Jak długo działa lek klozapol?

klozapol, leponex

Moderator: Moderatorzy zwykli

kuba b
zarejestrowany użytkownik

Jak długo działa lek klozapol?

Post autor: kuba b » śr sie 11, 2010 6:37 pm

Cześć wszystkim biore klozapol bardzo długo i ciągle od niedawna coraz wieksze dawki martwie sie ze i on przestanie dzialać. Czy ktoś wie czy np. czy dlugo pożyje?

Olimpia

Re: Jak długo działa lek klozapol?

Post autor: Olimpia » ndz wrz 05, 2010 1:05 am

Nie wiem jak dlugo pozyjesz to chyba nie jest kwestia brania lekow, natomiast lepiej zapytaj lekarza. Moj maz bierze klozapol i zolaxe ma przepisana po jednej tabletce na noc ale bierze tylko klozapol ze wzgledu na prace i strasznie jest po tych lekach senny spal by calymi dniami.
Mi sie wydaje ze to co lekarz tzn jaka dawke Ci przepisal jest dobra, Lekarz kazdemu leki i dawke przepisuje indywidualnie nie kazdy bierze taka sama dawke. najlepiej by bylo gdybys skonsultowal sie z lekarzem. pozdrawiam

Awatar użytkownika
tomsoul
zaufany użytkownik

Post autor: tomsoul » pn wrz 20, 2010 8:44 pm

Z klozapolem jak i z każdym innym lekiem jest tak że im dłużej się go bierze tym zwiększa się tolerancja na niego przez organizm. Tzn. organizm się przyzwyczaja i przestaje na lek reagować.

Tergra

Post autor: Tergra » sob lip 21, 2012 4:13 am

Piszę nie o sobie, ale o najbliższej mi młodej osobie, która choruje od 12 lat, od matury. Klozapol jeszcze nie dawno był uważny za lek "ostatniej szansy" i mówiono, że nie można go odstawiać, nawet jeśli nie daje remisji. Tymczasem ostatnio zamienia się go na inne lekki, co w opisywanym przeze mnie przypadku doprowadziło do poważnego długiego kryzysu. Poza tym coraz częściej klozapol występuje w leczeniu skojarzonym, najchętniej z rispoleptem, ale również z innymi, np. z solianem. Dlatego chciałabym zapytać, czy ktoś ma doświadczenie leczenia się klozapolem w połączeniu z solianem? Moje dziecko przyjmuje od dwóch miesięcy oba te leki w b.silnych dawkach (450 mg klozapolu i 800mg solianu), a poprzednio, przez 9 miesięcy brało klozapol + rispolept, również w najwyższych dawkach ambulatoryjnych. I właściwie nic się nie zmieniło. Silne napady lękowe nadal pojawiają się co kilka dni, a wtedy pomaga mu jedynie lorafen, bo pozwala zasnąć.

oiselle
zaufany użytkownik

Post autor: oiselle » sob lip 21, 2012 10:22 pm

Ja biorę klozapol 600mg z solianem 800mg i Efectinem 75mg
Czuję się tak sobie - raz gorzej, raz lepiej.
No more death

Wróć do „clozapina”