jak schudnac?

amisulprid

Moderator: Moderatorzy zwykli

stjopan
zarejestrowany użytkownik

jak schudnac?

Post autor: stjopan » wt mar 22, 2011 3:22 pm

Od solianu przytylem juz z 20 kilo biore go juz prawie 3 lata,ostatnio w dawce 300mg i bede mial zmniejszany.Ale mam powazny problem waze 127 kg przy 192cm wzrostu musze schudnac.To co wyprawiaja te leki jest chore. Brałem tez abilify po tym chudlem bez powodu ale mialem inny problem, a mianowicie z lazienki prawie nie wychodzilem(biegunka) wiec strach bylo wyjsc na miasto.Prosze doradzcie mi jesli ktos z was schudl jak to zrobil,z gory dzieki za porade.

Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator
Gadu-Gadu: 9

Re: jak schudnac?

Post autor: moi » wt mar 22, 2011 5:30 pm

Wincent jest dużo postów na ten temat na forum - po prostu przeszukaj forum i na pewno coś znajdziesz.
Nie chcę Ci truć, ale jesteś sobie trochę sam winny, bo leki co prawda wzmagają apetyt, jednak jedzenie do buzi wkładamy my sami. Ja tez brałam solian, ponad rok i przytyłam może ze trzy kilo. Po prostu przy niektórych lekach trzeba sobie narzucić silniejszy rygor dietetyczny, dorzucić trochę ćwiczeń i wszystko będzie ok.
Z tego, co wiem, to tylko serdolect wpływa na zmniejszenie przemiany materii, ale na forum jest sporo osób, które nie przytyły po tym leku. Rozsądek w jedzeniu i umiar zawsze się przydają.
Nie martw się, na diecie i ćwiczeniami szybko dojdziesz do swojej wagi.

Pozdrawiam.m.

Awatar użytkownika
Kot w butach
zaufany użytkownik

Post autor: Kot w butach » wt mar 22, 2011 10:39 pm

moi - zbyt surowo oceniasz tycie ludzi po lekach

Ja sam zawsze bylem szczuply. Bez lekow przytylem z 78 do 82.
Minal jakis czas i wazylem 94 kg
3 miesiace pozniej wazylem juz 110kg

Obecnie waze 106, bo biore abilify.

Jak bralem olzapine to bylem w takim stanie,ze sie nie kontrolowalem. Ogolnie zmulenie max.
Wydawalo sie ze jem w normalnych ilosciach. (widocznie jadlem wiecej nie bedac tego swiadomym)

Dzisiaj, jak jestem na abilify i schudlem juz troche, ciezko mi uwierzyc jak mozna tak przytyc.
A jednak sie da bo przytylem i nie sadze zebym sie nie wiadomo jak objadał
(co jednak musialo miec miejsce,a ja jestem do dzis tego nieswiadomy)

Stad kwestie winy w tych sprawach moze trzebaby pominac......

Awatar użytkownika
eN
zaufany użytkownik

Post autor: eN » wt mar 22, 2011 10:49 pm

Po lekach zjadasz większe porcje albo też zjadasz bardziej kaloryczne dania. Wydaje Ci się, że jesz normalnie, a w rzeczywistości zajadasz się np. kalorycznymi mrożonkami.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » śr mar 23, 2011 2:50 am

Chodzi tez o spokojny stan ducha, jaki sie ma po lekach. Czlowiek jest bardziej opanowany, juz byle czym sie nie stresuje i zyly na szyi i czole juz mu z nerwow nie wychodza. A wiadomo nic tak bardzo nie spala tluszczu jak wlasnie nerwy. W zwiazku z tym zjadane posilki przyswajaja sie bardzo dobrze, czlowiek niema problemow z trawieniem, a ze spalaniem to juz calkiem lipa, no bo wiadomo, ze sie ma ochote predzej na drzemke po poludniu, niz na 80 pompek. Z tego wniosek, jak mowi moj doktore, lepiej byc grubszym i zdrowszym, niz zchorowanym chudzielcem nie do zycia. Jesli jednak masz ochote zchudnac zacznij cwiczyc, tęgo, po prostu. Albo bardziej ekstremalnie, zmniejsz dawke leku do 50-30mg na dobe, nagle, po trzech dniach zaczniesz sie pocic, stracisz apetyt, zacznie Cie zzerac stres, moga sie lekko trzesc rece, zaczna sie bole glowy, wkreca sie lekkie chizy, jednak powazniejszej psychozy nie spowodujesz, jak pociagniesz w tym stanie miesiac drugi, 20kg masz z glowy :)

Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator

Post autor: moi » śr mar 23, 2011 5:39 pm

AntonPawlowicz pisze:Albo bardziej ekstremalnie, zmniejsz dawke leku do 50-30mg na dobe
Anton, o czym Ty piszesz?! Nie można nikomu dawać takich rad! Tylko lekarz powinien decydować o zmianie dawki leku, nie można tego robić na własną rękę!

