Solian a osteoporoza

amisulprid
Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Solian a osteoporoza

Post autor: pawel534 » wt sty 15, 2019 11:18 pm

Czy ktoś po dłuższym braniu solianu nabawił się kłopotów z kośćmi ? Wiem że osteoporozy nie dostanie się pewnie w miesiąc dlatego pytam osoby które brały solian dłużej.

piotrs
zaufany użytkownik

Re: Solian a osteoporoza

Post autor: piotrs » wt sty 15, 2019 11:54 pm

ja biore amisan 200 mg/d
ta sama substancja amisulypryd od paru lat
walnelo mi cos w kregoslupie lordoza ledzwiowa
i z zebami problem prochnica mimo ze myje
tak sie zastanawialem czy ta substancja ma zwiazek z koscmi

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 » śr sty 16, 2019 12:03 am

Przecież w ulotce przynajmniej solianu jest napisane że może powodować osteoporozę/osteopenię. A jeśli miałeś robione badania prolaktyny i miałeś podwyższoną poczytaj co powoduje podwyższona prolaktyna, może właśnie powodować osteoporozę. Dziwne że bierzesz kilka lat o tym nie wiesz.

Awatar użytkownika
wowo21975
zaufany użytkownik
Gadu-Gadu: 9697465

Post autor: wowo21975 » śr sty 16, 2019 2:05 am

Na rispolept miałem problem z zębami. Obecnie na amisulpride jest wszystko ok.

piotrs
zaufany użytkownik

Post autor: piotrs » śr sty 16, 2019 2:20 am

hmn? pawel
ale co jest lepsze od amisuluprydu amisanu obecnie w Polsce
ja znowu przytylem ponad 30 kg
a juz wiekszosc przerabialem leków

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 » śr sty 16, 2019 7:07 am

pawel534 pisze:
wt sty 15, 2019 11:18 pm
Czy ktoś po dłuższym braniu solianu nabawił się kłopotów z kośćmi ? Wiem że osteoporozy nie dostanie się pewnie w miesiąc dlatego pytam osoby które brały solian dłużej.
Chyba nie te roczniki tutaj pisują, względnie czas zażywania solianu jest zbyt krótki, żeby mogła się zrobić osteoporoza...

Wystarczy zażywać witaminę D3 i suplementować wapń, nie pić kawy, nie palić papierosów i jak najwięcej się ruszać. Zasada "nie palić papierosów i jak najwięcej się ruszać" ma też istotne znaczenie przy profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych, które są częstymi (częstszymi niż w populacji ogólnej) przyczynami zgonów u osób chorujących na schizofrenię.

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 » śr sty 16, 2019 9:45 am

Nie wiem co jest lepsze od solianu. Ja tylko piszę o skutkach ubocznych. Ja na olanzapinie miałem fajną remisję w pierwszym roku ale dużo spałem choć na dawkach 2,5-5 mg z sennością nie było tak źle jak pamiętam. Ja brałem wapń przez kilka miesięcy chyba ale przeczytałem że można ponoć dostać od niego kamieni nerkowych i dałem sobie spokój z suplementacją. Poza tym kiedyś czytałem, że osteoporoza wynika nie tyle z niedoboru wapnia co niedoboru magnezu który trzyma wapń w kościach. Można poczytać w internecie o roli magnezu w osteoporozie. Witaminę D też biorę.

https://sekrety-zdrowia.org/zdrowe-kosc ... h-zrodlem/

W tym artykule jest też napisane że wapń może powodować zwapnienie stawów więc ja bym z nim uważał.

Awatar użytkownika
hvp2
zaufany użytkownik

Post autor: hvp2 » czw sty 17, 2019 6:50 am

...bo trzeba też oznaczać poziom wapnia we krwi! Jest takie badanie, nawet niedrogie...

Awatar użytkownika
pawel534
zaufany użytkownik

Post autor: pawel534 » czw sty 17, 2019 12:51 pm

Tak czy inaczej to dla mnie leczenie objawowe. Bo jeśli solian podnosi prolaktynę a bierzesz wapń w trosce o kości to leczysz objawy a nie przyczyny a przyczyną jest wysoki poziom prolaktyny a dokładnie solian. Rozumiem, że my chorzy musimy chyba się z tym pogodzić bo każdy lek ma chyba jakieś mocne skutki uboczne. Ja do solianu chyba nie wrócę chyba że badanie kości by wykazało że jest ok to może. Inna sprawa może jak pisałeś jeśli prolaktynę podnosi guz przysadki. Wtedy może nie ma wyjścia. Ja jednak trochę obawiam się wapnia po tym co poczytałem o nim. Dziwna sprawa, że oboje suplementowaliśmy wapń przy solianie i mam podobny problem z barkiem, ciekawe czy to zbieg okoliczności.

Wróć do „solian”