Czy ktoś z Was bierze Zeldox ?

ziprasidon
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
Nefka
zaufany użytkownik

Re: Czy ktoś z Was bierze Zeldox ?

Postby Nefka » Tue Jul 20, 2010 11:17 am

Mój lekarz połączył mi Zeldox (2 razy dziennie po 80 mg) z Rispoleptem (wieczorem 3 mg). Wcześniej brałam 3 tabletki 80 mg Zeldoxu (przez tydzień nawet 4) i czułam się po nim dobrze, nie miałam prawie żadnych efektów ubocznych oprócz senności. Ale sam Zeldox nie działał w pełni na moje objawy, dlatego lekarz musiał dodać Rispolept. Teraz jest trochę lepiej, ale objawy chyba powinny już dawno ustąpić? Zeldox w moim przypadku zmniejszył mi apetyt, więc mogłam zrzucić nadwagę (bardzo zwracam uwagę na moją figurę, wcześniej miałam anoreksję). Ogólnie uważam, że to dobry lek, tylko za słabo działa.
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

Adk
zaufany użytkownik

Postby Adk » Thu Jul 22, 2010 5:59 pm

Witam serdecznie.

to mój pierwszy post na forum

Choruję od jakiegoś czasu na schizofrenię paranoidalną.
Mam pytanie do męskiej części forum, wiem, że neuroleptyki często działają na każdą osobę inaczej ale jak wygląda seksualność na Zeldoxie? Od półtorej roku brałem Solian, przywrócił mnie do normalnej aktywności, znalazłem świetną dziewczynę, no ale kurcze sprawność seksualna nie ta co przed chorobą, nie jest totalnie tragicznie ale nie ma żadnego porównania co do czasów sprzed choroby, zapomniałem już prawie co to jest poranna erekcja ;] Gadałem o tym ze swoim lekarzem i próbujemy znaleźć lek na którym będzie lepiej pod tym względem, wezmę każdą inną chemię, która mogłaby coś poprawić, próbowałem już Abilify, ale kończyło się to lękami i depresją, nawet wstać z łóżka mi się nie chciało. Więc wróciłem na Solian i od razu mnie postawił na nogi. Wiem, że często chorzy na schizofrenię mają o wiele poważniejsze problemy, ale bezsensem by było chcieć żyć w totalnej ascezie ciesząc się brakiem urojeń i paranoi, trzeba starać się brać z życia jak najwięcej :]

W ogóle o tym całym Zeldoxie nie ma zbyt wiele informacji w internecie.

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Thu Jul 22, 2010 7:30 pm

Solian jest jednym z najgorszym lekiem jesli chodzi o libido natomiast zeldox jest jednym z najlepszym pod tym względem. Nie wiem co za lekarz cię leczy ale powinien on o tym wiedzieć. Podejrzewam że trzyma cię na solianie bo to bardzo dobry lek na urojenia i tego typu sprawy tyle że ma feler i jest jednym z najgorszym lekiem atypowym jeśli chodzi o libido.

Adk
zaufany użytkownik

Postby Adk » Thu Jul 22, 2010 7:43 pm

Dzięki za odpowiedź w temacie, wiesz jak wpadło się w głebokie urojenia to akurat o libido się wtedy człowiek mało martwi hehehe. Wtedy są inne priorytety, powrót do życia społecznego, na studia itp. Zaczyna to przeskadzać kiedy już się wróciło do normalnego życia, spotyka się dziewczynie i w seksie niby jakoś się układa, ale się wie, że to wszystko takie na pół gwizdka jest. Jeżeli Zeldox jest jednym z najlepszych pod tym względem to pozostaje mieć nadzieję, że dobrze go będę tolerować.

Adk
zaufany użytkownik

Postby Adk » Sat Jul 24, 2010 12:39 pm

No i dupa trochę z tym Zeldoxem, niby się na nim dobrze czuję, a jestem tak po wieczornej dawce napędzony, że spać nie mogę :/

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Sun Jul 25, 2010 11:49 am

Znam ten ból. Też tak miałem że nie mogłem spać. Czasami po 2-3 noce pod rząd. Poproś lekarza o coś na sen albo poczekaj może ci dołoży jakiś dodatkowy neuroleptyk taki co usypia. Ja biore np. zeldox który właśnie bardzo aktywizuje oraz klozapol w małej dawce który usypia. I problemów ze snem nie mam.

adzia1486
zaufany użytkownik

Postby adzia1486 » Fri Feb 25, 2011 6:26 pm

Ja po zeldoxie czuję się świetnie. Nawet pani mi zmniejszyła dawkę na lekach refundowanych;)Mniej śpię;) W ogóle lepiej czuję się;)Tylko mnie niesie jak nie wiem co po zeldoxie;)

wini
zaufany użytkownik

Postby wini » Sat May 07, 2011 1:39 pm

Mam pytanie do osób które biorą zeldox, mianowicie czy można się napić czasem niskoalkoholowego piwka przy tym zeldoxie ? .. bo w ulotce nie ma info na ten temat. Czy może jak się będzie chciało zaliczyć piwko to lepiej w ten dzień nie brać leku ...

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Sat May 07, 2011 3:28 pm

Z tego co wiem to na większości leków owszem można się napić alkoholu tylko trzeba się liczyć z tego konsekwencjami a są to np. zwiększone objawy chorobowe takie jak omamy. Ja osobiście pare lat temu wypiłem dwie puszki piwa. Fizycznie nic mi nie było ale psychicznie to był koszmar. Przez jakiś tydzień czasu "umierałem".

eN
zaufany użytkownik

Postby eN » Sat May 07, 2011 3:42 pm

Albo upijesz się jednym piwem a po drugim pójdziesz spać...

moi
moderator
moderator
Gadu-Gadu: 9

Postby moi » Sat May 07, 2011 7:28 pm

Ja pijam czasami po jednym piwie - biorę zeldox. Nic się nie dzieje, ale każdy reaguje inaczej.

Pozdrawiam.m.

wini
zaufany użytkownik

Postby wini » Sat May 07, 2011 8:14 pm

Ok ja też lubię czasem napić się jednego piwka... działa na mnie odprężająco i jest ok :wink:

wini
zaufany użytkownik

Postby wini » Wed Jun 15, 2011 9:56 am

Biorę zeldox/80mg/ od 2 tyg. i czuję się po nim b. dobrze, nic mnie nie zamula mam b.dobry humorek po nim :) ale dostałam pokrzywki,która mnie również męczyła przy pernazynie więc niestety muszę zrezygnować z zeldoxu :(
olanzapiny już nie chcę, nigdy więcej - spróbuje ketrel ...

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Wed Jun 15, 2011 12:03 pm

Ja po zeldoxie miałem silne niepokoje w nogach takie prądy przechodzące przez ciało.

Lisner27
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 45426550

Postby Lisner27 » Sun Nov 20, 2011 9:34 pm

zdx polecam!!!
Last edited by Lisner27 on Sun Nov 20, 2011 10:05 pm, edited 2 times in total.
Życie się toczy, choć czas się zatrzymał. Modlę się do Boga, abym wytrzymał. Droga której część w głowie się nie mieści. Przecież każdy z nas stanie w obliczu śmierci...

Return to “zeldox”