Kto i jak moderuje forum

dział techniczny, tu proszę kierować pytania i uwagi do administratora i moderatorów
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
marchewkowy
bywalec

Re: Kto i jak moderuje forum

Postby marchewkowy » Mon Mar 13, 2017 11:08 pm

Czy mogę nieśmiało zapytać, dlaczego taki zakaz?
Ja to zaproponowałem to odpowiem...

Chociażby z tego, że idą ciężkie czasy i istnieje realne ryzyko prób rekrutacji osób chorych psychicznie do pewnych struktur... obojętnie czy ryzyko takie jest duże czy małe powinno się zadbać o to aby nie ułatwiać w takim procederze.
Jeśli nie VPN, to co, żeby dostawca internetu nie widział stron, na które wchodzę?
Nie ma prywatności w internecie nawet używając TOR'a.

VAULT7 - obojętnie jaki masz system operacyjny, czy to jest android, windows, linux, solarix, beos, bsd, czy cokolwiek innego - wiedzą o Tobie wszystko. Jak myślisz jakim cudem stworzyli by całe masy bezmózgich lewaków promujących te ich brednie?

https://wikileaks.org/ciav7p1/

TOR to tylko i wyłącznie przynęta - poczytaj kto go stworzył i na jakie potrzeby... służy głównie do rekrutacji zwyrodnialców którym się wydaje, że są anonimowi i mogą załatwiać poprzez TOR'a brudne interesy. W momencie jak to zaczynasz robić kontaktuje się ktoś z propozycją nie do odrzucenia...

https://en.wikipedia.org/wiki/Tor_%28an ... network%29

Jedyna droga do anonimowości to wyjechać na odludzie i nie korzystać z urządzeń elektronicznych... witamy w 1984 Orwell'a...

PS. To lewackie ścierwo ma nawet cały oddział likwidujący niewygodnych ludzi poprzez zdalne sterowanie komputerów samochodów - także opisane w tej paczce VAULT7 - potrafią np. aktywować jeden hamulec z 4 jak samochód pędzi, w pojazdach autonomicznych lub w pojazdach z automatyczną nowoczesną skrzynią biegów (takie mają elektryczne wspomaganie, nie hydrauliczne) mogą zrobić praktycznie wszystko...

PPS. Tor to problem dla lokalnych naszych Polskich organów ścigania przestępców.

zbyszek
admin
Status: informatyk

Postby zbyszek » Mon Mar 13, 2017 11:42 pm

A myślisz, że widzi ? Jesteś Obamą, czy raczej Trumpem ? Miliardy ludzi wchodzi co chwila na jakieś strony. Ktoś na to patrzy ? - Tylko automaty - potem dostajesz z tego reklamy przycięte na Twój gust zupełnie jak ocean na Solaris Lema.

marchewkowy
bywalec

Postby marchewkowy » Tue Mar 14, 2017 12:22 am

A myślisz, że widzi ? Jesteś Obamą, czy raczej Trumpem ? Miliardy ludzi wchodzi co chwila na jakieś strony. Ktoś na to patrzy ? - Tylko automaty - potem dostajesz z tego reklamy przycięte na Twój gust zupełnie jak ocean na Solaris Lema.
Obawiam się, że to nie tak działa - ot chociażby algorytmy tego typu:
http://www.crazynauka.pl/stworzony-prze ... cebookowi/
które automatycznie zbierają dane i profilują praktycznie każdego, na podstawie wyników pracy takich algorytmów można całkiem trafnie szacować zachowania całych narodów...

Reklamy to tylko i wyłącznie wisienka na torcie - takie drobne robione przy okazji...

Eden
zaufany użytkownik

Postby Eden » Tue Mar 14, 2017 4:05 am

.
Last edited by Eden on Mon Mar 20, 2017 5:13 pm, edited 2 times in total.

Kicius_XXL
moderator
moderator

Postby Kicius_XXL » Tue Mar 14, 2017 11:29 am

Tor został stworzony dla przeglądania domen *onion. Gdy ktoś zapomocą tej sieci przegląda zwykłe strony anonimowość nabiera całkiem innego znaczenia.
Jesteśmy śledzeni przez swe urządzenia cały czas, ale nie popadajmy w paranoję, przypomina mi się moja schizofrenia kiedy myślałem że wszyscy i wszędzie mnie śledzili, kamery, podsłuchy...
Dziś przeglądając internet ciągniemy za sobą cała armię różnych śladów, które są wykorzystywane potem w celach marketingowych.
Wszędzie zostawiamy swoją obecność.
Co się tyczy sieci tor, to gdy używamy go do przeglądania zwykłych stron i załużmy że nie jesteśmy cyberprzestępcami, to jednak naleźymy do ścisłego grona i spodziewajmy się wyzyty policjii, ot zwykła kontrol. Nie przejmowałbym się nieposprzatanym mieszkaniem tylko nielegalną muzyką na dysku czy filmem, programem

Eden
zaufany użytkownik

Postby Eden » Tue Mar 14, 2017 11:31 am

.
Last edited by Eden on Mon Mar 20, 2017 3:37 pm, edited 1 time in total.

Kicius_XXL
moderator
moderator

Postby Kicius_XXL » Tue Mar 14, 2017 11:41 am

Trochę mnie to zaskakuje co piszesz

onion

unreal
zaufany użytkownik

Postby unreal » Tue Mar 14, 2017 11:50 am

Nie robię nie wiadomo czego w internecie, ale nie chciałabym, żeby operator wi-fi widział to, co robię.

