zakochanie=odlot? kto się boi zakochać?

Moderator: Darius

Forum rules
Ten dział dotyczy tylko związków seksualności ze schizofrenią lub ogólniej chorobą. O zdrowej seksualności proszę pisać w tematach dowolnych.
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
AMerei
zaufany użytkownik

zakochanie=odlot? kto się boi zakochać?

Postby AMerei » Wed Nov 12, 2014 3:46 pm

Cześć,
u mnie psychoza rozkręciła się zaraz po(albo równocześnie z) silnym zakochaniem, czy u kogoś też te dwie sprawy się łączą? Jak ustrzec się przed zbytnim "rozhuśtaniem emocjonalnym" Czy dla nas, chorych, zakochanie jest niebezpieczne?
"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Marek Aureliusz.

Arom
zaufany użytkownik

Re: zakochanie=odlot? kto się boi zakochać?

Postby Arom » Wed Nov 12, 2014 4:14 pm

Mnie uczucia niszczą, bo mają ogromną moc, której nie jestem w stanie udźwignąć.
Last edited by Arom on Tue Nov 18, 2014 11:45 pm, edited 1 time in total.

karuna
moderator
moderator

Postby karuna » Wed Nov 12, 2014 4:17 pm

Myślę, że prawdziwa miłość jest zdrowa. :)
bez strachu doprawdy

Petruccio
zaufany użytkownik

Postby Petruccio » Wed Nov 12, 2014 4:52 pm

Myślę, że dla każdego zakochanie jest potencjalnie niebezpieczne ;). Jesteśmy wtedy podatni na zranienie i nie każdy umie to znieść.

Petruccio
zaufany użytkownik

Postby Petruccio » Wed Nov 12, 2014 4:54 pm

Myślę, że prawdziwa miłość jest zdrowa. :)
Myślę, że nawet prawdziwa miłość może zaleźć za skórę. W końcu nie ma róży bez ognia.

mei
zaufany użytkownik

Postby mei » Wed Nov 12, 2014 8:22 pm

Cześć,
u mnie psychoza rozkręciła się zaraz po(albo równocześnie z) silnym zakochaniem, czy u kogoś też te dwie sprawy ?
Łączą się. Pierwsza i druga psychoza rozwinęły się właśnie w ramach relacji z mężczyzną. Pierwsza relacja była trudna, więc niejako rozumiem, że tak się skończyło. Natomiast za drugim razem byłam bardzo szczęśliwa, a i tak się posypałam i to dość mocno. :?
Jak ustrzec się przed zbytnim "rozhuśtaniem emocjonalnym"
Nie wiem jak się ustrzec, a chciałabym wiedzieć.
Czy dla nas, chorych, zakochanie jest niebezpieczne?
Trochę... Ale pewnie nie dla wszystkich tak samo.
Mnie uczucia niszczą, bo mają ogromną moc, której nie jestem w stanie udźwignąć.
Mam podobnie.
Kochajcie tych, których chcecie kochać, żyjcie tak, jak chcecie żyć i nigdy nie pozwólcie by ktokolwiek przeszkodził wam w zmienianiu waszych marzeń w rzeczywistość.
Jared Leto, 13.04.2014.

cezary123
zaufany użytkownik

Postby cezary123 » Wed Nov 12, 2014 9:35 pm

Odlot to po ślubie, jak ją polubię.

koniczynka26
bywalec
Status: rencistka

Postby koniczynka26 » Fri Nov 14, 2014 2:36 pm

Ja potrafię manipulować , sterować moimi emocjami :) W jednej chwili potrafię być w kimś bardzo zakochana a gdy mnie obiekt moich westchnień skrzywdzi to potrafię się natychmiast odkochac z szacunku do mnie samej i troski o samą siebie Ja dla samej siebie jestem najważniejsza :) I zawsze tak będzie :) Ja uważam że to bardzo zadka i cenna umiejętność u mnie ktora jest dla mnie bardzo ważna i zamierzam ją w sobie pielegnowac , bo jeszcze mi się ona może w życiu przydać :)

AMerei
zaufany użytkownik

Postby AMerei » Fri Nov 14, 2014 5:19 pm

a ja się serio boję, że u mnie zakochanie równa się nie jedzenie, nie spanie po nocach, nakręcenie, wręcz chora euforia, nibyurojenia i branie czy niebranie leków nic by nie zmieniło.
w ogóle temat całego działu to "seks a choroba", czy seks pogłębia problemy psychiczne? oczywiście to bardzo osobista kwestia, więc zrozumiem, jeśli nie dostanę odpowiedzi, no ale jak to u Was jest? przeczytałam w jakimś poradniku dla rodzin osób chorujących na schizofrenię, że u chorych ta sfera jest zahamowana. u mnie temat "od zawsze" nie istnieje.
"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Marek Aureliusz.

