Bieżące kłopoty techniczne

dział techniczny, tu proszę kierować pytania i uwagi do administratora i moderatorów
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
44
zaufany użytkownik

Re: Bieżące kłopoty techniczne

Postby 44 » Sun Aug 13, 2017 7:37 pm

.... Już lepsza była starsza wersja, ale po Polsku....
U mnie ta nowa wersja chodzi lepiej, czyli szybciej :)
Just remember that death is not the end. Heaven or hell? The choice is Yours.
"Żaden cudzołożnik, żaden kłamca, żaden bałwochwalca nie wejdzie do Królestwa Niebieskiego"-JAHSZUA (JEZUS CHRYSTUS)

Mniszek
bywalec

Postby Mniszek » Sun Aug 13, 2017 7:47 pm

....no, może i się szybciej strona ładuje, ale to są różnice dziesiątych sekundy. A język angielski w Polsce jednak razi. "Polacy nie gęsi i swój język mają". Przydało by się spolszczyć.

Ps.
https://www.youtube.com/watch?v=DIt2uJvw9vs

Mniszek
bywalec

Postby Mniszek » Mon Aug 14, 2017 10:24 am

... no widzę że się poprawiło :D :D :D . Jest już po Polsku :D :D :D . Brawo :clap: :clap: :clap:

Petruccio
zaufany użytkownik

Postby Petruccio » Sun Aug 27, 2017 9:04 pm

Po wysłaniu posta pojawia się takie coś:
https://www.dropbox.com/s/dzeq1c46xhi8z ... 1.png?dl=0

Petruccio
zaufany użytkownik

Postby Petruccio » Sun Aug 27, 2017 9:07 pm

Po wysłaniu posta pojawia się takie coś:
Image

zbyszek
admin
Status: informatyk

Postby zbyszek » Mon Sep 11, 2017 8:42 pm

Dokładnie, Ja też to mam Petruccio. Siedzę nad tym i nie potrafię znaleźć błędu. To coś z ograniczonymi prawami dostępu do katalogów, ale na forach phpbb nikt tego nie wyjaśnił.

Bardo
moderator
moderator

Postby Bardo » Mon Sep 11, 2017 9:16 pm

To raczej nie sprawa phpbb, ale samego hostingu i ustawień php. Parametr open_basedir powinien mieć dodaną ścieżkę do /home, albo można też w ogóle wyłączyć to obostrzenie w ustawieniach Apache (ewentualnie innego serwera www jaki tam jest) dając tam ''none". Generalnie na wykupionym hostingu warto zwrócić się z tym problemem do pomocy technicznej bo pewnie nie ma tam dostępu do tych ustawień z poziomu klienta. Chyba że jest tam dostęp przez Plesk albo cPanel lub coś podobnego, wtedy można poszukać w ustawieniach PHP i powinno dać się to wyklikać.

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Mon Sep 11, 2017 9:38 pm

Nie, nie mam dostępu do php.ini a firma hostingowa mówi, że skrypt forum nieprawidłowo żąda dostępu do /home . Forum jest na serwerze pod adresem /home/zlisiecki/domains/zlisiecki.unixstorm.org/public_html/schizofrenia i tylko tam wolno mi pisać. Trudno mi zaleźć to miejsce w phpbb ale phpbb/filesystem/filesystem.php sprawdzają symboliczne linki i na tym padają, a ja już wszystkie symlinki wykasowałem.

Bardo
moderator
moderator

Postby Bardo » Tue Sep 12, 2017 5:53 am

Sam Twój /home jest pewnie z zewnątrz symlinkiem jeśli to dzielony serwer. To mi wygląda na jakiś bug w phpbb bo na trackerze coś o podobnym problemie wspominają. Jak wrócę z roboty to spróbuję coś jeszcze wymyślić, może jest jakiś fix albo obejście.

bobek
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 63492815

Postby bobek » Tue Sep 12, 2017 12:24 pm

bład pojawil sie dziś mi 3 razy
żyj i daj żyć innym

A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki.

