Klozapol - wasze opinie i doświadczenia

klozapol, leponex
leonidas
zaufany użytkownik

Re: Klozapol - wasze opinie i doświadczenia

Post autor: leonidas »

Czyli co nie brać klozapolu?, ale przecież tylu osobom on pomógł może i mi, by pomógł.

Psychodelik_euforii
zaufany użytkownik

Post autor: Psychodelik_euforii »

najlepiej to spytaj lekarza który Cię prowadzi ...............
"_To_co_dla_mnie_jest_podłogą_dla_innych_jest_sufitem_"

Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik

Post autor: amigo »

Mi jako jedyny lek, klozapol pomaga a przerobilem ich troche.
Jak sie robi badania to nie ma strachu, jak cos bedzie nie tak to lekarz odstawi lek.
Jutro kolejny dzien wiecej...

leonidas
zaufany użytkownik

Słyszałem opinie od koleżanki, choć nie chce mi się w nią wierzyć, że klozapol można dostać tylko, albo w szpitalu, albo na oddziale, nie wolno w domu prawda to?

lilithu
zaufany użytkownik
Status: copywriter
Gadu-Gadu: 3275512

Post autor: lilithu »

leonidas pisze:Słyszałem opinie od koleżanki, choć nie chce mi się w nią wierzyć, że klozapol można dostać tylko, albo w szpitalu, albo na oddziale, nie wolno w domu prawda to?
No niestety koleżanka była źle poinformowana, jako że Klozapol można bez problemu dostawać także w domu, co zresztą wiem z własnego doświadczenia - biorę w domu klozapol już od dobrych ponad kilku lat :) Z tym, ze do zazywania klozapolu w domu jest jedno absolutnie konieczne zastrzeżenie - mianowicie konieczne jest wykonywanie regularnie raz w miesiącu wykonywanie badań krwi i dostarczanie ich również regularnie swojemu lekarzowi psychiatrze z racji naprawde ogromnie niebezpiecznych powikłan związanych z zażywaniem tego leku.

Lecz poza tym - nie ma żadnych przeciwskazań co do zażywania klozapolu także w domu, poza warunkami ambulatoryjnymi! :)
W warunkach szpitalnych konieczne jest jedynie przyjmowanie tego leku (podobnie jak i wielu innych) w początkowej fazie - tzn. przez te kilka tygodni od rozpoczęcia jego zażywania niezbedne do tego, aby stężenie leku we krwi było stało no i lek zaczął prawidłowo działać :)

Pozdrawiam i ściskam - Lilith :)
"Śnij w kręgach. Tańcz w ciszy. Wsłuchaj się w wewnętrzny rytm życia. Tonąc w niegaszonym wapnie, łaknij. Nie ustawaj w walce,nie zatrzymuj w tańcu, bo nie usłyszysz muzyki."
W. Wharton
Czy ja wierzę?? nie ja nie wierzę, ja myślę...

leonidas
zaufany użytkownik

Po jakim czasie zaczął u was działać klozapol? Pytam bo wolno się zwiększa dawkę, także efekt zadziałania leku może odwlec się w czasie o parę tygodni? Czy dawka 25 bo taką na razie biorę, a za tydzień dostane 50 mg, czy takie dawki działają antypsychotycznie?

Pytałem się lekarki jak często ludziom spada liczba białych krwinek po stosowaniu klozapolu, to powiedziała mi, że jak pracuję 20 lat to tylko raz jej się zdarzyło.

Awatar użytkownika
amigo
zaufany użytkownik

Post autor: amigo »

Dawki antypyschotyczne to 400-600 mg, to co bierzesz to dawka dla dziecka :D
Jutro kolejny dzien wiecej...

leonidas
zaufany użytkownik

A czy mozolnie się zwiększa dawkę tzn co tydzień co 50 mg np., czy może od razu się zwiększa do 400 mg?

Awatar użytkownika
yyyyy
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 0

Post autor: yyyyy »

Wątpię. Nie pamiętam jak się zaczynało branie K. u mnie, ale baaardzo powoli się schodzi.
W każdym razie.
Wpierw cię kochają a potem nienawidzą.

leonidas
zaufany użytkownik

Karuna a ty jak próbowałeś klozapolu to jakie efekty?
Ja wiąże wielką i ostatnią nadzieje z tym lekiem dlatego jestem ciekaw jak u ciebie działał.

Awatar użytkownika
yyyyy
zaufany użytkownik

Wiesz, skończyłem studia, sporo aktywności było. Brałem przez dłuższy czas z Depakiną. Sporo się spało i chciało jeść ale jak się jest aktywnym to jest okej z tym.

Tyle, że później, po iluś tam latach zaczęły się jakieś prądy nieprzyjemne, i uważam, że to Klozapol. Dzisiaj ich nie mam. Bardzo niefajne były. Chyba to od niego mam teraz niedoczynność tarczycy.

W sumie to teraz jestem na Abilify, po drugim podejściu, pierwsze podejście było tragiczne. I nie przechodź na pewno prosto po Klozapolu na Abilfy w razie czego, nawet gdybyś musiał. Zrobiłem coś podobnego i dlatego mi nie wpasował. Teraz jest okej. Myślę, że jak się przechodzi z jednego leku na drugi to jest to duże ryzyko. Lepiej swoje odczekać i trochę się pomęczyć...

leonidas
zaufany użytkownik

a ja biorę abilify i klozapol razem, jeszcze do tego rispolept consta. A co się działo jak zszedłeś z klozapolu, na rzecz abilify.
U mnie we wszystkich lekach jakie brałem nawet przy haloperidolu nie miałem żadnych skutków ubocznych, poza akatyzją i spadkiem libido, tak to nic mi nie było nigdy. A teraz gdzieś z 2 może 3 h po wzięciu klzapolu. Mam jakieś takie ciało jak by z ołowiu na drugi dzień jak sie budzę jest ok, do tego ciągle się w nocy budzę po czym za chwilę zasypiam, ale mam taki nie spokojny sen. Biorę 25 mg co to będzie jak będę brał 400 np. :shock:

Awatar użytkownika
yyyyy
zaufany użytkownik

No to nie wiem. Rzuciłem klozapol i później dostałem abilify i ketrel i źle się czułem bardzo. Lekarka mi powiedziała, że klozapol był jeszcze w organizmie i dlatego.
Miałem psychozę jakąś chyba.

Żaden lek nie jest cudem.

leonidas
zaufany użytkownik

Jak na morfologi oznaczona jest ilość białych krwinek? Lekarka napisała mi żeby sprawdził pod skrótem WBC ale na wyniku morfologii nie ma tam takiego skrótu, jest natomiast płytki krwi, czy to jest to samo?

leonidas
zaufany użytkownik

przeczytałem w necie, że wbc to leukocyty prawda to?

Wróć do „clozapina”