jak schudnac?

amisulprid
Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator
Gadu-Gadu: 9

Re: jak schudnac?

Post autor: moi » pn sty 02, 2017 12:08 am

Ja bym chętnie spała dłużej, ale muszę wstać do pracy. Troska o byt rodziny narzuca samoistnie dyscyplinę ;)
Próbowałam chodzić wcześniej spać, ale nie za bardzo mi się to udaje. Wieczorem w ogóle nie jestem zmęczona, tylko nakręcona. Być może ma to związek z wieczornym braniem leków, ale z kolei, gdy biorę je rano - nie jestem w stanie funkcjonować.

Pozdrawiam.m.

jagienka
zaufany użytkownik

Post autor: jagienka » pn sty 02, 2017 11:35 pm

Czy da się w ogóle schudnąć na olanzapinie? Dokonał tego ktoś na tym forum??

Awatar użytkownika
Tup
zaufany użytkownik

Post autor: Tup » wt sty 03, 2017 1:43 am

Ja nigdy nie przytyłem na lekach,by uznać,to za kłopot.

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 » wt sty 03, 2017 12:08 pm

Ja na olanzapinie tylko przytyłem ale nawet nie próbowałem się odchudzić więc nie wiem czy by mi się udało.

jagienka
zaufany użytkownik

Post autor: jagienka » wt lut 07, 2017 8:06 pm

Odchudzam się już ponad miesiąc. Nie jem słodyczy i produktów z wysokim indeksem glikemicznym a do tej pory schudłam niecały kilogram. Trochę to deprymujące. Droga przez mękę z tymi lekami :/

Awatar użytkownika
Dreamer
zaufany użytkownik

Post autor: Dreamer » wt lut 07, 2017 9:37 pm

.
Ostatnio zmieniony czw wrz 21, 2017 7:24 pm przez Dreamer, łącznie zmieniany 1 raz.

jagienka
zaufany użytkownik

Post autor: jagienka » wt lut 07, 2017 11:24 pm

Ja przytyłam tak z 10kg i tyle chciałabym zrzucić. Zobaczymy czy mi się uda. A ty dreamer już długo się odchudzasz?

Awatar użytkownika
Dreamer
zaufany użytkownik

Post autor: Dreamer » śr lut 08, 2017 2:15 pm

.
Ostatnio zmieniony czw wrz 21, 2017 7:18 pm przez Dreamer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Juliusz Bulwa
zaufany użytkownik

Post autor: Juliusz Bulwa » śr lut 08, 2017 3:47 pm

Należy uprawiać sport.
Jedzie pociąg z zaświatów, wiezie paru wariatów

jagienka
zaufany użytkownik

Post autor: jagienka » śr lut 08, 2017 7:40 pm

Ja się wkurzam sama na siebie że się do tego stanu doprowadziłam i że się wcześniej za siebie nie wzięłam. No ale cóż. Już tego nie zmienię. A co do sportu to przyznaje nie było go za wiele, ale od tego tygodnia w końcu się zmobilizowałam i byłam już dwa razy na basenie i raz na siłowni. Jutro też siłka. Zobaczymy czy to coś da :)

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 » śr lut 08, 2017 7:50 pm

Należy mało jeść i się dużo ruszać :!:

Co do jedzenie to nie jadać częściej niż co trzy godziny, a kiedy już się je to nie za duże porcje.

A ruszać (aż do zmęczenia) należy się co najmniej przez 30 minut każdego jednego dnia :!:

Piotr_83
bywalec

Post autor: Piotr_83 » śr lut 08, 2017 8:03 pm

www.sfd.pl ---> na tym portalu są diety, wiedza, i wsparcie.
A odnośnie odchudzania dla kobiet to do tego przydaje się facet. Można razem biegać, jeździć na rowerze, chodzić na siłownie itp, itd. :) :P
No i vice versa.