Kocie, te kilogramy nie biorą się z powietrza, jak napisałam wcześniej. Można mieć wzmożony apetyt po lekach, ale żeby przytyć jeden kilogram trzeba wchłonąć około dwa i pół tysiąca kalorii więcej. A żeby przytyć 10 kilo - 25 tysięcy kalorii! Tej ilości jedzenia się nie da nie zauważyć! Kęs tu, kęs tam i zbiera się tego większa ilość. Jeśli widzimy, że spodnie są za ciasne, to już jest pierwszy znak ostrzegawczy. Dlaczego więc lekceważymy te pierwsze oznaki tycia i jemy dalej?

Pozdrawiam.m.

Awatar użytkownika
fart
zaufany użytkownik

Post autor: fart » śr mar 23, 2011 8:19 pm

Ja też przytyłem trochę na solianie choć nie tak duża jak ty, oceniam że maksymalnie 5kg, choć wcale więcej nie jem, przypuszczam że solian nie tylko spowalnia myślenie ale i przemianę materii i przez to wchłania się więcej kalorii. Czy nie ładna hipoteza? :)
neuroleptyki profilaktyczne

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » śr mar 23, 2011 9:50 pm

Dlaczego nie mozna dawac takich porad Moi? Ja w odroznieniu od Ciebie nie zakladam od razu, ze moje posty czytaja wylacznie imbecyle i bezmozgowcy :roll: Tak samo jak lekarz nie zaklada, ze kazdy, kto dostaje 15 recept na neuroleptyki w maksymalnych dawkach, zje to wszystko popijajac kozim mlekiem :lol: Moi, jedna zasada, w zyciu - czy tu, czytajac posty, czy w wyborczej albo przyjaciolce, czy po wizycie u psychiatry, czlowiek zawsze, ale to zawsze i niezmiennie powinien sie kierowac wlasnym rozumem danym mu przez Boga. Jesli tego nie robi to i Swiety Boze mu nie pomoze!

Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator

Post autor: moi » śr mar 23, 2011 10:01 pm

Niestety, na tym forum jest wiele zdesperowanych osób, które gotowe są zrobić wszystko, żeby schudnąć, albo lepiej się poczuć. Musisz brać na to poprawkę.
Nie mówiąc już o tym, że trzeźwa ocena sytuacji może być u niektórych zaburzona z powodu nawrotów psychozy.

Pozdrawiam.m.

AntonPawlowicz
zaufany użytkownik

Post autor: AntonPawlowicz » śr mar 23, 2011 10:40 pm

Cholera, jestem wkurzony, bo zawsze musze przyznawac Tobie racje! :lol:

Awatar użytkownika
Ralf
zaufany użytkownik

Post autor: Ralf » pt sie 12, 2011 3:26 pm

Powtarzam pytanie... jak schudnąć ????????
"Żyjemy w świecie przyjemności pozbawionych radości"
"Nie widzę gwiazd, lecz muszę trwać"

Awatar użytkownika
moi
moderator
moderator

Post autor: moi » pt sie 12, 2011 4:22 pm

Powtarzam pytanie... jak schudnąć ????????
Musisz się wziąć za siebie. Dieta, ruch - to sprawi, że schudniesz. Magicznych sposobów nie ma.

Pozdrawiam.m.

sylusia020909
zarejestrowany użytkownik

Post autor: sylusia020909 » ndz wrz 11, 2011 6:23 pm

nie wiem jak Ci pomoc, ja przytylam po tym leku 25kg i nie moge schudnac...

Awatar użytkownika
Emocja
zaufany użytkownik

Post autor: Emocja » ndz wrz 11, 2011 6:27 pm

czasem sie nie da nie jesc poprostu po lekach,jest laknienie i to duze wiec zremy,ja sama przytylam na lekach 30 kg przez 9 lat,ostatnio zrzucilam 5 kt ale to chyba za sprawa tisercinu
Nie tak łatwo jest rzecz: chcę być człowiekiem..
Zycie nie czeka na nikogo.

Awatar użytkownika
Alexa22
zaufany użytkownik

Post autor: Alexa22 » pt paź 28, 2011 2:07 pm

Ja biorąc abilify zaczęłam chudnąć dzięki temu, że zmniejszył mi się apetyt. Wcześniej przytyłam na olzapinie jakieś 8-9 kg, a potem schudłam na abilify jakieś 2 kg w ciągu 3-4 miesięcy. Nie miałam jednak nadwagi, ale dzięki mniejszemu łaknieniu troszkę schudłam. Powodzenia.

Wróć do „solian”