Eden
zaufany użytkownik

Postby Eden » Tue Mar 14, 2017 11:57 am

.
Last edited by Eden on Mon Mar 20, 2017 3:31 pm, edited 2 times in total.

Eden
zaufany użytkownik

Postby Eden » Tue Mar 14, 2017 12:00 pm

.
Last edited by Eden on Mon Mar 20, 2017 3:30 pm, edited 2 times in total.

marchewkowy
bywalec

Postby marchewkowy » Tue Mar 14, 2017 4:34 pm

Tor został stworzony dla przeglądania domen *onion. Gdy ktoś zapomocą tej sieci przegląda zwykłe strony anonimowość nabiera całkiem innego znaczenia.
Jesteśmy śledzeni przez swe urządzenia cały czas, ale nie popadajmy w paranoję, przypomina mi się moja schizofrenia kiedy myślałem że wszyscy i wszędzie mnie śledzili, kamery, podsłuchy...
Dziś przeglądając internet ciągniemy za sobą cała armię różnych śladów, które są wykorzystywane potem w celach marketingowych.
Wszędzie zostawiamy swoją obecność.
Co się tyczy sieci tor, to gdy używamy go do przeglądania zwykłych stron i załużmy że nie jesteśmy cyberprzestępcami, to jednak naleźymy do ścisłego grona i spodziewajmy się wyzyty policjii, ot zwykła kontrol. Nie przejmowałbym się nieposprzatanym mieszkaniem tylko nielegalną muzyką na dysku czy filmem, programem
Niestety nie, TOR został stworzony przez Marynarkę Wojenną USA:
tutaj trochę po naszemu:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Tor_%28si ... onimowa%29

Jest to projekt zapewniający anonimową łączność dla agentów rządowych USA - anonimowość przed innymi agencjami, nie przed własnymi.

Możemy iść dalej tym krokiem - czym jest internet, przez kogo został stworzony i w jakim celu (ARPANET)...

Kicius_XXL
moderator
moderator

Postby Kicius_XXL » Tue Mar 14, 2017 6:57 pm

Czyli z Wikipedii wszystko zgadza się z tym co napisałem.
Kto chce być anonimowy powinien korzystać z tora ktory daje możliwość przeglądania treści z domen .onion, niedostępnych dla zwykłych przeglądarek. Domeny .onion to tajne strony.
Z kolei wchodzenie na domeny np .pl, .com, .org i inne przez tora anonimowości nie ma. Owszem ja, ani nikt z forum nie namierzy takiej osoby, ale dla służb nie stanowi już problemu.
Tor i przeglądanie tajnych zawartości .onion daje znacząco większość anonimowość.
Korzystanie z tora jest legalne, bo każdy ma prawo do wiedzy. Niestety korzystają z tego cyberprzestępcy, ale to już są osoby, którzy dysponują większą wiedzą na ten temat.
Kiedy w 2005r zacząłem poznawać tor stworzony dla Marynarki Wojennej USA wtedy anonimowość sieci tor nie była propagandą. Do dziś mogło się wiele zmienić. Nie jestem na bieżąco.

marchewkowy
bywalec

Postby marchewkowy » Tue Mar 14, 2017 7:47 pm

TOR daje poczucie anonimowości - po to został stworzony aby dawać właśnie poczucie anonimowości.

Teraz rozważmy taką sprawę - jeśli chciałbym rekrutować przestępców czego bym potrzebował?
Otóż potrzebne by mi było narzędzie chroniące anonimowość tych przestępców przed lokalnymi agencjami w krajach w których działają ale dające mi wgląd do tego co robią... Takim właśnie narzędziem jest TOR. Anonimowości tam kompletnie nie ma... jedyną anonimowość jaką daje TOR to anonimowość przed lokalnymi służbami - reszta trafia prosto na serwery agencji wywiadowczej USA. Tak tak oni działają - rekrutują poprzez szantaż. Jeśli korzystasz z TORa w celach innych niż przestępcze to zwyczajnie nie mają powodu do kontaktowania się, co kompletnie nie oznacza, że nie zbierają danych...

Anonimowości ani w ARPANET ani w INTERNECIE nigdy nie było, nigdy nie miało być i nigdy nie będzie...

Jedyną transmisję danych obecnie jaka jest bezpieczna zapewnia ponoć QKD.

Matt
moderator
moderator

Postby Matt » Tue Mar 14, 2017 9:56 pm

Czyli pozostają stare metody wywiadowcze bez elektroniki i całego tego fejsowego szitu xD
W całym chaosie jest kosmos
w całym nie porządku sekretny porządek.

marchewkowy
bywalec

Postby marchewkowy » Wed Mar 15, 2017 12:55 am

Czyli pozostają stare metody wywiadowcze bez elektroniki i całego tego fejsowego szitu xD
Za późno na takie zabawy - jedyne co pozostało to wytrzeć sobie tyłek poprawnością polityczną i spuścić ją w kiblu...
Przestać stosować cenzurę (w tym autocenzurę - co jest jeszcze gorszym zjawiskiem od cenzury), zacząć mówić co się dzieje wyraźnie i głośno.

Return to “o tym forum”