Awatar użytkownika
Tup
zaufany użytkownik

Post autor: Tup » śr lut 08, 2017 10:29 pm

http://www.fotosik.pl/zdjecie/5d92d961103313d0

Tak jak mówię wykuć to i człowiek jest chudszy.

Awatar użytkownika
wurm
zaufany użytkownik

Post autor: wurm » czw lut 09, 2017 4:16 am

Ja biorę samo abilfy od jakiegoś czasu i parę kilogramów straciłem także to jest kwestia leku tego się nie przeskoczy. Jest jeszcze pare leków co sie po nich nie tyje ale nie sa dostępne w polsce . A jak brałem rispo i byłem na diecie to było dla mnie wielkim wysiłkiem odmówić sobie jedzenia a czułem duzy głód chudłem niewiele a teraz na abilify to zjadam słodzycze i chudne bez problemu.
I'm just the man in the middle
Of a complicated plan.
No one to show me the light.

Awatar użytkownika
mattatjah
bywalec

Post autor: mattatjah » pt mar 17, 2017 2:15 pm

W mojej ocenie i z moich obserwacji wynika, że leki zaburzają metabolizm i wzmagają apetyt, ale na każdego to działa inaczej. Mam znajomą, która biorąc duże dawki olanzapiny nie przytyła.

Jeżeli chodzi o mnie to pamiętam, że zanim zacząłem brać leki przytyłem jakieś 10-15 kg. Mało się wtedy ruszałem i kiepsko jadałem. Po rozpoczęciu terapii neuroleptykami do mojej wagi dorzuciłem kolejne 10kg i wtedy postanowiłem, że schudnę. Wykupiłem dietę na stronie
http://potreningu.pl/plan
i rozpocząłem regularne treningi na siłowni. W 2 miesiące schudłem 10kg i miałem nawrót bo odstawiłem leki. Przez rok znowu przytyłem do 98kg i znowu postanowiłem schudnąć.

Obecnie ważę ok. 90kg i ciągle chudnę. W ogóle się nie ruszam (tyle co po zakupy), nie trenuje. Dietę ułożyłem sobie sam. Obliczyłem swoje zapotrzebowanie kaloryczne i obciąłem z niego ok. 200kcal. Jem 5 posiłków dziennie co 3h i piję dużo wysokozmineralizowanej wody (np. Galicjanka lub Muszyna). Jem dużo warzyw, trochę owoców, unikam tłuszczy pochodzenia zwierzęcego i jem dużo nabiału. Liczę kalorie korzystając z aplikacji FITATU w smartfonie. Przepisy wyszukuje w necie. W diecie stosuje następujący bilans: białko: 25%, tłuszcze: 25%, węglowodany: 50%. Zrezygnowałem z kawy, słodyczy, suplementów diety, alkoholu, toksycznych relacji, stresu.
Waga spada mi ok. 1kg na tydzień. Więcej nie polecam nikomu z uwagi na ryzyko efektu jojo. Redukcję zakończę, gdy wrócę do wagi 80-85kg.

Choruję na schizofrenię paranoidalną. Jestem na monoterapii amisanem w dawce 50mg/dobę. Rok temu brałem solian w dawce 800mg/dobę i zacząłem zmniejszać na własną rękę, ponieważ lekarz wmawiał mi, że leki mi pomagają, a w rzeczywistości robiły ze mnie warzywo i czułem się fatalnie. Nie wiem, czy zdołam odstawić całkowicie, ale do tego dążę. Zarówno dieta jak i redukcja psychotropów to proces rozłożony w czasie. Nie wierzcie w diety cud i nie odstawiajcie leków zbyt szybko. Ludzkie ciało i psychika są bardzo skomplikowane i najgorsze co można zrobić to wprowadzić drastyczne zmiany. Z mojego punktu widzenia wszystko jest możliwe nawet życie bez leków - kwestia wytrwałości w dążeniu do realizacji obranych celów.
Wiem, że w swej niewiedzy wiem mniej niż wie niejeden głupiec, który w swej głupocie wie więcej niż wie niejeden mędrzec.

Wróć do „solian”