczniesz o tym marzyć.

" May your love of the form culminite in the love of
the formless."

https://www.youtube.com/watch?v=0joS1fzwFcU

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Sun Aug 21, 2011 9:18 pm

Teraz już jakiś czas po wymianie postów z Panem Forowiczem trudno mi się wycofać tym bardziej, że głosy są jeden do jednego. Co sądzą inni użytkownicy ?

Return to “o tym forum”