Amerykanizacja

proszę pisać tutaj jeśli temat nie pasuje gdzie indziej

Moderator: Darius

-TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
shadowman
bywalec

Amerykanizacja

Postby shadowman » Sun Jan 14, 2018 12:56 am

Jakie jest Wasze zdanie nt tego zjawiska. Oczywiście nie jest to nic nowego, bo cała Europa zachodnia od dawna propaguje "wzorce" i "wartości" z ojczyzny Rolanda McDonalda.
Mam tu na myśli ogólnie ten syfiasty "amerikan lajfstal", konsumpcjonizm , albo wplatanie do słownictwa tych jakże pretensjonalnych słówek i półsłówek. Dla mnie obrzydliwe, i chyba świadczy o tym jacy jesteśmy zakompleksieni, ale nie jako naród a po prostu jako ludzie.
Jakie są Wasze refleksje w tej kwestii?
Władza absolutna państwa będzie funkcją absolutnej swobody każdej jednostkowej woli.

karuna
moderator
moderator
Gadu-Gadu: gie gie

Re: Amerykanizacja

Postby karuna » Sun Jan 14, 2018 8:47 am

Nie mam takich problemów.

Nie zajmuję się tym, choć nie twierdzę, że nie ma zjawiska materializmu tutaj w Pl.
schizka się zawsze kończy.

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Sun Jan 14, 2018 12:30 pm

Ja jestem patriotą. Szczególnie uczulony jestem na kobiety latające po Zachodzie mentalnie lub fizycznie :)

Meduzola
zaufany użytkownik

Postby Meduzola » Sun Jan 14, 2018 1:02 pm

A te substancje psychotropowe zwane lekami to nie jest amerykanizacja albo germanizacja od środka? Za Żelazną Kurtyną nie mieliśmy na nic wpływu, więc po 1989 zachwyciliśmy się tamtą kulturą... Nie szturmowaliśmy kin, jak J. Machulskí nakręcił film "Killer" x2..??? Hm: A Pan Prezydent Duda odznaczył ostatnio aktorkę M. Kożuchowską, bo jej ojciec to prof. Ktoś... To tapety teraz w cenie?

Bratnia dusza
zaufany użytkownik
Status: Rencista

Postby Bratnia dusza » Sun Jan 14, 2018 1:17 pm

Kultury się mieszają...

Kiedyś miałem sen, ze przenoszę się w bardzo odległą przyszłość, kiedy Słońce wypalało się a na ziemi ostatni z wybranych ludzi, przenosili się na wielkie sztuczne planety kolonizacyjne. Obowiązywał na całej ziemi jeden język z odmiennym dialektem. Wszystko w przestrzeni wieków mieszało się nawet języki. To chyba czeka świat...
- jak mogę im przebaczyć?
- gdybyś ich nie potępił nie musiałbyś przebaczać

de mello - minuta mądrości

VonMajak
zarejestrowany użytkownik
Status: Turystyk

Postby VonMajak » Sun Jan 14, 2018 1:28 pm

Myślę, że obecna amerykanizacja to co innego, niż wersja znana nam od dziesięcioleci. To już nie jest inwazja hamburgerów i Coca-coli. Myślę, że wiele młodych Europejczyków zawodzi się na rozwiązaniach unijnych (albo im się znudziły) i w związku z tym szukają czegoś nowego.

Catastrophique
zaufany użytkownik

Postby Catastrophique » Sun Jan 14, 2018 1:32 pm

Nie mam nic przeciw amerykanizacji. Jak do czegoś równać, coś naśladować to najlepiej to co jest na wysokim poziome. Lubię amerykański język, ludzi (optymistycznie nastawionych do zycia), mentalność (amerykanie nie gnoją osób, ktore się pozytywnie wybijają tylko podziwiają, doceniają i naśladują), muzykę i filmy. Moim marzeniem jest wyjazd do Nowego Jorku, San Francisco i Los Angeles.
Soon.
Remember, there's nothing you can't do, so believe and be brave.

Newt
zaufany użytkownik

Postby Newt » Sun Jan 14, 2018 6:59 pm

Nie podoba mi się to zjawisko. Przeciętny Amerykanin kojarzy mi się z człowiekiem raczej mało rozgarniętym i reagującym na wszystko nadmiernie emocjonalnie, okrzykiem "o mój Boże!".
"My mommy always said there were no monsters. No real ones. But there are."

dzwonkowy
zaufany użytkownik
Status: schizofrenik - rezydent

Postby dzwonkowy » Sun Jan 14, 2018 7:14 pm

Ja wolę czerpać przede wszystkim z własnej kultury. Co nie znaczy, że jestem konserwatywny czy staroświecki.
Lubię rozbrajać ten utarty sposób myślenia, że polskie=staroświeckie, tradycyjne, a cudze=nowoczesne.
Amerykanizacja odbywa się chyba przede wszystkim w popkulturze, a ja się na niej nie znam.
Każdy dźwiga własny schiz.

Return to “dyskusja ogólna”