bobek
zaufany użytkownik

Postby bobek » Tue Sep 12, 2017 12:25 pm

bład pojawil sie dziś mi 3 razy i podczas pisania posta
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/filesystem/filesystem.php on line 851: is_link(): open_basedir restriction in effect. File(/home) is not within the allowed path(s): (/home/zlisiecki/domains/zlisiecki.unixstorm.org:/tmp:/var/tmp:/usr/local/php52:/usr/local/php53:/usr/local/php54:/usr/local/php55:/usr/local/php56:/var/www/html)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/filesystem/filesystem.php on line 888: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/home/) is not within the allowed path(s): (/home/zlisiecki/domains/zlisiecki.unixstorm.org:/tmp:/var/tmp:/usr/local/php52:/usr/local/php53:/usr/local/php54:/usr/local/php55:/usr/local/php56:/var/www/html)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/filesystem/filesystem.php on line 893: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/home) is not within the allowed path(s): (/home/zlisiecki/domains/zlisiecki.unixstorm.org:/tmp:/var/tmp:/usr/local/php52:/usr/local/php53:/usr/local/php54:/usr/local/php55:/usr/local/php56:/var/www/html)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/filesystem/filesystem.php on line 851: is_link(): open_basedir restriction in effect. File(/home) is not within the allowed path(s): (/home/zlisiecki/domains/zlisiecki.unixstorm.org:/tmp:/var/tmp:/usr/local/php52:/usr/local/php53:/usr/local/php54:/usr/local/php55:/usr/local/php56:/var/www/html)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/filesystem/filesystem.php on line 888: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/home/) is not within the allowed path(s): (/home/zlisiecki/domains/zlisiecki.unixstorm.org:/tmp:/var/tmp:/usr/local/php52:/usr/local/php53:/usr/local/php54:/usr/local/php55:/usr/local/php56:/var/www/html)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/phpbb/filesystem/filesystem.php on line 893: is_file(): open_basedir restriction in effect. File(/home) is not within the allowed path(s): (/home/zlisiecki/domains/zlisiecki.unixstorm.org:/tmp:/var/tmp:/usr/local/php52:/usr/local/php53:/usr/local/php54:/usr/local/php55:/usr/local/php56:/var/www/html)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 1835: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3262)
żyj i daj żyć innym

A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki.

bobek
zaufany użytkownik

Postby bobek » Tue Sep 12, 2017 12:38 pm

moze aruba could vps 4zl za oferte minium 20 gb dysk ssd w miare stabilny
żyj i daj żyć innym

Maniek1234
zaufany użytkownik
Status: trener interpersonalny
Gadu-Gadu: 560878

Postby Maniek1234 » Sun Oct 22, 2017 7:18 pm

nie da sie ustawiac ani zmienic avatara obojetnie jaki rozmiar on ma.
jestem urodzonym przywodca
"Kto nie wygra sam ze sobą, ten nie zwycięży nigdy"
bylem juz na piensku siedmiu piekiel ale teraz...chyba sie nawet nie spoce...

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Mon Oct 23, 2017 1:12 am

Tak, znam ten błąd, o którym pisze bobek. Wygląda na problem usługodawcy, ale takim nie jest. Główny katalog może być linkiem, phpbb powinno to uwzględnić. Jak na razie trudno mi sobie z tym poradzić, choć nad tym pracuję.

pantr
zaufany użytkownik

Postby pantr » Mon Oct 23, 2017 7:50 pm

nie da sie ustawiac ani zmienic avatara obojetnie jaki rozmiar on ma.
U mnie jest to samo :( Chociaż to zależy od godziny i pewnie odrobiny szczęścia. Wczoraj jedna na kilka prób była udana :)
Edit: Znowu udana próba. Z takim szczęściem chyba zacznę ostro grać w totka.
Moja muzyka
Lubisz spędzać czas przy radioodbiorniku ? Zapraszam na http://nafalach.pl
Kilka przemyśleń na temat życia - http://obserwator.me
Motto: Wszystko jest manifestacją kosmicznego ładu.

Return to “o tym forum”