Tal
zaufany użytkownik

Postby Tal » Mon Nov 17, 2014 8:19 pm

1 Kor 13.4 Miłość jest cierpliwa, miłość jest dobrotliwa, nie zazdrości, miłość nie jest chełpliwa, nie nadyma się,
1 Kor 13.5 nie postępuje nieprzystojnie, nie szuka swego, nie unosi się, nie myśli nic złego,
1 Kor 13.6 nie raduje się z niesprawiedliwości, ale się raduje z prawdy;
1 Kor 13.7 wszystko zakrywa, wszystkiemu wierzy, wszystkiego się spodziewa, wszystko znosi.

Miłość i seks to dwie odrębne sprawy, seks jest dodatkiem danym od Boga, który ma spełnić zadanie prokreacji i szczęścia w małżeństwie, a miłość to Bóg którego powinniśmy naśladować.
"We read to know we are not alone." Clive Staples Lewis

mei
zaufany użytkownik

Postby mei » Mon Nov 17, 2014 9:34 pm

czy seks pogłębia problemy psychiczne? oczywiście to bardzo osobista kwestia, więc zrozumiem, jeśli nie dostanę odpowiedzi, no ale jak to u Was jest? przeczytałam w jakimś poradniku dla rodzin osób chorujących na schizofrenię, że u chorych ta sfera jest zahamowana. u mnie temat "od zawsze" nie istnieje.
Kiedyś na forum była dziewczyna, która pisała, że zachorowała przez "niewygżdżenie". Nie wiem czy dokładnie napisałam ten wyraz. Twierdziła, że zachorowała przez brak seksu. Problemy psychiczne chyba mogą się brać i z braku i z nadmiaru czy z różnych frustracji związanych z tą sferą.
Kochajcie tych, których chcecie kochać, żyjcie tak, jak chcecie żyć i nigdy nie pozwólcie by ktokolwiek przeszkodził wam w zmienianiu waszych marzeń w rzeczywistość.
Jared Leto, 13.04.2014.

AMerei
zaufany użytkownik

Postby AMerei » Mon Nov 17, 2014 10:29 pm

nie jestem przekonana, że to prawda, choć podobno tematyka urojeń u kobiet jest bardziej erotyczna, a u mężczyzn heroiczna, więc to się w jakiś sposób wiąże. tylko w psychiatrii raczej nie ma tendencji do analizy urojeń pacjenta.

mei
zaufany użytkownik

Postby mei » Mon Nov 17, 2014 10:31 pm

Ale do czego nie jesteś przekonana konkretnie?
tylko w psychiatrii raczej nie ma tendencji do analizy urojeń pacjenta.
Ale na psychoterapii już tak.
Jared Leto, 13.04.2014.

AMerei
zaufany użytkownik

Postby AMerei » Mon Nov 17, 2014 10:54 pm

Ale do czego nie jesteś przekonana konkretnie?
że zachorowałam z braku seksu. bardziej mnie przekonuje teoria o negatywnym działaniu długotrwałego stresu w połączeniu z podatnością genetyczną. no ale to tylko gdybanie. ja się spotkałam z twierdzeniem, że seks leczy z choroby psychicznej, no ale to chyba kolejny mit. na pewno bycie w zdrowym związku ma jakieś działanie terapeutyczne, no ale związek to nie tylko seks.

mei
zaufany użytkownik

Postby mei » Mon Nov 17, 2014 10:57 pm

Ale ja nie mówię, że wszyscy chorują z braku czy w ogóle w związku z tą sferą. Po prostu, dałam przykład, że może tak być. A na przyczynę chyba składa się jakiś miks różnych wydarzeń i cech wewnętrznych.
Jared Leto, 13.04.2014.

Return to “seks a choroba”