silna psychoza jak pomóc mamie

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
justyna26
zarejestrowany użytkownik

silna psychoza jak pomóc mamie

Postby justyna26 » Sat May 04, 2013 4:08 pm

Witam mam problem z mamą była 2 tyg w szpitalu psychiatrycznym stwierdzili silną psychozę jest już w domu bierze depakine i clopixol w tabletkach.Problem w tym że z mamą jest coraz gorzej leży w łóżku patrzy w jeden punkt nie słucha co się do niej mówi prawie nie je jest wychudzona,brudna bo nie ma siły się sama umyć ani podnieść się z łóżka a ja nie wiem jak jej pomóc rozumiem że musi brać leki ale ona jest jak roślina :( trzęsie się cała,po tych tabletkach ma jakby zanim mięśni jak stoi to sie przewraca:(co mam robic szukac lekarza prywatnie jak jej pomóc może powinna inne leki brać żeby mogła sama w miare normalnie funkcjonować .Proszę o rade .

pamal
zaufany użytkownik

Re: silna psychoza jak pomóc mamie

Postby pamal » Sat May 04, 2013 4:24 pm

Clopixol to stary lek. Nie znam się, czy to objawy choroby czy skutki uboczne leku.
Skąd jesteś? Niektóre szpitale maja zespoły leczenia domowego. Ja leczę się prywatnie.

Paranoja
bywalec

Postby Paranoja » Sat May 04, 2013 4:53 pm

ja bym zadzwoniła na pogotowie.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Sat May 04, 2013 5:04 pm

Pogotowie nie ma tu nic do roboty, bo to nie jest sytuacja nagła. Według mnie Zespół Leczenie Domowego lub domowa odpłatna wizyta lekarza psychiatry.

justyna26

Postby justyna26 » Sat May 04, 2013 6:45 pm

Mama mieszka w Skoczowie szukałam wizyt domowych ale nie ma musze poszukać w Bielsku Białej bylismy 2 tyg na wizycie wtedy była lepsza chodziła a teraz już tylko leży :(a ja co od niej przyjade to becze nie wiem jak jej pomóc

justyna26

Postby justyna26 » Sat May 04, 2013 6:46 pm

według mnie i tego co czytalam to skutki uboczne leku

allein
zaufany użytkownik
Status: wolny

Postby allein » Mon May 06, 2013 1:15 pm

Dwa tygodnie jak na wyciągnięcie z silnej psychozy to krótko, mama nadal może być w psychozie-apatia, brak apetytu, zamknięcie się w swoim świecie, brak dbałości o higienę. Albo musi minąć czas, żeby stan psychotyczny wyciszyć albo lek jest źle dobrany. Tak czy owak prywatna wizyta u dobrego psychiatry.
"Trzy gwiazdy są na niebie. Trzy gwiazdy życia mego schronienie mi dają. To Wy..."

justyna26

Postby justyna26 » Mon May 06, 2013 2:06 pm

Tylko jak mam mame zabrać do lekarza jak ona z łóżka nie wychodzi ??jest w okropnym stanie nawet nie chce ze mna rozmawiac:(

allein
zaufany użytkownik

Postby allein » Mon May 06, 2013 7:55 pm

Wezwać lekarza do niej albo zamówić transport medyczny.
"Trzy gwiazdy są na niebie. Trzy gwiazdy życia mego schronienie mi dają. To Wy..."

justyna26

Postby justyna26 » Tue May 07, 2013 2:23 pm

karetka mame dzis wzieła do szpitala bo nie miaławogóle cisnienia dobrze że zdarzyli bo by jeszcze umarła przez te pieprzone psychotropy

allein
zaufany użytkownik

Postby allein » Tue May 07, 2013 3:22 pm

Leki są wskazane, tyle że muszą być dobrze dobrane i trochę zdumiewające jest wypuszczenie po 2 tygodniach ze szpitala, jeżeli była to silna psychoza.

Unknown
zaufany użytkownik
Status: Schizo

Postby Unknown » Wed May 08, 2013 3:24 am

umarła przez te pieprzone psychotropy
Znalazłam nagrania córki jakiejś pacjentki, która twierdzi, że lekarze zabili psychotropami jej matkę:
Przed "leczeniem": http://www.youtube.com/watch?v=kZV-lI8toLM
Na psychotropach: http://www.youtube.com/watch?v=YDwV6VF1QMQ
Teraz: nie żyje...
''Insanity - a perfectly rational adjustment to an insane world.'' http://chomikuj.pl/Antypsychiatra

Zapraszam wszystkich popierających antypsychiatrie do dołączenia: http://www.digart.pl/grupy/16361/Anty-psychiatria/ moja grupa ma charakter otwarty.

pogrzebany żywcem
zaufany użytkownik

Postby pogrzebany żywcem » Wed May 08, 2013 2:01 pm

Co oni jej zaaplikowali, że tak wyglądała? Sam przecież biorę psychotropy i tak nie wyglądam.

justyna26

Postby justyna26 » Wed May 08, 2013 9:39 pm

mama bierze depakine i clopixol i jakos lek na depresje ale nie pamietam nazwy lezy teraz w szpitalu nie wstaje wogole robi do pampersa

allein
zaufany użytkownik

Postby allein » Wed May 08, 2013 11:25 pm

Może reakcja na leki podane w zaostrzonym stanie chorobowym? W szpitalu był mężczyzna, który wszedł o własnych siłach, a po podaniu leków jeździł na wózku i go karmili. W tej chorobie okresowo możliwe jest wszystko...Dawaj znać jak z Mamą, trzymam kciuki.

Return to “mój rodzic jest chory”