Sprzedam oryginalny lek ZELDOX !!!

ziprasidon
  -TMOVE_BUTT AMOVE_BUTT SMOVE_BUTT
zbyszek
admin
Status: informatyk

Re: Sprzedam oryginalny lek ZELDOX !!!

Postby zbyszek » Sun Feb 24, 2013 8:34 pm

Już wielokrotnie pisaliśmy, że z przedawnionymi lekami nie da się nic zrobić. Można je tylko zwrócić do aptecznego śmietnika. Sprzedając je nie znasz kupującego i nie wiesz, czy jest na prawdę chory i dostałby je na receptę, czy tylko potrzebuje, żeby wypróbować potajemnie na domowniku, który działa mu na nerwy !
Kupując natomiast nie wiesz na 100 % jakie tabletki ktoś włożył do opakowania.

To dlatego handel lekami poza aptekami jest niezgodny z prawem i każdy, kto o nim wie może zgłosić ten fakt na policji.

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Wed May 24, 2017 9:10 pm

Kurcze to ja teraz się zastanawiam, bo miałem 4 czy 5 opakowań rispoleptu consta. Miałem zmiane leczenia i były mi one niepotrzebne to pomyślałem że oddam je do szpitala, oczywiście psychiatrycznego. Jedna młoda pani doktor nie chciała przyjąć bo twierdziła że nie może, ale za chwile napatoczył się jeden z lekarzy których znam i który jest szychą w tym szpitalu(uczy m.in. studentów) no i wziął te leki. Co z nimi zrobili to nie wiem, albo na kimś użyli albo zutylizowali.
I teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem?

P.S.

Sorki że odgrzewam starego kotleta ale mam teraz dylemat moralny...

karuna
moderator
moderator

Postby karuna » Wed May 24, 2017 10:03 pm

Bo do apteki chyba można oddać nieużywane i oni je utylizują.
bez strachu doprawdy

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Wed May 24, 2017 10:10 pm

Teoretycznie tak, a w praktyce też najpierw chciałem tak zrobić i zołza nie chciała przyjąć, bo jak się wyraziła "to za duży dla nich problem"...

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Wed May 24, 2017 11:26 pm

Temat był wielokrotnie obgadany.
Żaden szpital, przychodnia ani apteka nie przyjmie leków od prywatnej osoby, która nie ma prawa do dystrybucji leków. To są fundamentalne kwestie bezpieczeństwa. Apteki przyjmują leki do utylizacji i chyba nie mogą przy przed tym wymigać.

Kupowanie leków od nieznajomej prywatnej osoby jest niezpieczne dla obojga. Czy kupujący przedstawi receptę ? Jeśli nie, może nie zostały mu te leki wcale przepisane i będzie je używał w innych celach niż leczenie. Moim zdaniem sprzedawać leków się nie da bez naruszenia reguł zdrowego rozsądku. Nawet w tej samej rodzinie odstępowanie przepisanych leków innemu członkowi rodziny, któremu mogłyby być one rzekomo potrzebne jest wbrew rozsądkowi.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Wed May 24, 2017 11:36 pm

Temat był wielokrotnie obgadany.
Żaden szpital, przychodnia ani apteka nie przyjmie leków od prywatnej osoby, która nie ma prawa do dystrybucji leków.
To nie jest do końca tak, gdyż czasem różne organizacje organizują zbiórki leków dla jakichś zaprzyjaźnionych a ubogich organizacji w innych krajach. W gruncie rzeczy lepiej dać nieprzeterminowane leki na taką zbiórkę niż do utylizacji via pojemnik na przeterminowane leki w aptece. Mniejsze marnotrawstwo.

tomsoul
zaufany użytkownik

Postby tomsoul » Wed May 24, 2017 11:44 pm

Czyli zrobiłem żle ale chyba bardziej ten lekarz przyjmując odemnie te leki. Tak mi się wydaje...

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Wed May 24, 2017 11:47 pm

Czyli zrobiłem żle ale chyba bardziej ten lekarz przyjmując odemnie te leki. Tak mi się wydaje...
Nie zrobiłeś źle. Ten lekarz mógł je dać np. jakiemuś swojemu ubogiemu pacjentowi zamiast wypisywać mu receptę. Szkoda wyrzucać/utylizować dobre leki, jeśli mogą się komuś przydać.

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Wed May 24, 2017 11:51 pm

W Stanie Wojennym mieszkałem w Zachodniej Europie i organizowaliśmy zbiórki leków, np. napoczęte opakowania, lub leki na granicy daty ważności od aptek i przesyłaliśmy je do szpitali w Polsce. Ale to był inny świat.

hvp2
zaufany użytkownik

Postby hvp2 » Thu May 25, 2017 12:02 am

W Stanie Wojennym mieszkałem w Zachodniej Europie i organizowaliśmy zbiórki leków, np. napoczęte opakowania, lub leki na granicy daty ważności od aptek i przesyłaliśmy je do szpitali w Polsce. Ale to był inny świat.
...a ja takie leki dostawałem od mojej ówczesnej lekarki-psychiatry.

Zwróć uwagę Zbyszku, że tak jak wtedy istniała określona ukośna relacja między bogatymi państwami Zachodu, a PRL-em, tak obecnie istnieje taka ukośna relacja między Polską, a jakimiś znacznie uboższymi od nas państwami.

zbyszek
admin

Postby zbyszek » Thu May 25, 2017 12:09 am

Lekarze, którzy odbierali wtedy te przesłane im leki w polskich szpitalach nie stali na niższym poziomie wykształcenia niż ci z Zachodniej Europy. A w Jemenie (przykład) nie znam nikogo, komu mógłby dać leki. Moim zdaniem odbiorca musi mieć uprawnienia, nawet jeśli byłaby ogranizacja pomocy.

Return to “zeldox”